Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 16:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 5 mar 2017, 22:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: TS
Witam.
Posiadam od jakiegoś czasu M6 2.0 benzyna w automacie rok 2004. Niedawno zapaliła mi się kontrolka smarowania, ale że byłem już blisko domu (kilkaset metrów) dojechałem. Rano sprawdziłem stan oleju był ok, uprzedzając pytania na tym oleju przejechane jest ok 2000 mil (był wymieniany razem z filtrem). Po rozgrzaniu silnika kontrolka zapala się dalej.
Niestety nie jestem w Polsce i to znacznie utrudnia sprawę, bo ciężko tu znaleźć ogarniętego gościa którego wiedza o mechanice nie wykracza poza wymiany okresowe.
I tak doszedłem do wniosku, że naprawy dokonam samodzielnie bo jakieś tam doświadczenie i szkoły w tym kierunku posiadam. Tak więc chcę wykręcić czujnik dobrać zegar do pomiaru ciśnienia i tu pojawia się pierwszy problem przy jakich obrotach i jakie wartości są uznawane za właściwe, może ktoś mógłby podzielić się tą wiedzą?
Na logikę biorąc miganie kontrolki spowodowane jest albo wadliwym czujnikiem, bądź filtrem oleju, możliwe też że wina leży po stronie pompy oleju, lub zaworu przelewowego. Bo silnik pracuje ładnie i równo nie stracił nic na osiągach. Od kilku dni przeszukuje internet i cisza na temat braku smarowania w benzyniaku, znalazłem za to wzmianki o wadliwych czujnikach ciśnienia oleju w Maździe, oraz o tym że może to mieć też związek z poziomem oleju w automatycznej skrzyni biegów (choć nie chce mi się w to wierzyć).
Jedynym wyjściem wydaje się pomiar ciśnienia oleju na zimnym i rozgrzanym silniku. I tu ponawiam swą prośbę, czy ktoś może ma dostęp do danych jakie owo ciśnienie powinno być? i przy jakich obrotach powinno być mierzone? z góry dziękuję i pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.