Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 05:06

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 15:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Drodzy forumowicze,
Wiem, że takie tematy są już na forum ale już nie mam siły walczyć sam.

Zacznę od początku
Rok temu nabyłem Mazdę 6. Stan był idealny, ściągnięta z Danii. Po pewnym czasie samochód czasami zaczynał świrować z zamkiem centralnym. Podczas jazdy samochód sam się zamykał. Zdarzało się to rzadko, ok raz na miesiąc. Z czasem problem zaczął narastać. Często zaczęła się zamykać, zamki wariować. Przy otwartych drzwiach kierowcy zamykała się i otwierała cały czas. Rozłożyłem boczek drzwi kierowcy i metodą prób i błędów odpinałem wtyczki. Nagle po odpięciu jednej z wtyczek problem ustał. Wszystko działało, zamykanie, otwieranie z pilota, otwieranie z pilota szyb oraz ich zamykanie. Aż do dziś :(

Załączam zdjęcie wtyczki która powoduje ciągłe zamykanie się zamków (praktycznie nie da się dostać do samochodu po jej podłączeniu)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wtyczka znajduje się w drzwiach kierowcy

Dzisiaj moja dziewczyna zabrała samochód. Normalnie podeszliśmy do niego i go otworzyliśmy z pilota. Dojechała do celu i nagle samochód nie daje się z pilota zamknąć :(
Posiadam 2 piloty

Obrazek

Centralny zamek z kluczyka działa, zamyka samochód

Dodam, że samochód jest po najechaniu na tył, zrobiony odebrany od lakiernika. Klapa wymieniona, zamki wymienione. Dzisiaj zauważyłem, że gdzieś do bagażnika dostaje mi się woda (przypuszczam, że źle wkleili szybę) może to być problemem? Gdzie znajduje się urządzenie odpowiedzialne za prace centralnego zamka z pilota? Dodam, że problem zaczął się przed kolizją. Po odłączeniu wtyczki było dobrze do dziś a samochodem jeżdżę już 3 miesiące po odebraniu od lakiernika

Mazda 6, 2006 rok, GG. 2.3 benzyna + LPG. Poliftowa!

Oczywiście próba programowania kluczyków nie przynosi efektów. Robię wszystko tak jak napisane i kluczyki nie działają, ani jeden ani drugi.

Krok 1: Otwórz drzwi kierowcy i zostaw otwarte

Krok 2: Naciśnij przycisk blokady drzwi znajdujący się na drzwiach, znaczy zablokuj i odblokuj (po zablokowaniu mój odblokował się sam od razu)

Krok 3: Włóż kluczyk do stacyjki

Krok 4: Przekręć kluczyk na ON ( czyli aż zaświecą się kontrolki ) zrób to 3 razy i zostaw kluczyk w stacyjce w pozycji wyłączonej

Krok 5: Zamknij i otwórz drzwi kierowcy 3 razy (dosłownie zamknij i otwórz cale drzwi) i zostaw je otwarte

Krok 6: Ecu powinno zareagować (otworzy – zamknie drzwi )

Krok 7: Naciśnij którykolwiek przycisk na pilocie 2 krotnie ( autko powinno już reagować na pilota )

Krok 8: Naciśnij ponownie którykolwiek przycisk na pilocie 2 krotnie (za każdym razem Ecu powinno próbować zamknąć i otworzyć drzwi).

Krok 9: Wyciągnij kluczyk ze stacyjki i autko powinno znowu wykonać zamkniecie – otwarcie drzwi.


Co jeszcze sprawdzić, bo już nie mam siły? :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 cze 2017, 19:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.02.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Ja bym sprawdził wiązke od centralego zamka, w miejscu gdzie przewody przechodzą z drzwi do kabiny. Nieraz przewody potrafią się ukruszyć , zwierać co powoduje podobne objawy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2017, 00:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.07.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: mazowiecki
Udało sie naprawić problem? Ja nie mogę wejść w tryb programowania pilotów do kluczyków. Wie ktoś jaka moze być przyczyna? Miał ktoś podobnie? Wszystko robie zgodnie z instrukcją jak powyżej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 lip 2017, 17:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.07.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: mazowiecki
Czy ktoś wie gdzie w Wawie zaprogramuja mi dwa piloty? Działa mi tylko jeden a nie umiem lub "nie da sie" wejsc w tryb programowania pilotów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 lip 2017, 07:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
A teraz mój samochód mnie zaskoczył. Przyszedł nowy keyless. Przełożyłem, nie działał. Skończyła się moja cierpliwość. Pojechałem do ASO umówiłem się na piątek. Stwierdziłem, że nie będę kombinował i poskręcam samochód. Złożyłem na starych częściach. Poskręcałem. I nagle z przyzwyczajenia chciałem zamknąć samochód z pilota. A tu BUM! Zamknął się :O Wszystko działa bez problemu, szyby otwiera z pilota i zamyka. Nie mam pojęcia co się stało. Chciałbym dodać, że tą 2 pinową wtyczkę z drzwi kierowcy mam cały czas wypiętą. Nie sądzę żeby komuś to pomogło ale widocznie do japońców trzeba mieć cierpliwość same się naprawią :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 lip 2017, 14:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.07.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: mazowiecki
spróbuję wyjac ta wtyczke i wtedy wejsc w tryb programowania

Wiem gdzie się usuwa podpis w Tapatalk i chętnie się tym podziele


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.