Mazda 6 Forum
https://mazda6forum.pl/

Mit o Bose
https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=80&t=7875
Strona 1 z 1

Autor:  Patricos87 [ N, 13 sie 2017, 08:32 ]
Tytuł:  Mit o Bose

Dobra majstry i majsterki, trza obalic internetowego mita, mam mazdziorke 6 z 2007r w hatchbacku wersji angielskiej gdzie obecnie mieszkam, i teraz tak mam radyjko chyba bez zmieniarki bo czyta tylko jedna plyte i po nacisnieciu load nie moge wlozyc wiecej plyt, przy wlaczeniu na kompie nie wyswietla bose system, pod fotelem nie znalazlem wzmaka wiec bose ni ma ;( i teraz najwazniejsze pytanie, wyczytalem ze hatchback i kombi maja suby z wbudowanym wzmakiem i nie trzeba miec systemu bose, czy to prawda i jakiego suba musze szukac, chodzi mi o numer seryjny bo na eBay sprzedaja suby i sa rozne numery, domyslam sie ze do sedana sa inne bez wzmaka a do kombi i hatchbacka inne... A wiec pytanie brzmi czy to prawda, jaki numer i czy ktos ma tak u siebie to podlaczone?

Autor:  vwkedzior [ Śr, 25 paź 2017, 10:28 ]
Tytuł:  Re: Mit o Bose

chętnie się dołącze do tego pytania :) kupilem kombi i chcialbym dolozyc suba z BOSE

Autor:  airbob [ Pn, 20 lis 2017, 00:18 ]
Tytuł:  Re: Mit o Bose

W modelu GG/GY (niezależnie od nadwozia) sub ma swój dodatkowy wzmacniacz. Wzmacniacz ten dostaje obrobiony sygnał z głównego wzmacniacza bose znajdującego się pod fotelem pasażera.
Obróbka tego sygnału polega na zrobieniu sumy z wszystkich 4 kanałów i odfiltrowaniu średnich i wysokich częstotliwości a pozostawieniu tylko niskich.
Zabieg ten ma na celu uniezależnienie poziomu sygnału na sub od regulacji L/R i F/R. Czyli nieważne jak sobie poustawiamy to sub będzie grał w przybliżeniu z tą samą głośnością.
Twórcy tego systemu to tak wymyślili że ten sygnał ma niski poziom i nie jest wzmocniony, dlatego wymaga dodatkowo kolejnego wzmacniacza. W subie idącym w koło jest on zamontowany w obudowie suba, natomiast w subie idącym w półkę jest przymocowany od tyłu głośnika.
Reasumując to wszystko to jest tak, że w gg/gy nie ma opcji aby fabrycznie istniał sub bez całego systemu bose.

Inaczej jest w nowszym modelu GH
Tam cała obróbka i wzmacnianie sygnału na suba odbywa się w głównym i jedynym wzmacniaczu bose. Tutaj sub nie ma już swojego osobnego wzmacniacza. Sub w koło zapasowe wygląda niemalże identycznie jak w poprzednim modelu ale nie ma wzmacniacza.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/