Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:39

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyciek oleju
PostNapisane: Śr, 8 lis 2017, 00:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.11.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam mam problem z wyciekiem, miesiąc temu robiony był remont silnika (pierścienie, głowica). Po tygodniu okazało się, że uszczelka pokrywy po wymianie nie trzyma i miałam wyciek oleju z silnika. Założona kolejna i po tygodniu ta sama sytuacja. Teraz mam trzecią uszczelkę, mechanik twierdzi, że już będzie dobrze. Ale? Dziś zauważyłam naciek jakiegoś oleju blisko koła pasażera, wyciek jest w dwóch miejscach tak jakby jeden za drugim co jakieś 20 cm od siebie. I stąd mam pytanie, jak mi z pod uszczelki wyciekał to naciek był bardziej na środku maski czy ten wyciek też może oznaczać, że kolejny raz z tą uszczelką jest nie halo. Czy to może być coś innego. Oczywiście wizyta u majstra będzie ale jak dla mnie za dużo tych wycieków i chciałabym poradzić się, co to może być?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lis 2017, 08:37 
Świeżak
Offline
Od: 26.01.2015
Posty: 26
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Moze wycieka spod porywy rozrzadu Ja sie tez demontuje do rozbiorki glowicy.Trzecia uszczelka? Nawet jak na zamiennik to za duzo razy. Moze pokrywa zaworow jest peknieta ona ma takie ranty w ktore ta uszczelka wchodzi

_________________
mazvagtech Jaworzno niezalezny serwis mazda tel.501158148


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 lis 2017, 10:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.11.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Dzięki za podpowiedzi oddałam kolejny raz do warsztatu.wyciek zlokalizował mi kolega w dolnej części silnika. Czy to znów jakieś partactwo ze strony mechanika?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 lis 2017, 11:05 
Świeżak
Offline
Od: 26.01.2015
Posty: 26
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Byc moze. Ciezko cos powiedziec jak sie tego nie widzi

_________________
mazvagtech Jaworzno niezalezny serwis mazda tel.501158148


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 lis 2017, 22:05 
Amator
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 85
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
A tak z ciekawości, gdzie robiłeś remont ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 lis 2017, 00:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.11.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Sorry że nie odpisywalam ale byłam poza zasiegiem. Remont robiłam w warsztacie pod Warszawą u mechanika który zna mój samochód od początku. Do tej pory miałam pełne zaufanie do niego ale teraz to nie wiem czy to przypadek czy jego niedokładna praca wychodzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 14 paź 2019, 08:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.10.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Panowie potrzebuje waszej pomocy. Od nie dawna zobaczyłem że mam wyciek po prawej stronie,dokladnie pod rozrządem jest jakaś część z której jest spory wyciek. Nie wiem co to jest potrzebuje waszej pomocy.

Obrazek


Ostatnio edytowano Pn, 14 paź 2019, 08:22 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 paź 2019, 04:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Diesel 2.0, masz trzy przyczyny powstania tego paskudnego wycieku.

Pierwsza to uszczelka pod pokrywą zaworów, uszczelka ta wymaga podklejenia w kilku miejscach silikonem, i potrafi być uporczywa.
Dalej pisząc, jeśli już zdejmujesz pokrywę zaworów to przy okazji zrób regulację luzu zaworowego.
Chociaż to też wymaga specjalnej wiedzy żeby nie wpakować się w dodatkowe koszty jak podkładki pod wtryskami, uszczelki przelewów wtryskiwaczy (bo masz silnik RF5C) no i uszczelki samych przewodów paliwowych od szyny CR, bo jeden kosztuje około 50zl x4 przewody.
Najlepiej jakby udało się zrobić regulację bez zdejmowania mocowań wtryskiwaczy, zgrabne rączki i trochę sprytu wskazane. No i wiedza niezbędna bo masz jeden wałek i 16 zaworów a to oznacza jedną krzywke na dwa zawory poprzez jeden mostek no i dwie regulacje luzu w tym tylko jedna na jednym zaworze,... można więcej zepsuć niż naprawić (w sensie regulacji luzu).

Druga kwestia to dwa uszczelniacze, walka rozrządu i wału korbowego.
Koszty samej uszczelki i uszczelniaczy nie jest duży, ale...

Jeśli będzie to uszczelniacz wałka rozrządu bądź wału korbowego to niestety koszty rosną ponieważ musisz zrzucić cały rozrząd.
Niby nic prostszego ale trzeba sporej wiedzy aby zdjąć hydronapinacz paska rozrządu i ponownie go założyć.
Książka mówi że nie wolno użyć go ponownie.
A jeśli kupisz nowy napinacz to nie możesz użyć starego paska. Koszty rosną? rosną...
Więc koszty mogą być około 1000zł za komplet rozrządu z pompą wody i rolkami i z hydronapinaczem (opłaca się kupić wszystko na częściach oryginalnych).. czy się opłaca? Sam musisz ocenić.
Jeśli zbliża się wymiana rozrządu to spoko, jeśli nie, i to nie będzie uszczelka pod pokrywą zaworów , to chyba zostawisz to w spokoju.
PS, akurat mam komplet uszczelek pod przelewy wtryskiwaczy i pod same wtryskiwacze, kiedyś kupiłem na zapas


... RF5C ma podkładki do przewodu przelewowego wtryskiwacza?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.