Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 18:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 25 gru 2017, 12:15 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Mam takie pytanie. Mazda 6 rocznik 2003 lampy ksenony fatalnie świecą. Przyczyny oczywiście mogą być dwie : albo bardzo zużyte żarówki ksenonowe ( są chyba jeszcze fabryczne) albo zmatowiałe odbłyśniki albo co najbardziej prawdopodobne obydwie przyczyny naraz. Poczyniłem już pierwszy krok , kupiłem dwa nowe palniki D2S oryginalne OSRAM z pewnego żródła. Jak będzie po świętach w miarę ładna pogoda to zdemontuję nadkola i je wymienię. Pewnie będzie jakaś poprawa ale obawiam się , że nie taka zasadnicza gdyż nie wiadomo w jakim stanie są odbłyśniki .
Ta Mazda to moje takie drugie auto więc nie chcę inwestować dużych pieniędzy w nią gdyż rzadko nią jeżdzę.
Moje pytanie – czy ktoś z was domowym sposobem wyczyścił odbłyśniki bez rozklejania całej lampy ?
Chodzi mi o czynność polegającą na demontażu zderzaka , wyjęciu lampy i wlaniu jakiegoś płynu od strony otworu na żarówkę np . spirytusu czy coś podobnego. Czy w taki sposób można choć w lekkim stopni wyczyścić odbłyśnik w lampie ? Oczywiście wiem , że efekt nie będzie taki jak po regeneracji w specjalistycznym zakładzie który napyla w odbłyśniku nową warstwę aluminium ale czy choć w lekkim stopniu można samemu wyczyścić odbłyśnik za pomocą jakiegoś płynu który wyczyści wewnątrz czarny nalot , a następnie wyparuje z lampy ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 gru 2017, 21:23 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
tylko spiryt wyparuje a nalot i tak się znów osadzi, strata czasu IMHO <czas>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 gru 2017, 13:03 
Amator
Offline
Od: 07.07.2017
Posty: 72
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja za napylenie aluminium w v50 placilem 60 zeta za sztuke wiec nie sa to straszne koszty ale najlepszy efekt dalo mi wyczyszczenie soczewek. Byly na tyle brudne ze nie przepuszczaly swiatla.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 gru 2017, 13:13 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Rozumiem tylko podany powyżej koszt jest przy dostarczeniu wymontowanych odbłyśników , a przy dostarczeniu całej lampy serwisy biorą około 180zł za jedną lampę. Zaznaczam, że Mazda jest moim drugim samochodem i nią rzadko jeżdzę więc zapytam czy takie czyszczenie spirytusem czy ciepłą wodą z ludwikiem bez rozklejania lampy ma jakiś sens ? Czy choć w lekkim stopniu soczewka się wyczyści z czarnego nalotu ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 gru 2017, 13:54 
Amator
Offline
Od: 07.07.2017
Posty: 72
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Zgadza sie dostarczalem same soczewki.Chyba 100 do 120 za lampe wolali. Sadze ze mozesz miec problem zeby to wyczyscic poniewaz ten wygrzany nalot to aluminium a pod nim jest matowa blaszka wiec swiatla i tak z tego nie bedzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 gru 2017, 18:46 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
W jakiej firmie robiłeś te soczewki ?


Ostatnio edytowano Śr, 27 gru 2017, 22:38 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 gru 2017, 19:32 
Amator
Offline
Od: 07.07.2017
Posty: 72
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: wielkopolski
regeneracja-hc hubert cugier w Turwi. Wysylasz kurierem lampy i dostajesz zrobione.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 sty 2018, 18:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.01.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Witam wszystkich.

Soczewki przednich reflektorów patrząc od przodu są matowe a zaglądając od tyłu, na odbłyśniki - są one z tyłu brązowe wręcz. Światła przez to słabo świecą, nawet po wsadzeniu osramów night breakerów - które zazwyczaj mocno poprawiają sprawę. Ale u mnie reflektory chyba już padają...

Czy jest sens kupować zamienniki i jeśli tak to czy jakichś konkretnych firm, albo może czy jakichś firm unikać?
Czy są jakieś inne sensowne opcje?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 sty 2018, 14:09 
Amator
Offline
Od: 07.07.2017
Posty: 72
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Zdemontuj cale lampy i oddaj do regeneracji.Odblysniki dostana nowa warstwe aluminium a soczewki wyczyszcza. Jesli potrzeba to wypoleruj z zewnatrz klosz. Wyjdzie pewnie okolo 300 pln-ów czyli i tak taniej niz nowe lampy.

Ps. nie zakladaj nigdy zarowek typu xenon look tanich wschodnich producentow bo znaczca skracaja zywotnosc odblysnikow.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 20:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.09.2016
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja robiłem w grudniu wymianę odbłyśników. Zamówiłem na olx, dosłali mi a po wymianie odesłałem stare. Świetna sprawa jak ktoś się nie boi sam dłubać.
Trochę bałem się rozklejania lamp ale niepotrzebnie. Klej podgrzewałem opalarką a cierpliwość została wynagrodzona łatwym demontażem klosza. Teraz światła mam jak nowe, żaden spirytus nie załatwi sprawy. Po prostu odbłyśniki są wypalone i trzeba napylić nową warstwę aluminium.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sie 2018, 12:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.08.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2015
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: małopolski
Jak masz blisko do Krakowa to podjedź sobie do Auto Gamma możesz zregenerować odbłyśnik, albo zrobić kompleksową regenerację całego reflektora. Sprawdzona firma!


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.