Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 14 lis 2018, 18:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Witam , mam problem ze sprzęgłem i bardzo prosiłbym o poradę co i jak oraz na jakie koszta mam się szykować .
Otóż dzisiaj przy ruszaniu (wcześniej nic się nie działo) usłyszałem i poszułem dziwne strzał w sprzęgle. Podczas przyspieszania słyszałem po lewej stronie takei dziwne szumienie jakby coś sięo coś ocierało. Przy stabilnej jeździe było okej tylko podczas przyspieszania. Kiedy podjeżdżałem już pod dom wcisnąłem sprzęgło aż do dechy i nie chciało odbić, musiałem pomóc sobie nogą . Teraz sprzęgło łapie na samej górze a podczas wsniskania gazu do dechy rosną obroty a prędkość stoi w miejscu zaś gdy mam wciśnięty pedał gazu do połowy auto jakoś w miarę normalnie jedzie . Po otworzeniu maski zobaczyłem naprawdę niewielki wyciek płynu ? oleju? w okolicach prawej strony . Pytanie do Was co to może być czy poszedł uszczelniacz ? i sprzęgło się przez to ślizga czy jest to oznaka końca sprzęgła ? Chyba sprzęgło nie uszkadza siętak z dnia na dzień prawda ? Bo cały czas podczas eksploatowania auta było dobrze tylko dzisiaj miało miejsce takie coś . Proszę o pomoc i jakieś porady . Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lis 2018, 21:08 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Jeśli ten wyciek to olej skrzyni biegów,to sytuacja jest jasna.
Rozleciał się docisk sprzęgła i zrobił dziurę w obudowie skrzyni. Do wymiany kompletne sprzęgło i skrzynia.
Kosztowna impreza się szykuje...

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 06:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Aż tak kosztowna ?? Ostatnio miałem wymieniany cały silnik i niestety też popłynąłem z pieniążkami. Ehh..

Edit: czy skrzynia biegów ma coś wspólnego ze sprzęgłem??
Otóż gdy kupiłem silnik to kupiłem cała budę z kompletnym sprawnym silnikiem lecz wiem, że chłop mi mówił, że było uszkodzone sprzęgło. Mój mechanik przy przekładania silnika przełożył mi również skrzynie biegów z tamtego auta. Mogło to mieć jakiś wpływ na zachowanie się sprzęgła w aucie?
Edit 2: Przypomnę, że biegi wchodzą normalnie i dzisiaj rano podczas jazdy wszystko było okej, czy to wina, że olej skrzyni biegów jedt rzadki i nie rozgrzal się??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 08:16 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
A może trzeba z autem do warsztatu ? Takie diagnozowanie i szukanie przyczyny na forum to słaby pomysł.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 09:14 
Bywalec
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 278
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
Zgadzam się z Tadziolem. Tylko zastanawiam się czemu sprzęgło nie było wymieniane przy wymianie silnika ?
Jak i tak było na wierzchu.
Jedź do warsztatu i niech to sprawdzą. Zazwyczaj głośne stuki nie wróżą nic dobrego.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 13:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Zapytałem tutaj zanim udało mi się skontaktować z mechanikiem. No okazało się że wymienił skrzynie biegów wraz ze sprzęgłem z tamtego auta. Niestety z natłoku pracy zapomniał, że powiedziałem mu iż tamto sprzęgło jest walniete. Także przełoży moją stara skrzynie i będzie po problemie.

Niestety nie mogłem sobie pozwolić na wymianę sprzęgła na nową gdyż środki pieniężne jakimi dysponowalem nie były odpowiednie niestety. No ale wszystko w swoim czasie. Temacik do zamknięcia :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 cze 2019, 12:52 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Dziś stanąłem na skrzyżowaniu , nacisnąłem sprzęgło i chciałem wrzucić jedynkę . Bieg nie chciał wejść puściłem pedał sprzęgła i został w podłodze. Ręką można go podnieść do góry ale po naciśnięciu znowu zostaje w podłodze i nie da się biegu wrzucić . Na wyłączonym silniku wrzuciłem jedynkę , zapaliłem auto bez sprzęgła i jakoś na jedynce dojechałem do domu.
Jak myślicie co mogło się uszkodzić , czy to może wysprzęglik padł ? Co byście doradzili sprawdzić przed wizytą u mechanika? Patrzałem pod auto i nie cieknie płyn .


Ostatnio edytowano Pn, 10 cze 2019, 12:52 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 cze 2019, 13:28 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 10.06.2019
Posty: 32
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: warmińsko-mazurski
10 czerwca 2019, o 12:52 YATES napisał(a):
Na wyłączonym silniku wrzuciłem jedynkę , zapaliłem auto bez sprzęgła i jakoś na jedynce dojechałem do domu.


Na przyszłość radziłbym nie odpalać tak na 1, auto na rozruszniku czy na pych odpala się na biegu nr. 2, na 1 są takie przeciążenia, że mimo iż rozrząd na łańcuszku można go uszkodzić, na rozrządach z paskiem można tak pasek urwać. I biegi można zmieniać bez sprzęgła jeśli znamy i słuchamy swoje auto.
Przepraszam, że w temacie nie pomogłem.

_________________
Nigdy więcej ropy - tylko benzyna w czystej postaci - może kiedyś fabryczny lpg.
Póki co: Ropa do traktorów,
Gaz do kuchenek.
Dieasel - prowizoryczna oszczędność.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.