Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 17:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrzynia biegow
PostNapisane: Wt, 14 mar 2017, 08:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.08.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam,
Mam Mazdę 6 2.0 diesel. Niedawno miałem wymieniana pompę oleju, a podczas tej naprawy okazało się, że muszę wymienić jeszcze sprzęgło i dwumase. Samochód stał długo w warsztacie, bo jak mechanik powiedział, miał problem z dwumasa, gdyż mam (podobno) skrzynie biegów od benzyny. Moje pytanie: czy to w ogóle możliwe? Czy poprostu zwodzil mnie żeby zyskać na czasie ? Zrobiłem tym autem 80 tys. Kilometrów, nigdy nie było żadnych problemów ze skrzynią, auto jeździło dobrze. Teraz zaczął mi wyskakiwac 5 bieg i niestety nie mam możliwości zostawienia auta na dłużej w warsztacie. Skrzynie biegów załatwię, tylko czy faktycznie jest taka możliwość, że w dieslu mam skrzynie od benzyny ? Inny mechanik powiedział, że nie, ale pytam się Was, może mieliście styczność z czymś takim. Z góry dziękuję i bez hejtu proszę ;) nie znam się na autach. Pozdrawiam ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:35 
Świeżak
Offline
Od: 17.10.2016
Posty: 33
Rok produkcji: 2003
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Raczej nie ma takiej możliwości bo raczej jest inaczej sprzęgło zbudowane i i jest inna ilość zębów na wale


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:39 
Świeżak
Offline
Od: 03.03.2017
Posty: 20
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Nie mam pewności ale raczej cały układ nie będzie pasować. Tak jak wspomniał przedmówca. Ilość zębów jest pewnie inna i dochodzi do tego inna budowa. Poza tym diesel ma chyba 2masę...?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:41 
Świeżak
Offline
Od: 17.10.2016
Posty: 33
Rok produkcji: 2003
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Ci wyskakuje 5 bieg a mi nie wchodzą jedynka i dwójka. Znaczy się wchodzą ale bardzo ciężko też po wizycie w serwisie do tego czasu wszystko było ok. Wymieniali mi termostat i wzieli na jazdę próbną pewnie pałowali i coś ze skrzynią się zadziało. Dwójka jako tako wchodzi ale jedynka prawie wcale. Z dwójki ruszam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:43 
Świeżak
Offline
Od: 03.03.2017
Posty: 20
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
1 nie wchodzi a inne działają normalnie czy tez sporadczynie je przycina? Jeśli dotyczy to tylko 1 biegu to skrzynie najpewniej czeka remont... ale może być też problem z dociskiem sprzęgła


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:45 
Świeżak
Offline
Od: 17.10.2016
Posty: 33
Rok produkcji: 2003
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
zakładam że to może być coś z dociskiem albo za luźną linką od sprzęgła. Wygląda tak ze gdybym jeszcze troszkę mocniej wcisnął sprzęgło to bieg wskoczyłby bez problemu, trójka i wyżej bez problemu. Wcześńiej coś mi szarpało na jedynce po ruszaniu i wtedy wchodziła ładnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:50 
Świeżak
Offline
Od: 03.03.2017
Posty: 20
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Spróbuj zrobić tak że przed wrzuceniem 1 wciśnij sprzęgło kilka razy do oporu. Jeśli 1 nie wskakuje a 2 za każdym razem to albo coś z cięgnami albo jakiś poważniejszy problem w samej skrzyni


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 08:53 
Świeżak
Offline
Od: 17.10.2016
Posty: 33
Rok produkcji: 2003
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
ojciec mówił mi że taniej wymienić skrzynię na nową gdzie ze szrotu niż bawić się w naprawę chodzi o auto żony na szczęście:) Piotrek więc odpowiadając na twoje pytanie: skrzynie pewnie masz od diesla, ale nie wykluczone że czeka cię wymiana. Moze mechanicy coś zmajstrowali i zapomnieli o jakieś części przy składaniu silnika? tylko oni to wiedzą


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 mar 2017, 12:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.08.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Ten co wymieniał mi wszystkie części, powiedział, żebym kupił skrzynie od diesla i będzie pasować. Więc wygląda na to, że robił mnie poprostu w konia... Pozostaje kupić skrzynie i wymienić. I jeszcze jedno pytanie, czy to może mieć wpływ na to, że zaczelo się ślizgać sprzęgło ? Zaczęło się to dziać tuż przed tym jak zaczął wyskakiwac 5 bieg. Przypominam, że cale sprzęgło było wymieniane razem z pompą oleju i dwumasa, jakieś 20 tys. Km temu

-- Dodano: Pt, 24 mar 2017, 12:15 --

Ten co wymieniał mi wszystkie części, powiedział, żebym kupił skrzynie od diesla i będzie pasować. Więc wygląda na to, że robił mnie poprostu w konia... Pozostaje kupić skrzynie i wymienić. I jeszcze jedno pytanie, czy to może mieć wpływ na to, że zaczelo się ślizgać sprzęgło ? Zaczęło się to dziać tuż przed tym jak zaczął wyskakiwac 5 bieg. Przypominam, że cale sprzęgło było wymieniane razem z pompą oleju i dwumasa, jakieś 20 tys. Km temu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 mar 2017, 16:00 
Świeżak
Offline
Od: 03.03.2017
Posty: 20
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Nie wiem na ile pokrywa się to z rzeczywistością ale teoretycznie skrzynie do diesla znoszą większy moment obrotowy. Jeśli jakimś cudem może to wpływać na sprzęgło które jest do wersji benzynowej to... hmmmm Brzmi dość nieprawdopodobnie ale nic innego do głowy mi nie przychodzi


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.