Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Remont Silnika
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 11:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.05.2017
Posty: 1
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam wszystkich serdecznie! Jestem tu nowy, mam na imię Paweł, mieszkam w Irlandii i dołączyłem do was poszukując porady. =]
Ostatnio stałem się posiadaczem drugiej już w mojej karierze mazdy 6 pierwszej generacji. Pierwsza była szósteczka 2.3 top oczywście benzyna i od razu do rzeczy, brała jakiś litr oleju na 1k km. Ale było to stabilne, dolewałem, jeździłem, i cieszyłem się autem. Teraz zakupiłem benzynke 1.8 executive i nie wierząc w cuda spodziewałem się również jakiegoś poboru oleju.. Ku mojemu zdziwieniu jest to coś pomiędzy 1,5-2L :pech: Pewnie dlatego gość tak tanio ją oddał mimo dobrego stanu i 115k przebiegu (udokumentowany, poza tym to nie polska =P) Po części spodziewając się takiej możliwości, mam kasę oraz mechanika który wyremontuje ten silnik.

I teraz właściwy cel postu:
Drodzy forumowicze czy znacie marki potrzebnych mi częśći które zdecydowanie omijać szerokim łukiem lub/też/i takie które z reką na sercu możecie polecić? Czy macie jakieś porady co wymienić dodatkowo? na co zwracać uwagę? itp. itd.

Poniżej spis tego co zamierzam wymienić/kupić:

-kompletny zestaw uszczelek silnika (duży wybór firm)
-pierścienie tłokowe (niemam pojęcia)
-uszczelniacze zaworów (niemam pojęcia)
-panewki korbowodowe (niemam pojęcia)
-śruby do głowicy (podobno potrzeba nowe ponieważ są tak jakby jednorazowe)
-olej+nowy filtr (no to wiadomo ale pytanie brzmi czy naprawdę warto brać dexelię? czy jednak olej jest olej i poza jakimiś niszowymi każdy markowy się nada?)
-katalizator (ponieważ przegląd w tym kraju obejmuje również emisję spalin, podejżewam że po takiej ilości spalonego oleju nie spełnia już swojej funkcji)

to chyba tyle co przychodzi mi do głowy.
Pozdrawiam

-- Dodano: 24 lipca 2018, o 10:34 --

A zatem!
Nie długo po napisaniu postu powyżej znalazłem świetną firmę która bez żadnych problemów złożyła dla mnie paczkę części potrzebnych do remontu silnika mojego modelu i wystawiła w formie aukcji na allegro
Świetny kontakt mailowy, części dopasowane do mojego budżetu, nie z najniższej półki ale też nie niepotrzebnie przepłacone. Mało tego, bezproblemowa wysyłka tu do mnie do Irlandii kurierem i wszystko to pod przyciskiem kup teraz! całość wynisoła mnie coś koło 1300zł.
Niewiem czy mogę tu na forum wstawić link promujący ale naprawde polecam zainteresowanym firme Carspeed s.c. z lublina
Ich przykładowa aukcja - https://allegro.pl/zestaw-czesci-silnik ... 70444.html

Po niecałym tygodniu oczekiwania przybyły części, z postu powyżej nie kupowałem od nich oleju i flitrow oraz katalizatora, okazało się że jeszcze ogarnia. Następnie 3 dni w warsztacie... i Voilà!

przez ostatni rok i ponad 30 tyś kilometrów nie ubyło nic, teraz tylko wymieniać trzeba ;)

w sumie cała ta zabawa kosztowała mnie 1000 euro (auto kosztowało dwa) pod maske zaglądam już tylko sporadycznie i nie mam baniaka oleju w bagażniku ;) ogólnie jestem zadowolony. Czy warto?
Na to już każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.