Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 10:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 5 mar 2014, 21:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Witam serdecznie,

dzisiaj po przejechaniu trasy ok 200 km, na stacji benzynowej zauważyłem niewielka plamę pod autem, jakby kilka kropli oleju, ale tez nie bylem pewien czy to "moje" :) dojeżdżając do domu poczułem coś w stylu spalonego oleju, podobny zapach do mocno rozgrzanego silnika, na który wcześniej skapnęło trochę oleju przy uzupełnianiu jego stanu. Próbowałem sprawdzić co to może być, skąd ewentualnie jest wyciek, ale jest zbyt ciemno, a jutro mam kolejna dość długa trasę. Od góry silnika nic nie widać, a od dołu... Oto fotki zrobione aparatem z lampa, bo już za ciemno, żeby cokolwiek dostrzec - centralnie od przodu auta.

http://fotoo.pl/show.php?img=744900_imag0589.jpg.html
http://fotoo.pl/show.php?img=744910_imag0596.jpg.html
http://fotoo.pl/show.php?img=744915_imag0601.jpg.html
http://fotoo.pl/show.php?img=744916_imag0599.jpg.html

Czy to z filtra oleju? Dodam tylko, ze sprawdzałem stan oleju w silniku i nie ma jakiegoś zauważalnego ubytku, mieści się miedzy min-max. Proszę o jakieś sugestie - skąd wyciek, co trzeba naprawić / wymienić i czy mogę jeszcze trochę pojeździć bez konsekwencji, zanim cośkolwiek z tym zrobię (do soboty max).

Mazda 6 2.0 benzyna, 150k na liczniku. Olej i filtr oleju wymieniany jakieś pol roku temu.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 mar 2014, 22:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.03.2014
Posty: 3
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Dość mokra skrzynia biegów. Możliwych jest kilka wycieków w tych okolicach, możliwe są nawet dwa na raz.
- delikatnie (jeżeli nie obserwujesz ubytku oleju na bagnecie) poci się spod podstawy filtra (może uszczelka się podwinęła przy montażu albo nie jest dobrze dokręcony); widziałem też przypadki pęknięć tej plastikowej podstawy.
- wysprzęglik sprzęgła - jeśli dobrze widzę to jest zewnętrzny więc też nie duży problem. Można to zweryfikować jeśli stan płynu hamulcowego jest zbyt niski (ale musisz też wiedzieć ile masz klocków z przodu i tyłu bo niski stan może nie być niczym nadzwyczajnym)
- uszczelniacz wału pod sprzęgłem

Dość łatwo to wyjaśnisz myjąc podwozie i obserwując świeże ślady. Trzecia opcja najgorsza bo wymaga zrzucenia skrzyni.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 mar 2014, 02:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Witam,

dzisiaj nigdzie nie jeździłem, powycieram jutro rano i jeśli jakiś warsztat będzie otwarty, zajrzę jak najszybciej. Ale: piszesz o wysprzegliku sprzęgła, uszczelniaczu walu - nie twierdze, ze nie, bo nie wiem, dlatego tez pisze na forum, ale czy nie jest tak, ze filtr oleju cieknie i rozbryzguje olej po podwoziu? Ubytku oleju co prawda nie zauważyłem (znaczącego) jak na razie, ale czy filtr oleju nie wydaje się być "źródłem" na zdjęciach?

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 mar 2014, 11:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.03.2014
Posty: 3
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Jak już pisałem, filtr jest oczywiście mocno podejrzany ale jeśli zabrudzenia na skrzyni znajdują się przez rozbryzganie wiatrem, to dlaczego tylko na skrzyni i łączeniu skrzyni z silnikiem a cała misa olejowa jest sucha? Akurat na tej wysokości jest wysprzęglik więc tak tylko strzeliłem. Po mojemu masz dwa wycieki ale jest oczywiście możliwość, że filtr jest ok, tylko olej lub płyn hamulcowy z innych nieszczelności spływają kanalikami na filtr, który jest najniżej położony.

Możesz też maznąć palcem po tym zabrudzeniu. Jeśli jest świeże i płynne to nie da się pomylić płynu hamulcowego z olejem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 kwi 2014, 12:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: podlaski
Witam.
Wie ktoś może ile kosztuje skrzynia biegów nowa lub używana do Mazdy 6 2004 rok benz. 141 KM ? bo właśnie rozwaliło mi skrzynię. Zmieniałem bieg na 2-kę nastąpiło tąpnięcie szarpnięcie poleciał olej ze skrzyni i mam teraz pozamiatane, do tego nie znam przyczyny awarii.
Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.