Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 19:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 14 kwi 2014, 12:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.04.2014
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
Witam,

Jestem świeżym i szczęśliwym posiadaczem Mazdy6 2006 (2.0 Diesel).

Zakupiłem ją z niedziałającymi trzema szybami pasażerów (dzięki czemu udało mi się znacznie zbić cenę).
Szyby nie działają wcale.

Oto co zauważyłem:

Brakuje 2 bezpieczników w boxie w kabinie (1 i 2) jak na rysunku. Nie sądzę żeby było to powodem problemu, bo z tego co rozumiem nie ma ich z jakiegoś powodu i nie są one potrzebne.

Przy wyłączeniu włącznika blokady okien w panelu kierowcy diody na włącznikach szyb pasażerów święcą się, więc wygląda na to, że włącznik ów działa.

Odłączyłem akumulator i przeprowadziłem reset jak w instrukcji (parę sekund przytrzymaj) - nie pomogło.

Będę wdzięczny za wszelkie rady

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 kwi 2014, 13:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.04.2014
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
Mała aktualizacja: otóż w piękny, słoneczny dzień zdecydowałem się sprawdzić szyby i obie tylne zaczęły działac. Po resecie również z panelu kierowcy.

Pozostała przednia pasażera. Dioda działa, szyba nie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 paź 2014, 19:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.10.2014
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
co to za reset przeprowadziłeś? jak to się robi. mam podobny problem. kiedyś mi przestały się otwierać szyby z panelu kierowcy, ale potem "samo się" naprawiło. a teraz już od dłuższego czasu nie działa i nie wiem co zrobić. daj znać jak ten reset robisz to spróbuję u siebie i opowiem co się stało...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 lis 2014, 20:01 
Świeżak
Offline
Od: 27.01.2014
Posty: 23
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: łódzki
Ja też tak mam z tym że u mnie nie działa szyba pasażera i kierowcy. Tylne działają. Dajcie znać jak zrobić ów reset.
pozdro


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2016, 18:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.12.2013
Posty: 50
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
a u mnie dzialaja wszystkie szyby ,ze tak powiem kazda indywidualnie jak sie ja otwiera lub zamyka,a z panelu na przednich lewych drzwiach dziala tylko szyba kierowcy ,probowalem kazda programowac (przycisk do gory poczekac kilka sekund itp) i nic to nie dalo ;/

-- Dodano: N, 21 lut 2016, 18:48 --

sorry ze dopiero dziele się moja przyczyna,jakos mi umsknelo nie wiedzieć dlaczego <niewiem> okazało się ze w moim przypadku zalany był panel ten na drzwiach kierowcy,w dodatku czyms słodkim :mad: .oddalem do magika i udało mu się uratować bez wymiany części <brawo> teraz wszystkie szyby smigaja jak w nowce z fabryki ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 mar 2016, 18:55 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 06.05.2014
Posty: 19
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Witam

Tez mialem problem ze sterowaniem szyb pasazerow. Jak juz ktos wspomnial kazda szybe trzeba zaprogramowac zeby dzialala z panelu kierowcy. Przy wlaczonym zaplonie kazda szybe trzeba indywidualnie z przycisku na danych drzwiach opuscic na sam dol caly czas trzymajac przycisk a nastepnie zamknac i trzymac tak dlugo przycisk po zamkniecu, az uslyszysz klikniecie. Po takim obejsciu Mazdy do okola kierowaca moze cieszyc sie pelna kontrola nad otwieraniem i zamykaniem wszystkich szyb.
Jezeli to nie zadziala to problem lezy gdzies indziej.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 mar 2016, 04:47 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
U mnie dziala programowanie z panelu kierowcy. Nie mysze chodzi dookola

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 kwi 2016, 19:09 
Świeżak
Offline
Od: 09.05.2014
Posty: 27
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Witam,

mam problem z szybami. Wszystko ładnie działało, czyli za pomocą panela kierowcy, bezpośrednio z drzwi, oraz z kluczyka. Teraz jest problem, że działa tylko i wyłącznie z kluczyka. W żaden inny sposób nie mogę otworzyć.
Niedawny czas temu rozładował się akumulator i trzeba było programować szyby. Poszło gładko bez problemu. Dzisiaj jako że jest ciepło otworzyłem okna za pomocą kluczyka tak około 14:00.
O godzinie 17:00 wsiadam do auta żeby wrócić do domu i chciałem zamknąć okna z panelu kierowcy - NIC. Myślę sobie że źle zaprogramowałem i na parkingu pod domem zaprogramuję, a żeby nie jechać z otwartymi oknami chciałem zamknąć bezpośrednio z panelu przy drzwiach danego okna i tu cisza, nic się nie dzieje. Czy to w dół czy górę, czy klikam szybko czy przytrzymuję dłużej nic. Zajechałem pod dom, wyłączyłem silnik, wysiadłem i zamknąłem wszystkie okna z kluczyka.

Może jakiś bezpiecznik padł, czy może coś innego się dzieje? Może ktoś coś wie co się dzieje?

Pozdro


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 kwi 2016, 21:25 
Świeżak
Offline
Od: 23.08.2015
Posty: 34
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Michcik, głupie pytanie zadam - a nie zablokowałeś sterowania szybami przy panelu kierowcy? Wtedy tylko od kierowcy szyba by działała.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 16:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Tylko chyba ten przycisk do blokowania szyb blokuje je pasażerom, a nie kierowcy? Spróbuj odłaczyc klemy akumulatora i zresetowac komputer, bo może jakiś błąd sie wkradł? Albo faktycznie sprawdzić bezpiecznik.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 kwi 2016, 10:55 
Świeżak
Offline
Od: 09.03.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Przycisk blokady blokuje otwieranie szyb także na panelu kierowcy (pozostaje aktywna tylko szyba kierowcy).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 kwi 2016, 23:27 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
W GH padają panele sterownicze w drzwiach kierowcy, może tutaj też występuje ten problem.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 kwi 2016, 08:09 
Świeżak
Offline
Od: 09.05.2014
Posty: 27
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Naprawione. Odlaczylem klemy. Poczekalem chwilę. Podlączyłem. Coś zapipczalo i działa. Nie wiem co i jak. Ale ważne że dziala. A ten przycisk był sprawdzony wcześniej. Pierwsza rzecz jaką sprawdzilem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 lut 2017, 21:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.01.2017
Posty: 6
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Witam nie będę dodawać nowego tematu i podepnę się

Jakiś czas temu zauważyłem ze nie działa mi jedna tylnia szyba z panelu kierowcy, a dziś zauważyłem że przestała działąć 2 szyba tylnia z panelu kierowcy.
Każda szyba działa opuszcza się przyciskiem na drzwiach. Na panelu kierowcy mogę wyłączyć pasażerom przyciski. Mogę również sterować szybą pasażera (siedzącego z przodu) jedynie brak dostępu do tylnich szyb. Kluczykiem również mogę zamknąć i otworzyć wszystkie szyby.

Posłuchałem rad z forum
Tak wiec odłączyłem kleme od akumulatora i zrobiłem kalibracje szyb. Niestety nie pomogło.

Czy macie jakieś pomysły ?
Mam tez pytanie do osób co już rozbierali poszycie drzwi... mianowicie czy ten panel można rozebrać i spróbować naprawić samemu ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 maja 2018, 22:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam,
Mam problem z szybami z przodu. Mianowicie nie mogę opuścić przednich szyb, ani z panelu kierowcy, ani pasażera. Bez problemu otwierają się tylne szyby z panelu kierowcy jak i tylnych pasażerów. Problem powstał w tym samym czasie. Nie wiem, czy nie spaliły się silniczki. Mechanik mówi, że prąd dochodzi wszędzie. Bezpieczniki są całe. Stało się to, gdy rozwalił mi się alternator. Wcześniej czasem się przycinała przednia szyba ale się otwierała- teraz niestety RIP;(
Co w takiej sytuacji zrobić? Kupić używane mechanizmy opuszczania szyb i zamontować?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.