Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 04:02

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 16 lut 2017, 13:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.04.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: śląski
Mazda 6 2007 2.0 MZR 147 KM (Sport Wagon)

Witam,

Opiszę po krótce swój problem:

od dłuższego czasu świecił mi się check engine, po czym czasem gasł na jakiś czas i znowu się zapalał i tak w kółko (przy czym raz pokazywał że zbyt bogata mieszanka, raz że coś z sondą itd.) ale
auto chodziło normalnie i na PB i na gazie (przyznam szczerze że jeździłem praktycznie tylko na gazie.. wiem błąd - mogłem pojeździć od czasu do czasu na benzynie), aż do momentu kiedy
pewnego razu na trasie szarpnęło nim kilkakrotnie i moc spadła powiedzmy o 1/3. Wizyta u mechanika i po kolei sprawdzanie: świece (nowe irydowe za 50zł jedna) cewki, wtryski, i wszystkie inne drobniejsze rzeczy, które okazały się sprawne. Po check'u wyszło że nieregularne cykle spalania na którymś
z cylindrów. Po sprawdzeniu kompresji: na trzech - 12 a na jednym 8,5- 9 więc do roboty głowica na 100% i przy okazji pierścienie bo brał olej, mechanik dołożył także uszczelniacz i żeby zrobić rozrząd. Po robocie okazało się że na PB chodzi prawie idealnie (gdyż odczuwam dalej wibracje [o których
wcześniej zapomniałem napisać] ale dużo mniejsze niż na gazie, a na gazie szarpie strasznie, znów check, brak mocy i praktycznie nie da się jeździć -mechanik mówi że to normalne że trzeba wyregulować. Po konsultacji z gazownikiem okazało się że "tej instalacji (AG Centrum wersja jakaś najnowsza do której program ma tylko kilka osób w PL) się nie reguluje i to może być wina czegoś
innego. Więc mechanik jeszcze raz posprawdzał dokładnie wszystkie inne możliwe
części, zawiózł jeszcze raz do sprawdzenia głowicę (wyszło że wszystko OK) sam sprawdził czy dobrze założył pierścienie - też OK. A problem dalej jest..

jedyne co zauważył to że gdzieś się wydostaje olej, i jedyne co można jeszcze zrobić
to kupić blok silnika bo podobno tuleja mogła się zrobić jajkowata czy owalna czy coś takiego..

jeszcze dodam że spalanie wzrosło bardzo na gazie i na benzynie też trochę

jeśli ktoś ma jakiś pomysł, radę .. to proszę o pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 lut 2017, 08:53 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
agassi napisał(a):
jedyne co zauważył to że gdzieś się wydostaje olej, i jedyne co można jeszcze zrobić
to kupić blok silnika bo podobno tuleja mogła się zrobić jajkowata czy owalna czy coś takiego..

no niekoniecznie....
zawsze pozostaje jeszcze opcja zmiany auta.
jak ktoś nie zna mazdy,nie powinien jej naprawiać,takie mam zdanie.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 lut 2017, 18:02 
Świeżak
Offline
Od: 04.09.2014
Posty: 34
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
LPG: Tak
Region: świętokrzyski
zapraszam do siebie posiadam program ag (wszystkie dostępne w necie), moge wyregulowac zdjagnozowac usterke, był wymieniony łańcuch przy jakim przebiegu, a jak wygląją luzy zaworowe? jak na bezynie chodzi dobrze ( nie lepiej) problem gazowy da sie rozwiązac łatwo.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.