Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 27 maja 2021, 20:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.06.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: pomorski
25 kwietnia 2021, o 17:17 Marcin9926 napisał(a):
Cześć wszystkim.
Moja mazda 6 z 2003r. 2.0 diesel 121 km przestała odpalac. Była podłączona pod komputer I nie ma żadnego błędu. Ogólnie kręci (aku w porządku) pompa podaje paliwo. Według mechanika który sprawdzał ją pod komputerem to jeden z wtryskow.
Ogólnie przed usterką zauważyłem nagły wzrost spalania, x2 więcej niż zwykle I niewielkie falowanie na obrotach na biegu jalowym które raz ustawalo szybciej A raz trochę trwało.
Może ktoś miał podobny problem. Wystarczy regeneracja wtryskow? Czy może wymiana jakiegoś stycznia , czy sondy?

Z góry dzięki za pomoc..


Dla osób które by miały podobny problem
- po długim eliminowaniu domniemanych usterek wyszło na jaw, że winowajca był napinacz paska rozrządu - który poluzowal pasek I w efekcie przeskoczył o 2 ząbki. Po ustawieniu rozrzadu na swoim miejscu odpaliła od strzała I działa bez zarzutów. ;))


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sie 2021, 07:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.07.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
[*]Dzień dobry, problem z autem, wracając z Mazur po postoju 15 min, Mazda już niestety nie odpaliła, kręci ładnie ale nie chciała łapać obrotów, odpaliła na plaka po lekkim przygazowaniu na 2k obrotów już złapała i chodziła jak trzeba, wróciłem tak do Warszawy jednym ciągiem, po zgaszeniu na działce znowu sytuacja ta sama ale po odpięciu czujnika wałka rozrządu, odpala normalnie, rozrząd zmieniany i sprawdzony, wszystko jest w porządku nie ma nic nie pokojącego (nie przeskoczył, ładnie napięty), komputer nie pokazuje żadnych błędów czy przy podłączonym czujniku czy bez.
Czy ma ktoś jakieś pomysły lub porady? Po prostu już ręce mi opadają :/ <%> <%>


Ostatnio edytowano Pn, 23 sie 2021, 07:55 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 paź 2021, 21:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.10.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: łódzki
Witam, posiadam Mazdę 6 2002 rok 2.0 diesel 121 koni. Posiadam Mazdę od pół roku, jakiś miesiąc temu jechałem i mi momentalnie zgasła i od tamtej pory nie odpala. Przed tym nic się nie działo, jeździła normalnie, moc miała wszystko było ok. Teraz stoi u mechanika, zostały wymienione wtryski, sterownik od wtrysków, akumulator, rozrusznik. Rozrząd był sprawdzany, bezpieczniki, i wiele innych rzeczy. Była podpięta pod komputer, żadnych błędów nie pokazało. Mechanik już nie ma sił do Madzi. Co to może być za przyczyna, pomóżcie.


Ostatnio edytowano Pn, 4 paź 2021, 21:40 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 4 paź 2021, 21:44 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Silnik kręci czy w ogóle nie daje znaku życia? Bo to duża różnica. Jeśli kręci to z oporem czy bardzo lekko ? Jeśli kręci ok to co mechanik miał na myśli zmieniając rozrusznik ?
Na jakiej podstawie wymieniono wtryskiwacze? Były sprawdzone czy na pałę ?
To samo pytanie do reszty napraw.


Rozrząd na swoim miejscu?
Zawór scv był sprawdzany ?
Jeśli kręci to podaje paliwo na wtryskiwacze?
Jak podaje paliwo i kreci to była mierzona kompresja?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.