Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 16:21

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 7 kwi 2019, 20:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.04.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: śląski
Witam szanownych forumowiczów.

Piszę tutaj ponieważ nie mam pewności, czy dobrze napisałem poniższy post w fotorelacji dotyczącej wymiany uszczelki pod głowicę.

Tak więc jeszcze raz przesyłam prośbę o pomoc.

Wleciało kawałek metalu do otworu powtrysku, nie da się wyciągnąć bo magnesy nie wejdą przez otwór fi7mm. :sad:

Padła decyzja o zdjęciu głowicy i mam kilka pytań do osób będących w temacie.

1. Czy trzeba wyciągnąć silnik z komory aby zdemontować głowicę?
2. Czy trzeba demontować wałek rozrządu z kołem zębatym od strony rozrządu, czy da się to wyjqąć razem?
3. Czy trzeba demontować te rzeczy po prawej stronie wałka rozrządu to chyba jest pompa wspomagania i pompa vacuum?
4. Odkręciłem kolektor wydechowy od rur prowadzących do turbosprężarki ale ani nie drgnie do tyłu a nie mam pewności czy muszę odkręcać osobno kolektr wydechowy i ssący?

Proszę o pomoc bo jak narazie jestem w czarnej głębokiej D.... <modlisie> <modlisie>

Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i podał jakiś kontakt na priv, to było by to miłe i bardzo pomocne. <modlisie>

-- Dodano: 7 kwietnia 2019, o 12:12 --

[quote="7 kwietnia 2019, o 09:01 marinopl"]Witam szanownych forumowiczów.

Piszę tutaj ponieważ nie mam pewności, czy dobrze napisałem poniższy post w fotorelacji dotyczącej wymiany uszczelki pod głowicę.

Tak więc jeszcze raz przesyłam prośbę o pomoc.

Wleciało kawałek metalu do otworu powtrysku, nie da się wyciągnąć bo magnesy nie wejdą przez otwór fi7mm. :sad:

Padła decyzja o zdjęciu głowicy i mam kilka pytań do osób będących w temacie.

1. Czy trzeba wyciągnąć silnik z komory aby zdemontować głowicę?
2. Czy trzeba demontować wałek rozrządu z kołem zębatym od strony rozrządu, czy da się to wyjqąć razem?
3. Czy trzeba demontować te rzeczy po prawej stronie wałka rozrządu to chyba jest pompa wspomagania i pompa vacuum?
4. Odkręciłem kolektor wydechowy od rur prowadzących do turbosprężarki ale ani nie drgnie do tyłu a nie mam pewności czy muszę odkręcać osobno kolektr wydechowy i ssący?

Metoda dedukcji :> doszedłem, ze mozna głowicę wyciagnac bez wyciagania silnika z komory.

Wałek razem z kolem od zaworów niestety trzeba wyciagnac aby dostac sie do śrub od głowicy.

Zaworu EGR raczej nie trzeba demontowac, ale jeszcze na 100% nie mam pewności.

Pompa vacuum niestety do rozebrania, zaraz sie za nia zabieram...

-- Dodano: 7 kwietnia 2019, o 21:10 --

Edit

Kolejny dzień rozbierania minął, poniżej aktualny stan :|


Nie potrafiię wyciągnąc głowicy przez skośne szpili kolektora turbiny.
Teoretycznie powinna wyjść, jak podważam z prawej strony to się unosi.
Sprawdzałerm czy jest jeszcze jakieś mocowanie ale to co znalazłem to z tyłu silnika nakrętka M10, która mocuje 2 rurki z płynem chłodniczym prawdopodobnie za pomocą zgrzanej blaszki do tych rurek a pod tą blaszką jest większa nakrętka M12. Ta blaszka mocujaca jest bardzo sztywna - nie ma szans na odgiecie. Ciężko dojść aby zrobić zdjęcie. :sad:

Na innym zdjęciu przesyłam osłonę kolektora wydechowego (1), która też bardzo niechętnie dała się wyciągnąć. Też trzymała ją blaszka zgrzana do przewodów z płynem chłodniczmym.
Po jej odgięciu małą breszką udało się ją wysunąć.

Mam nadzieję, że ktoś jest na tym forum i podzieli się trochę fachową wiedzą. :|


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.