Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 04:17

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 6 paź 2016, 18:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.08.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Cześć!

Dzisiaj zauważyłem (a właściwie usłyszałem) dziwne piski spod maski. Utrzymują się cały czas, niezależnie, czy silnik jest zimny, czy ciepły. Nie do końca potrafię sprecyzować miejsce z których te piski dochodzą. Załączam film, na których doskonale je słychać.

Rozrząd do wymiany, czy tylko jakieś łożysko? Może pasek klinowy się ślizga na rolkach? Co to może być?
Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest to rozstrzygnąć wyłącznie po krótkim filmiku, ale może ktoś mi zasugeruje jak to zweryfikować, jak sprawdzić, w którą stronę dalej prowadzić śledztwo?

Dzięki!
https://www.youtube.com/watch?v=6o4jccfVMVg


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 gru 2016, 12:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.12.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
W mojej (2.0 MZR-CD 143 KM 2006 więc już po lifcie, ale też dieslu jak u Ciebie) była podobna akcja z piskiem od strony rozrządu w wakacje. Tyle, że piszczało z 4x bardziej, po za tym normalnie jeździła. Wymieniłem rozrząd 10kkm wcześniej ciesząc się, że nic się nie rozpadło i okazało się, że dalej piszczy, ze to nie to. Mój mechanik po zdjęciu miski i przeczyszczeniu smoka (już przy okazji) znalazł przyczynę, którą okazała się wyrobiona mała zębatka na wale przekazująca do pompy oleju - ogólnie masakra, żeby to wymienić inaczej niż cały wał, ale znalazłem magika nad W-wą co temat ogarnął wymieniając samą zębatkę.
Nie to, że straszę, ale jeśli rozrząd był zmieniany to szukałbym właśnie tutaj jak opisuję problemu. U mnie mechanikom zeszło z pełne 2 dni grzebania z tym co się dzieje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 gru 2016, 15:27 
Świeżak
Offline
Od: 19.06.2015
Posty: 16
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: dolnośląski
ZBANOWANY!
Popiskiwanie podobnie jak u mnie. Zanim zaczniesz głębiej kopać to weź coś a'la WD40 i psikaj na pasek i koło pasowe alternatora podczas pracy silnika. Jeśli ucichnie to masz przyczynę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 lut 2020, 18:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.02.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Panowie u mnie to samo, nowy rozrząd, koło pasowe, wyczyszczony smok w pompie oleju i cały czas dochodzą piski z okolic pompy oleju. W aso wał+pompa oleju to koszt ok 10tyś zł, jak naprawić tą zębatkę ? jest jakaś firma w Polsce która może ją naprawić ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.