Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 15:31

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 7 sty 2015, 21:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.01.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam ,

Mam problem z moją mazdą 6 , 2007 rok , 143 KM diesel .
Zatankowałem paliwo na stacji i po uruchomieniu silnika zaświeciły się trzy wspomniane kontrolki z czego DPF migał . Zgasiłem silnik i uruchomiłem ponownie , po czym DPF zgasł . Było to podczas podróży z Anglii do Polski i w ten sposób przejechałem ok. 1 tyś. km. W Polsce po dwóch dniach zgasły dwie kolejne kontrolki , ale po kolejnych dwóch dniach zaświeciły się wszystkie trzy . Zawiozłem samochód do mechanika i po wymianie przepływomierza i kasacji błędów wszystko było ok. Po przejechaniu ok. 1 tyś. km. wszystko zaczęło się ponownie , jak zwykle po zatankowaniu samochodu . Tym razem był to powrót do Anglii i nie miałem możliwości podjechania gdziekolwiek z tym problemem . Podczas jazdy gasiłem silnik i zapalałem , a DPF gasł i zapalał się ponownie . Czasami po 200 metrach , a raz po 50 km. Po przejechaniu ok. 500 km. moja taktyka już nie działała i DPF migał , a reszta świeciła. Zanim pojadę do mechanika , chciałem zapytać czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem . Nie chcę się dać naciągnąć , a rozwiązać problem .
Kilka miesięcy temu była dokładnie taka sama sytuacja , ale po kilku dniach wszystkie kontrolki zgasły i było ok. Podpiąłem samochód pod kompa , ale nie pokazał żadnego błędu . Mechanik zasugerował , że do przepływomierza dostał się jakiś brud i on robił te zamieszanie , lecz gdy go wyrzuciło to wszystko wróciło do normy . Od tamtej pory do ponownego problemy zrobiłem ok. 25 tyś. km. Proszę o jakieś konkretne rady .

Pozdrawiam
Arek

-- Dodano: Śr, 7 sty 2015, 21:01 --



 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sty 2015, 23:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.04.2014
Posty: 14
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Cześć
Miałem ten sam przypadek w Niemczech wypalanie filtra dpf sie nie powiodło
w serwisie mazdy zrobili komputerowe wypalanie plus wymiana oleju obowiązkowo koszt całkowity 150 euro z wymiana oleju przy okazji sprawdź poziom oleju najprawdopodobniej już podszedł po x w serwisie mazdy to sprawdzą może byc tylko wymiana oleju konieczna
przerabiałem już ten temat dwa razy niestety


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.