Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 18:00 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 05.11.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zachodniopomorski
Witam.

Mam problem z moimi oświetleniem, dokładnie ze światłami mijania.
Chodzi o to że "gó***no" widzę na drodze! Światło nie jest dość intensywne, dokładnie chodzi o to, kiedy mijam jadący samochód z naprzeciwka oświetlający sobie drogę to JA nic nie widzę... i jadę na czujkę.
I jest dużo przykładów jeszcze, ale szkoda pisać... chodzi o to, że nic nie widzę światło jest słabe tak jak by nie miało mocy.
Żarówki oczywiście mam nowe (Tygodnia czasu), wymieniłem na Osrama "

Obrazek

Myślałem, że kupując lepsze(droższe) będzie lepszy efekt. Pojechałem na stacje diagnostyczną i światła są ustawione niby dobrze i że napi***ją i dziwi mi się gość, że słabo widzę.
No i wtedy "zbaraniałem"... Bo nie wiem gdzie mam szukać problemu kiedy żarówki są nowe. Może ktoś miał też podobny problem i wie gdzie szukać problemu?!
Czy może zapalnik czy może lamy są do wymiany...... Nie wiem i prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 19:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.01.2014
Posty: 775
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Obstawiam zabrudzone szkło soczewki. Ja bym zaczął od demontażu lampy, rozkleił bym je i wyczyścił soczewki to powinno pomóc.

_________________
Obrazek
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 19:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.05.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Miałem tak samo, pojechałem na stacje diagnostyki i proszę o sprawdzenie ustawienia świateł a Pan mi mówi, że ustawione są ok a mam wypalony projektor (odbłyśnik) w lewej lampie i trzeba wymienić. Kupilem używaną lampę i problem zniknął teraz xenony świecą jak należy.

Wysłane z mojego E6653


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 19:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.01.2014
Posty: 775
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Kolega waz7 również może mieć rację co nie zmienia faktu, że do sprawdzenia tych dwóch tez musisz rozkleić lampy.

_________________
Obrazek
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 19:55 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 05.11.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zachodniopomorski
waz7 Kupiłeś używaną i wymieniłeś ją całą? Czy coś odklejałeś i coś w środku i wymieniałeś?

TEDEW Wiesz co? Człowiek na stacji diagnostyki powiedział mi, że świecą dobrze wręcz oślepiają, chyba że to de*il i się najzwyczajniej świecie nie zna... A mi się wydaje (nie znam się) że soczewki nie są zabrudzone, przypalone. Ale jak będzie trzeba to to zrobię, chociaż wydaje mi się, że będzie mnie czekać zakup nowych lamp. A przy okazji pojadę sobie jutro na inną i zobaczymy co powiedzą.

Naprawdę irytująca sprawa, aż mnie trzęsie kiedy prowadzę auto wieczorem...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 20:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.05.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Kupiłem używaną i wymieniłem całą.

Wysłane z mojego E6653


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 20:18 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 05.11.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zachodniopomorski
waz7 A powiedz mi jeszcze czy kupowałeś lampę wersji Angielskiej? Bo na "aledrogo" jest dużo tego i dość fajnej cenie tylko nie wiem
czy będzie pasowało i czy ma jakiekolwiek znaczenie...
I z góry dzięki za info! Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 20:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.05.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Kupiłem wersję europejską w dobrej cenie (220 z przesyłką). Wersje angielskie nie do końca świecą jak powinny poczytaj w wątkach o ksenonach tylko nie pamiętam czy było to na naszym forum czy u konkurencji, chodziło o przesłony w lampie które są inaczej ustawione do ruchu prawo stronnego a inaczej do lewostronnego.

Wysłane z mojego E6653


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 20:32 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 05.11.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zachodniopomorski
Nie to mi wystarczy, że kupiłeś wersje Europejską.
Wymieniałeś 2 czy 1 ? I 220zł. za jedną lampę mam rozumieć?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 20:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.05.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Wymieniałem tylko lewą, prawa wymieniona wcześniej jak żona miała bum.

Wysłane z mojego E6653


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 lip 2021, 18:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2021
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Drodzy,

zaliczyłem pierwszą nocną podróż moją nowo zakupioną 19-letią fortecą (GG 2002) i po wyjechaniu z miasta na nieoświetloną drogę miałem wrażenie, że halogenowe światła mijania mojej rakiety zamiast doświetlać drogę, to rzucają cień na snop świateł pochodzący z auta jadącego 50 m za mną :)

Nie jest mi zupełnie do śmiechu, w zasadzie jazda z takimi bzdetami to tak ewidentna głupota, że nie wiadomo, czy dać od razu na tacę w intencji bezpiecznej jazdy czy palić kadzidła. Co ciekawe, światła drogowe świecą mocnym i jasnym światłem (mimo malutkich odbłyśników, narażonych na dzienne promieniowanie UV) a mijania mają barwę światła jak kozi bąk puszczony od niechcenia. Są zbyt ciemne i zbyt bure, żeby nawet mówić o białej ciepłej temperaturze barwowej, daję im jakieś 1500-2000 K.

Czy to tak ma być? Bo w GD była podobna katastrofa, ale tam było widać wypalone odbłyśniki. Zabudowane odbłyśniki w światłach projektorowych wypalają się raczej powoli. W GE też miałem reflektory projektorowe i one świeciły normalnie. Tutaj jest jakaś parodia.

Każda podpowiedź będzie cenna, bo w desperacji myślę o wymianie całych reflektorów na nowe Bosch, po 650 zł za sztukę. Był też pomysł że żarniki w żarówkach mijania tak mocno odparowały że ledwo świecą, ale to po prostu nie możliwe żeby żarówka halogenowa H1 55 W świeciła jak 21 W.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał

-- Dodano: 31 lipca 2021, o 18:21 --

Uzupełniam o nowe dane,

lewy reflektor oryginalny z 2002 roku (w dniu pisania postu miał 19 lat) okazał się prawie nie mieć odbłyśnika (inspekcja wziernikiem z kamerą), cała warstwa odblaskowa się wypaliła, no może prawie cała, bo coś tam na drogę świeciło. Prawy reflektor to chinol wstawiony po szkodzie parkingowej, wiek: 11 lat, świecił znacznie lepiej od lewego ale nadal bardzo słabo. Oba poszły do wymiany na nowe produkcji DEPO plus żarówki H1 Philipsa o temperaturze barwowej 3500 K. Do tego wymieniam przednią szybę ze względu na to że jest bardzo porysowana drobniutkimi "pajączkami", nie nadaje się do polerowania/szlifowania ze względu na liczbę i głębokość rys, które bardzo przeszkadzają w nocy. Liczę, że jazda po zmroku będzie teraz przyjemniejszym doświadczeniem, ale czy to wszystko pomoże, dam znać jak zamontuję fanty w mojej rakiecie. Trochę szkoda, że admin przeniósł mój pierwszy post do tego wątku, bo wątek pierwotnie dotyczy M6 GG z ksenonami, a ja mam halogeny

Pozdrawiam,
MK


Ostatnio edytowano Pn, 19 lip 2021, 03:43 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 wrz 2021, 22:04 
Świeżak
Offline
Od: 11.08.2021
Posty: 21
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Pykon, a z jakim przebiegiem ta Mazda?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 wrz 2021, 23:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2021
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Przebieg to 195 000 km. Rocznik 2002. Klosze lamp jak nowe, zero rys czy nieprzezroczystości. Moje wrażenia po zamontowaniu lamp DEPO i halogenów Philipsa 3500 K: jest znacznie, znacznie lepiej, jednak rozkład światła na drodze pozostawia wiele do życzenia. Jak dojeżdżam do ściany, to reflektory nie świecą równomiernym natężeniem na całym obszarze, tylko mają mocno skupione wiązki jak lasery, a im dalej na boki, tym ciemniej.

Tak nie powinno być, nie wiem też czy fabryczne lampy też świeciły tak nierównomiernie. Do tego są jakieś "miecze świetlne" na granicy światła i cienia, tak jakby krawędź przesłony emitowała dodatkowe światło. Ogólnie jest straszliwy bajzel na drodze przed samochodem. Do tego przesłona prawego reflektora wydaje się lekko skosem :) od poziomu. Ale może wymagam za dużo.

Jak 18 lat temu jeździłem nowymi GG to takich problemów sobie nie przypominam. Natomiast po wymianie porysowanej od myjni szczotkowej przedniej szyby ulga jest ogromna, szczególnie podczas jazdy po zmroku.

Jak zarobię mnóstwo pieniędzy :) to pomyślę o wymianie tych nowych przednich lamp od DEPO na dwa razy droższe od BOSCH-a, ale zanim je zamontuję do auta to najpierw podłączę do akumulatora na kable i rzucę światło na ścianę, bo jeżeli jest to znowu kopia jeden do jednego fabrycznych lamp Mazdy, to pewnie będzie taki sam kleks - w centrum wiązki widno, a po bokach coraz ciemniej.

To wszystko jest dziwne, bo w GD światła były tak fatalne, że nie wyobrażałem sobie, że mogą być jeszcze gorsze, za to w GE były już całkiem przyzwoite. Co oni tam zrobili w tej M6 GG że to tak słabo i nierównomiernie świeci - nie mam pojęcia. Przecież zaletą świateł projektorowych powinna być właśnie doskonała równomierność rozkładu światła na drodze, a tu jest coś odwrotnego. Może inżynierowi, który to projektował, ktoś zamiast wody podał sake.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 8 wrz 2021, 07:22 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
A lampy były ustawiane na maszynie? Czy po prostu zamontowałeś tak jak przyszły i tyle?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 wrz 2021, 16:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2021
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Oczywiście, były ustawiane na maszynie. To nie jest kwestia zasięgu, tylko regularności plamy świetlnej. Soczewki wypuszczają do przodu "laser" bardzo skupionego światła, a naokoło, tam gdzie trzeba oświetlać drogę po bokach, świecą już znacznie słabiej. Dodatkowo granica światła i cienia emituje dodatkowe światło, co jest absurdalne - tu nie chodzi o typowe dla lamp soczewkowych rozszczepienie światła na krawędziach przesłony, dające kolorową poświatę. Może przy okazji zrobię temu zdjęcie na białej ścianie i je tu wrzucę - ale lampa Mazdy z wypalonym odbłyśnikiem, którą wymontowałem, świeciła tak samo co do rozkładu światła, tylko jeszcze słabiej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 wrz 2021, 17:46 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Wiesz co, według mnie przyczyną tych Twoich problemów jest Depo :(
Producent ten ma bardzo różne opinie, a w większości jak się gdzieś czyta to opinie są złe. Ludzie narzekają na różne rzeczy: jakość plastiku, konieczność docinania żeby lampa pasowała, łamanie się systemu regulacji itd. W różnych Markach problemy są podobne. Sam bardzo dawno temu zakładałem halogeny Depo do Forda Mondeo mkII. Po montażu i próbie działania stwierdziłem, że auto wygląda ładniej jak się na nie patrzy :) walorów użytkowych nie było :)

Być może jakbyś trafił na lampy z innej partii produkcyjnej to może i by było OK, bo są osoby które gdzieś tam piszą że są z Depo zadowoleni, ale to mniejszość raczej czytając neta. Pytanie jakie są oczekiwania tych osób.

Wrzuć zdjęcia jak one świecą.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lis 2021, 09:54 
Świeżak
Offline
Od: 10.02.2020
Posty: 17
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: mazowiecki
Witam
Czy jest sens wymiany samej soczewki, razem z odbłyśnikiem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 lip 2023, 20:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2021
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
...a da się to w ogóle w ten sposób kupić na części, nowe? Bo montaż używanego - moim zdaniem - nie ma najmniejszego sensu, to są za stare auta.

Wyjaśniła się natomiast kwestia świecenia lamp w GG "laserowo" - jasne promienie światła, a naokoło ledwo, ledwo co świecą. Przyczyna jest tak prosta, że aż wstyd się przyznawać, że na to wcześniej nie wpadłem :) Otóż żarówka H1 nie ma osłony żarnika i te "lasery" to po prostu światło żarników, bezpośrednio wyprowadzane przez soczewki :)


Ostatnio edytowano N, 16 lip 2023, 20:48 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.