Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:09

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 23 sty 2018, 22:52 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.05.2014
Posty: 48
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Witam,
chcę zabrać się za wymontowanie wyświetlacza w mojej 6.
Spora jego część już nie działa - oddaje do poprawienia lutów.

W związku z tym mam takie pytanko.
Czy przy demontażu wyświetlacza należy odłączyć akumulator ?
Czy wypięcie go auto może odczytać jako błąd i "zapalić" jakieś kontrolki ?

Dodatkowo mam pytanie, czy odłączenie akumulatora np. na 2 godziny prowadzi do jakiegoś rozkodowania - np. radia ?

Będę wdzięczny za poradę bardziej doświadczonych użytkowników :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 sty 2018, 09:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
nie musisz po co mialbys wogole wlaczac zaplon, jak masz radio na pin to moze byc problem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2018, 11:14 
Świeżak
Offline
Od: 02.04.2018
Posty: 18
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: pomorski
Witam. Mam zamiar oczyścić klemy oraz wszystkie styki z masą, a na ten czas akumulator podłączyć w domu pod prostownik. Chciałbym wiedzieć jakie będą skutki odłączenia akumulatora na ok. 2 godziny i więcej? To że zresetuje się zegarek i radio oraz szyby będę musiał programować to wiem ale co jeszcze mnie czeka. Czytałem, że silnik ponoć będzie musiał się adaptować na nowo i ponoć procedura jest trudna do wykonania, podobno też komputer przez 100km nie będzie pokazywał ile można przejechać kilometrów na danej ilości paliwa. Podobno są problemy z odpaleniem auta ze względu na immo. Czytałem też że trzeba najpierw odłączać minus później plus, a podłączać na odwrót to niby komputer się nie zresetuje czy to prawda? Nie wiem też czy powyższe rzeczy dotyczą mojego auta.

Mazda 6 - I gen. 2003 2.0 141KM bez LPG

Jakie Wy macie doświadczenia i jak się przygotować. Proszę o pomoc gdyż auto mam od kilku dni i nie chciałbym mieć od razu jakichś problemów ze względu na to że chciałem naładować akumulator żeby o niego zadbać. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

EDIT:
Ze względu na to iż nie mogłem długo zwlekać z operacją, którą chciałem wykonać postanowiłem odłączyć akumulator bez względu na konsekwencje. Akumulator miałem odłączony prze jakieś 40 minut (nie ładowałem go jednak), przez ten czas czyściłem styki do masy, klemy itp. Po ponownym podłączeniu okazało się że licznik przebiegu dziennego został zresetowany, zegarek wyzerowany, radio powróciło do ustawień fabrycznych (nie miałem nadanego PIN'u/Kodu), oraz rozprogramowały się szyby. Jeśli chodzi o sprawy techniczne to wszystko jest tak jak było, obroty na zimnym są wyższe gdyż auto pracuje na ssaniu (normalka) później opadają do 900-850. Nie falują, auto normalnie przyspiesza, na desce nie świecą żadne niepotrzebne kontrolki. Centralny działa jak powinien jak i reszta wyposażenia.

_________________
JAZDA JAZDA SREBRNA MAZDA!!

<hahaha> Było: Punto II 1.6 Pb, Corsa 1.0 Pb, Mondeo Mk3 2.0 TDDi, A4 1.9 Tdi, Alfa Romeo 156 1.8 TS (Pb), Focus 1.8 Pb, BMW E36 1.6i Pb, Volvo S40 1.9 TD :lol:

:> Jest: Mazda 6 2.0 (Pb) :cool:


Ostatnio edytowano Śr, 11 kwi 2018, 11:14 przez victor, łącznie edytowano 4 razy
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.