Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 10 paź 2021, 18:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.10.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Witam. Od dłuższego czasu mam problem z nierówną praca silnika na biegu jałowym, w szczególności na zimnym silniku (bez znaczenia czy odpalam z włączonym LPG czy na benzynie).
Przez jakiś czas po odpaleniu silnik nie ma mocy i przygasa, np. w momencie gdy zatrzymuję się na skrzyżowaniu to wyraźnie się dusi i zazwyczaj gaśnie (chyba że zdążę go utrzymać na obrotach). Po tym jak zgaśnie to jest problem z odpaleniem, długo kręci i muszę mu dodawać gazu żeby odpalił, kilka razy miałem tak że już myślałem że w ogóle nie odpali (co ciekawe problem taki jest tylko po tym jak samochód zgaśnie, nie dzieje się tak gdy pierwszy raz go odpalam).

Miesiąc temu byłem u mechanika, po podpięciu pod komputer wyszła niska kompresja i wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Wyczyszczona została przepustnica, wymieniona cewka zapłonowa razem z przewodami i świecami. Na komputerze wypadania zapłonu już nie było, zgasła też kontrolka check engine (wcześniej cały czas się świeciła) i przez chwilę miałem wrażenie że problem zniknął - przez pierwsze 2-3 dni nie zauważałem nierównej pracy i przygasania jednak później wszystko wróciło i jest tak

Nie mam już pomysłu co to może być stąd pytanie czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ? Przeszukałem forum i są wątki z brakiem mocy, nierówną pracą silnika i przygasanie ale nigdzie nie natknąłem się na podobny problem z odpalaniem silnika po zgaśnięciu (tak jak pisałem wyżej, długo kręci i muszę dodać gazu żeby odpalił bo tak jakby się dusił, co ciekawe zazwyczaj jak raz zgaśnie i uda się go odpalić to wtedy już chodzi normalnie i więcej nie gaśnie).

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.