Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 03:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 15 cze 2018, 21:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.06.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: śląski
Silnik 2.0 121 km. Rocznik 2006.
Auto nie było potrzebne i stało rozgrzebane w garażu i czekało na mój czas przez pół roku z odłączonym akumulatorem.

Po wymianie uszczelki pod głowicą (bo śruby się wydłużyły o 0,5 mm po 240 kkm) silnik odpalił po kilku zakręceniach, no i mocno nierówno pracował (ach myślę to tylko powietrze w układzie...) no ale wyjechałem zrobiłem przegląd i 20 km i dalej to samo.
Silnik nie ma w ogóle mocy, tak jakby dawki wtrysku były za małe do danej sytuacji.
Podłączyłem OBDII do komputera z FORScan-em no i były błędy na 1 i 4 wtryskiwaczu, po wyczyszczeniu błędów na powtórnym scanie już tylko na 4 wtryskiwaczu jest wypadanie zapłonów P0304.
Poza tym nie ma żadnych innych nieprawidłowości.
Z procedur serwisowych udało się tylko wykonać:
Inicjalizację ETB/EGR
Adaptację DPF/DPS
Odczyt kodów korekcyjnych
Reset modułu FFH
Zerowanie adaptacji czujnika O2
Zerowanie adaptacji czujnika MAF
pozostałych procedur nie dało się wykonać gdyż testy były przerywane przez program
A przy:
Kalibracji wtryskiwaczy system zgłosił że "stan pojazdu jest nieprawidłowy"

Wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką. Prawidłowo poskręcane, ustawione i podłączone.
Mi to wygląda na za niskie dawki wtryskiwaczy.
Pompa podaje ciśnienie od 43100 a nawet powyżej 80 000 kPa (wg. odczytów z oscyloskopa w FORScan-ie – na postoju).
A mocy to silnik nie ma nawet tyle, by ruszyć na jedynce czy wstecznym pod minimalną górkę.
To mi nawet nie jest dziwne, że zapłon wypada jak za niska dawka jest wypluwana...

No i jak robiłem te 20 km to jeszcze było tak: że dodaję gazu, a silnik nie reaguje, dopiero po restarcie silnika zaczynał reagować i to czasami nawet co 2 minuty tak miałem.

Po odpaleniu zimnego też tak z początku jest, że nie reaguje na gaz, dopiero tak po minucie reaguje.

Oczekuję na sugestie i pomysły co tu robić?
Nie wiem jak tu sprawdzić dawki wtrysku?
I ewentualnie je skorygować?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 cze 2018, 10:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
15 czerwca 2018, o 22:40 ggrzg napisał(a):
stało rozgrzebane w garażu

jak bardzo rozgrzebane, moze syfu sie nagromadziło


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 cze 2018, 16:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.06.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: śląski
Nie czyściutki garaż i nie wchodzi tam nikt, a głowicę zdjąłem tylko na 3 dni i przykryłem blok.
Najwięcej nieczystości pochodziło z czyszczenia powierzchni głowicy przed montażem, to trochę do oleju wpadło.

No i jeszcze zanieczyszczenia z kolektora dolotowego po czyszczeniu tez mogły wpaść, ale to nie problem, bo to tylko sadza, olej i ropa (bo przemywałem ten kolektor ropą)

Co istotne jeszcze czas zweryfikowałem, auto stało ponad 6 m-cy z odłączonym akumulatorem. Wcześniej był tam wgrany soft, który robił z tego silnika 121 Km silnik ponad 140 konny.

Może to ma coś do rzeczy, i ten soft trzeba ponownie wgrać?

Czy ktoś ma taki soft?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.