Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 5 mar 2018, 09:46 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
Powitać. Mazda 6 kombi 2005 2.0 D 136KM (231k przebiegu)

Mam dosyć spory problem, który pojawił się w piątek jadąc w trasę do domu (Wrocław-Limanowa ok. 340km). Generalnie byłem bardzo zadowolony z pracy skrzyni, jak i w ogóle silnika w mojej szósteczce, kupionej dość niedawno zresztą bo pod koniec 2017. Gdzieś w połowie trasy, jadąc sobie takie 170-180 nagle wyskoczył mi bieg, auto na luzie a noga na gazie. Wyobraźcie sobie mój strach kiedy zobaczyłem 5k obrotów i kątem oka wyskakujący bieg <modlisie> Nigdy wcześniej nic takiego się nie wydarzyło, więc stwierdziłem, że może było to jednorazowe. Niewiele myśląc, patrząc w międzyczasie w lusterka czy nic nie "zostawiłem" na autostradzie wrzuciłem piąty bieg i dodałem gazu - od razu wyrzuciło bieg ponownie. Jako, że miałem sporo trasy przed sobą mogłem pokombinować i zobaczyć kiedy, oraz jak się to objawia, więc teraz trochę ściślej informacje:

Z innymi biegami nie ma najmniejszego problemu, wchodzą lekko i nigdy żadnego nie wyrzuciło. Natomiast V bieg:
-Przy większej prędkości obrotowej wyrzuca bieg nawet na tempomacie (100-130km/h) jak tylko pojawi się jakieś, choćby malutkie, wzniesienie
-Po pewniejszym dodaniu gazu od razu wyrzuca bieg
-Czasem nawet jadąc po idealnie prostej drodze bieg potrafi wyrzucić (na tempomacie też)

Drogą dedukcji doszedłem do tego, że muszę się rozpędzać bardzo, bardzo powoli (tak jakbym prawie nie ruszał gazu), żeby bieg mi nie wyskoczył, a wtedy gaz bez ruchu bo inaczej od razu wyrzuca. Jakoś dojechałem i wróciłem dziś do Wrocławia. (Ani się nie pogorszyło ani nie polepszyło, wciąż to samo). Gdzieś na początku roku prawdopodobnie uszkodziła się poduszka skrzyni, zaczęło cofać lewarek przy puszczeniu sprzęgła (ale tylko na 5 biegu, na innych nie). Nie miałem wtedy pieniędzy niestety na wymianę od razu, a chciałem się za to zabrać teraz na dniach (wymienić poduszkę skrzyni oraz olej w skrzyni biegów) no ale - nie było mi dane widać. Wyczytałem w internecie, że lubi się wycierać przesuwka, jednak zadziwia mnie fakt, że stało się to nagle, bieg wyskoczył z impetem i od tamtej chwili nie usiedzi na miejscu. Wcześniej nie dawał o sobie znać.

Od czego zacząć, co sprawdzić, ew. wymienić? Pewnie bez kosztów się nie obejdzie ;|

Planowałem, tak jak pisałem wyżej, wymienić poduchę i olej, ale teraz chyba mija się to z celem? Nie mam pojęcia.
Przepraszam za tak obszerny opis, czekam na jakieś porady.
Pozdrawiam.

@EDIT: Byłem dziś u mechanika. Podniósł samochód, sprawdził brechą poduszkę skrzyni i stwierdził, że jest wylatana. Ale nie ma sensu jej wymieniać ponieważ gdzieś jest wyciek oleju i obsrało całą poduszkę. Zalecił umycie silnika i zrobienie najpierw tego wycieku. Może być to ta poduszka czy raczej nie nastawiać się, że to coś pomoże z "piątką"?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 mar 2018, 09:55 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.11.2016
Posty: 240
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
wydaje mnie się ze coś ze skrzynia. skoro inne biegi trzyma w każdym zakresie obrotów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 kwi 2018, 11:45 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
No właśnie :/ dlatego się zastanawiam czy myć ten silnik i kombinować czy od czego zacząć. Samo mycie silnika prawie stówa, jak doliczyć resztę i się okaże że to coś innego to się wyplukam z całej wypłaty :lol:

Edit: zrobiłem próbę wyrzucenia "na postoju" biegu. Tzn. Wrzuciłem 5, pół sprzęgło, trochę gazu i tak do 2-3k obrotów. Biegu nie wyrzuciło ku mojemu zdziwieniu ;((

-- Dodano: 7 marca 2018, o 09:48 --

Zrobiłem dziś szybka akcje - postanowiłem uzupełnić braki oleju w skrzyni (najtańszym olejem skoro i tak muszę go spuścić) żeby przekonać się ile brakuje. Weszło 1.40 litra. Z tego co wiem w tej skrzyni Mieści się jakieś 2.7l? Więc wychodzi na to, że jakoś połowa skrzyni tylko była zalana olejem. Wnioski? <nuta>

Pytałem w serwisie specjalizującym się naprawą skrzyń biegów. Krzyknęli 1 400 zl za naprawę (wymianę na nowy) samego piątego biegu, mówiąc przy tym, że mają dokładnie (!) 12 sztuk takich egzemplarzy skrzyń z wypadającą piątką na miejscu.

Wycieków ze skrzyni nie stwierdzono, pewnie olej od nowości. A ja zrobiłem jakieś 5kkm na tym.

Teraz nie wiem co lepiej zrobić. Naprawiać obecna czy wymienić całą skrzynię :| niby z innymi biegami problemu nie mam ale różnie może być.

Pozdrawiam.

-- Dodano: 22 kwietnia 2018, o 12:45 --

Temat rozwiązany (2 tygodnie temu właściwie :-P). Po wyjęciu skrzynki okazało się, że obudowa skrzyni była pęknięta, 5 bieg w rozsypce i jeszcze łożysko oporowe gdzieś tam zostało. W skrócie szrot :) w serwisie wymienili skrzynię na inną, z sześcio miesięczną gwarancja i póki co wszystko śmiga :)

Pozdrawiam, NightRaven

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.