Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:09

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 17:13 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dobra, aż mi głupio się zrobiło
Wiemy że po wymianie przegubu auto zaczęło już jeździć na biegu wyższym niż bieg pierwszy.
Tak?

Wymiana sprzęgła wymaga wyjęcia przegubów, nikt się nie zorientowałał mając przeguby w ręku?

No i najważniejsze, taki urwany przegub, przenosi moment obrotowy na koła tylko na pierwszym biegu? Nie pojmuje tego...


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 17:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Millerek Niestety pewnie tylko szybko skrzynię wytargali wrzucili i gotowe. Pytanie czy mechanik pewny. Bo jeśli nie to jest możliwość, że była wina sprzęgła a on przy wyciąganiu skrzyni napierdzielał młotkiem i przy montażu już było coś nie tak...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 17:20 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Urwany przegub, ok niech będzie że częściowo
Bo..., na pierwszym biegu auto jechało, a na wyższych biegach już nie.
Jak pęknie czy urwie się przegub, to nie ma jazdy wcale, chyba że na lince auta holującego
Ewentualnie napisałem o jakichś metalicznych dźwiękach, ale też nie bo cisza absolutna...
Dla mnie jest to nie do zrozumienia co kolega pisze. A napisał że winny był przegub, gzie na pierwszym biegu mazda jedzie a na wyższych już nie...
No sorry, niech mi to ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem poprostu


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 17:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Millerek Według mnie za pierwszą usterkę było winne sprzęgło. A za drugą już przegub który prawdopodobnie uszkodził mechanik :) Taka moja wersja. Podczas gdyby był urwany wcześniej to przy wyciąganiu skrzyni już by nie dali rady złożyć go ponownie :D


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 17:45 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie chcę obarczać nikogo winą, ale....
Jeśli wymieniasz komplet sprzęgła, to musisz wypiąć nie przeguby a całe półosie.

Są magiczni specjaliści co potrafią wymienić komplet sprzęgła bez wyjmowania skrzyni, ale i tak musisz wypiąć same półosie z piast ewentualnie całe zwrotnice wypiąć z wahaczy.
Jakby nie patrzeć jest wiele wariantów jak to można uczynić, ale zepsuć przegub jest stosunkowo łatwo.

Wystarczy go przez przypadek rozpiąć pod manszetą, wewnątrz, i starać się na pałe spiąć ponownie, trafi się czy też nie...

Nie rozkładasz półosi zdejmując same przeguby do wymiany sprzęgła, bez sensu.

Nie wiem, może się mylę ale nie wiedzę tego


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 20:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.01.2020
Posty: 11
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Panowie, przepraszam jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd lub źle opisałem usterkę. Auto nie jechało na żadnym biegu, po tym jak usterka się pojawiła. Pojawiła się ona przy wrzuceniu drugiego biegu, natomiast potem nie jechało na żadnym z nich. Przy wymianie sprzęgła przeguby wydawały się ok, potwierdziło to 2 mechaników. Mechanik jest zaufany, więc wątpie żeby przy montażu było coś nie tak. Sami po montażu sprzęgła jechaliśmy tym autem i wszystko było w porządku. Nie jestem zbytnio w stanie tego wytłumaczyć, lecz czy jest to możliwe że przegub ten dopiero w pare dni po montażu się "wykończył"?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 20:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Pabon Jest to możliwe. Bardzo mało prawdopodobne bo musiał mieć wcześniej już oznaki zużycia które ktoś by usłyszał/zauważył, ale niekiedy złośliwość rzeczy martwych. W każdym bądź razie usterka usunięta więc trzeba się cieszyć :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 20:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.01.2020
Posty: 11
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Myślę że teraz usunięta na amen, a samo autko śmiga mega po wymianie sprzęgła. O wiele lepszy komfort jazdy, biegi także bardzo przyjemnie się wrzuca. Jeszcze dziś dorzuciłem do tego wymianę oleju i filtru oleju oraz filtru kabinowego. Dzięki jeszcze raz wszystkim za aktywność :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.