Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 20 lis 2019, 11:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Siema. Czy w w Maździe 6 2.3 benzyna 2005r występuje coś takiego jak przewietrzanie skrzyni korbowej?
Ja męczę się z cieknącym olejem w mojej szóstce. Wymieniłem już pierdyliliard uszczelnień począwszy od uszczelnienia wału od strony skrzyni , po chłodnice oleju , miskę olejową .. ściągałem ostatnio kolektor oraz obudowę odmy i zauważyłem, że olej leci z miejsca połączenia węża od odmy z wejściem do kolektora tego węża. W kolektorze jest dużo oleju i brudu wewnątrz całego kolektora.
Wygląda to tak jakby kolektor z taką siłą opary z odmy , że aż wyciąga olej , a potem wypluwa go przez ten wąż.
Dodam do tego , że wyskakuje cały czas też błąd bodajże p2178 - uboga mieszanka biegu jałowego, a również przy lekkim dodawania gazu od 3 tysięcy obrotów słychać głośne przechodzenie w silniku.
A teraz najważniejsze co spostrzegłem , idąc po wężu od kolektora poprzez solenoid , dotarłem do takiego trójnika , którego wychodzą dwa węże , ten jeden z nich jest długi i posiada zaczep , jakby miał gdzieś wchodzić ale u mnie zwisa luźno. Ten wąż znajduje się po lewej stronie przy samej ścianie grodziowej po otwarciu maski.
Poza tym wydaje mi się, że znaczny spadek osiągów jest właśnie spowodowany ta odmą. Pomóżcie ludzie , bo niedługo nie wyrobie na olej.

Na zdjęciach są : miejsce , w którym znajduje się luźny wąż , wygląd tego węża oraz wejście w kolektor z którego idą węże i kończą się na tym luźnym przewodzie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lis 2019, 12:38 
Świeżak
Offline
Od: 20.11.2019
Posty: 18
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Ja bym sprawdził najpierw głowicę, może któreś zawory nie trzymają, wytwarza się ciśnienie i wyrzuca olej na zewnątrz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lis 2019, 14:36 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
W tym miejscu na pierwszym zdjęciu ma być podłączony wężyk z elektrozaworu odsysania oparów paliwa.
To ten umieszczony na gumowej rurze pomiędzy MAF i TB.
Nic dziwnego , że masz P2178....

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 12:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Głowica robiona 10 000 km temu, więc wątpię żeby coś się stało , zaraz sprawdzę to o czym Tadziol piszesz.
Poprawka . W kolektor wchodzi wąż, o którym piszesz. Kwestią jest tego , że na środkowym zdjęciu jest widoczny taki wąż jaki u mnie luźno zwisa w miejscu zaznaczonym na ostatnim zdjęciu. Sprawdzałem u kumpla i ten wąż gdzieś jest podczepiony , bo nie mogłem go wydostać , a za cholerę nie wiem gdzie on ma wchodzić , kładłem się pod samochód już z 5 razy i nie widzę , żadnego wejscia na ten wąż


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.