Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 14:48

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 14:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: lubelski
Witam.
Od ponad miesiąca jestem posiadaczem Mazdy 6. Przez ten zrobiłem nią około 3000 km - bezawaryjnie. Odrazu po kupnie wymieniłem komplet rozrządu, przy okazji wymieniono uszczelniacze wałka rozrządu, a także olej Motul 5w30 razem z całym kompletem filtrów.
Dwa dni temu zauważyłem że gdy silnik sie rozgrzeje obroty na biegu jalowym zaczynaja falowac pomiędzy 500 a 1000 obr. Silnik pracuje nierówno. To moja pierwsza mazda. Do mechanika pojade najwcześniej w następnym tyg. Co może dziać sie nie tak? Gdzie szukać usterki? Czy bez obawa mogę jeździć autem do następnego tygodnia?
Pozdrawiam i czekam na pomoc za którą dziękuję


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 sie 2019, 22:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Zaczął bym od sprawdzenia zaworu SCV.
Sprawdź z jakim numerem masz ten zawór i podaj go na forum.
Wadliwe zawory były z numerem 006.
Jak byś potrzebował taki zawór mam z numerem 005
SCV.jpg
Został po mojej poprzedniej Madzi.
To jest nówka sztuka. U siebie nie wymieniłem, stary okazał się dobry.
Pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 wrz 2019, 18:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: lubelski
Od napisania postu byłem u mechanika typowo zajmującego sie dieslami. Stwierdzili że wtryski są do regeneracji. Faktycznie lekko drżaly i trochę dymilo mi z ruru. Zgodziłem sie na regeneracje. Zrobili. Wszytsko fajnie silnik chodził równo na biegu jałowym. Wracam do domu a tam nap..... ieenicza z okolicy silnika. Wracam do nich - po ich kolejnej diagnozie układ paliwowy ok a do wymiany pompa vacum. Faktycznie przy obrotach 2400 i wyższych słychać rzężenie z okolicy pomiędzy silnikiem a aku. Pojechałem do swojego mechanika co robił mi rozrząd itd, i powiedział że może to być faktycznie przyzczyna stukania. Dodatkowo po odkreceniu zbiorniczka wspomagania przy ruchu kierownicą słychać jakieś też dziwne odgłosy.
Nie wiem co robić. Wymieniać te vacum? Myślę że tak i może przy okazji dobrze ocenić stan wężyków co tam idą. I te zielone filterki. Miał ktoś takie problemy? Doradzi ktoś coś?

-- Dodano: 4 września 2019, o 18:11 --

Dodam że obroty sie uspokoił i chodzi równo. Może przez uszkodzone vacum silnik i jakis dodatkowy osprzęt miał ciężej pracować

-- Dodano: 4 września 2019, o 18:55 --

Miesiąc pojezdzilem autem bylo wszytko ok, a teraz od początku sierpnia jak nie stoi w garażu to u mechanika." Zbyk" żadnego błędu z scv nie pokazuje. A ile byś chciał za ten zaworek, może warto go będzie podmienić i spróbować. Sam juz nie wiem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 02:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Tych filterków nie ruszaj i uważaj bo końcówki ich są bardzo delikatne oraz to, że są kierunkowe.
Z tą pompą to może pukać sprzęgło kłowe które tam jest na połączeniu. Niech mechanik to rozłączy i zobaczy czy nie ma luzów.
Ciekaw jestem kto dotykał się do tych denso, co zrobili - wymienili końcówki ? proszę, to nie tędy droga. Teraz mogą lać te wtryski.
Przede wszystkim to reguluje się luz pod kulką wew. wtrysku gdyż zbyt duży luz powoduje lanie wtrysku. Zapytał bym się tych od regeneracji co oni tam robili.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.