Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 24 paź 2018, 21:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.10.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Witam

Chcę kupić Mazde 6 z silnikiem 2.0 diesel.
Auto będę kupował od znajomego, który praktycznie nic nie robi z autem tylko leje i jeździ ...
Dzisiaj oglądałem autko i mam kilka pytań odnośnie silnika.
1. Głośna praca silnika zazwyczaj na początku na 1 i 2 biegu podczas dodawania gazu, możliwe, że te silniki tak głośno pracują, do tej pory jeździłem tylko benzyna.
2. Głośniejsza praca silnika po wciśnięciu sprzęgła, na luzie jak trzymam wciśnięte sprzęgło to silnik głośniej pracuje, jak puszczę sprzęgło to pracuje jeszcze tak głośniej 2 sekundy i później bez sprzęgła już ciszej pracuje.
3. Silniczek suchy od spodu ale jak tak zaglądałem to jest czarny- mokry od góry od samego przodu silnika, zasłania to bardziej plastikowa osłona, co tam zazwyczaj może się pocić z przodu silnika od góry patrząc ?

Bardzo proszę o rady bo nie chcę się rzucić na minę, generalnie auto ma przebiegu 200 tyś i jest pewny przebieg bo znajomy ma go w rodzinie, był kupowany w polskim salonie. Auto z roku 2006.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 paź 2018, 20:59 
Świeżak
Offline
Od: 12.06.2018
Posty: 22
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: lubuski
Co do 3) to pewnie leci olej spod klawiatury/dekla od zaworów. Jak masz osłonę to niestety trzeba ściągnąć, aby być pewnym. Przeważnie z uszczelki leci. Oryginał bodajże 100-150, ale nie jestem pewien.

2) - czy obroty ci rosną na wciśniętym sprzęgle?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 paź 2018, 21:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.10.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Nie zwracałem na to uwagi ale chyba nie wzrastały obroty.
Na wciśniętym sprzęgle "bardziej słychać silnik", po puszczeniu sprzęgła silnik pracuje ciszej.
Gdzieś czytałem, że chyba te mazdy tak mają ? Że podobno po wciśnięciu sprzęgła otwiera się przepustnica i dlatego dźwięk silnika się zmienia ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 paź 2018, 10:53 
Świeżak
Offline
Od: 12.06.2018
Posty: 22
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: lubuski
U mnie w 2.3 nie ma żadnej różnicy czy jest wciśnięte sprzęgło czy nie. Jedynie jak miałem czyszczoną przepustnice i jej nie zaadoptowałem to cyrki się działy bo mazda wyższe obroty trzymała. Też właśnie wtedy po wciśnięciu sprzęgła mi rosły obroty, albo falowały. Ale jak tam nie grzebał znajomy to nic nie powinno się dziać. Najlepiej jak zajrzysz czy na zegarach coś się nie dzieje przy wciśnięty sprzęgle. Druga sprawa - może jakie łożysko ci się odzywa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 lis 2019, 20:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.11.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Ja mam ten sam przypadek ale u mnie jak wcisnie sie sprzeglo na biegu jalowym to silnik pracuje delikatnie glosniej i zwiekszaja sie obroty i na zimnym silniku ciezko sie wrzuca 1 i 2. Docisk? Lozysko oporowe?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 lis 2019, 20:41 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Podczas włączenia sprzęgła w dieslu, to ta głośniejsza praca silnika i niewielkie podwyższenie obrotów w dieslu, to jest normalne i tak jak napisał kolega neon.
Ciężka praca biegów z 1 na 2 to też przypadłość diesla i jest do tego osobny wątek.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.