Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 14 sty 2021, 20:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.05.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: pomorski
Cześć, przejrzałem forum, ale odpowiedzi nie widzę. Pacjent - Mazda 6 GG 1.8 Benz. 2007 rok. Coś stuka kiedy prawe koło najeżdża na niewielkie wyboje typu "kocie łby" albo jakieś płyty czy coś podobnego (tylko prawe koło, na lewym nic nie słychać). Taki sam dźwięk słychać przy mniej delikatnej zmianie biegu z 1 na 2, stuknięcie słychać w momencie przeniesienia napędu. Byłem na stacji diagnostycznej sprawdzić zawieszenie na szarpakach i gościu stwierdził, że widzi tylko delikatny luz na końcówce maglownicy z lewej strony. Byłem w warsztacie i po podniesieniu auta mechanik stwierdził, że wszystko jest napięte jak baranie jaja i nie ma pojęcia co to może stukać. Spotkał się ktoś z czymś takim?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 15 sty 2021, 13:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Miałem dokładnie to samo, tak jak opisałeś, byłem na "szarpakach" i nic nie wyszło.
W ciepłe dni doszło u mnie jeszcze irytujące skrzypienie. Winowajcy to dolne wahacze, o te:

Obrazek
Obrazek

Polecam wymienić prawy i lewy + łączniki stabilizatora, żeby nie irtyować się za pół roku.

Obrazek

Oczywiście po wymienie trzeba ustawić zbieżność, dlatego polecam zreobić to za jedną wizytą u mechnika.


Co do pukania przy zmianie biegów z 1 na 2 - to może być któraś "poduszka" silnika lub skrzyni biegów.
U mnie była to ta "poduszka" widoczna jak podniesiesz maskę:
Obrazek

Po wymianie tych elementów nastała cisza :)

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 paź 2021, 11:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.07.2021
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: lubelski
mam takie same objawy jak kolega mite mechanik dopatrzył się lekkiego luzu na górnym wahaczu jednak wymiana nic nie dała inny mechanior sugeruje przegub sam już nie wiem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 gru 2021, 15:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.10.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
U mnie też podobnie wali z prawej głównie-oczywiście wg diagnosty wszystko sztywne i nic nie widać, sam sprawdzałem ze 2 razy i też nic nie widzę.Obstawiam amortyzator i górne mocowanie, ale jeszcze jedno mnie zastanawia...Czy maglownica też potrafi tak stukać?Luzów w układzie kierowniczym nie zarejestrowałem.

-- Dodano: 4 grudnia 2021, o 16:58 --

Witam, wymieniłem przednie amorki, sprężyny, górne mocowania z łożyskami i odboje z osłonami-jest duuuużo ciszej i trochę sztywniej-o ile amorki nie miały luzów/wycieków/ to po wciśnięciu jeden wracał dużo wolniej (a w sumie całkiem nie wracał), co do górnych mocowań-coś mi guma nie pasowała (w porównaniu z nowymi guma była zniekształcona) natomiast ich łożyskowanie w zasadzie nie istniało.

Jeśli komuś się przyda ta wiedza-na graty poszło ok 840zł, robocizna moja.

I na przyszłość-łączniki staba ciężko odkręcić (mi się udało jakimś cudem), a później problemem może być dokręcenie-od środka łącznik jest okrągły (nie ma podejścia na klucz płaski), a od strony gwintu podejście na imbus/ampul nie ma zastosowania większego przy starym łączniku.Ja z jednej strony zacząłem luzować górną nakrętkę łącznika i możliwe, że dokręcając nie doszła do końca i coś jakby postukuje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.