Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 10:46

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 3 lis 2014, 00:59 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2014
Posty: 35
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam.
Mam ogólnie wiele pytań bo jestem właścicielem Mazdy od trzech dni jednak wymienię na początek te najbardziej nurtujące mnie a więc
1. podświetlanie radia. Czy jest możliwość rozjaśnienia radia? Widać w nocy że coś tam się świeci ale nie widać co.
2. płyty wpadają jak do śmietnika wygląda na to że nie ma odtwarzacza CD za panelem czy to często się zdarza, można gdzieś dokupić odtwarzacz płyt CD i jaki szukać?
3. światła mijania czy na desce powinna się świecić lampka świateł mijania? u mnie jej nie widzę i nie wiem czy żarówka się skończyła czy mazda nie montuje tekach lampek.
4. inna kategoria gdzie znaleźć instrukcje obsługi pl do mojego modelu można gdzieś dokupić ściągnąć pdf-a
5. piloty mi nie działały dziś doszedłem dlaczego. Drzwi się otwierały ale nie zamykały, powód jakiż laik je już kiedyś rozbierał i brakowało przełączników pod klawiszami. z dwóch zrobiłem jeden i działa ale jest tak czuły na zamykanie że muśnięcie zamyka drzwi więc gdy je otwieram od razu się zamykają te przełączniki są po przejściach i trzeba wstawić nowe ale nie wiem jaki mają numer katalogowy na przyciskach nic nie psze a na allegro znalazłem same obudowy od pilotów poradźcie coś.
Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 12:41 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 02.04.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Region: pomorski
Witaj,

5. Pójdź do sklepu elektronicznego z pilotem i poproś o dobranie styczników. Styczniki na płytce w obudowie przelutować powinni Ci w pierwszym lepszym serwisie laptopów. Robota na kilka minut, więc cena powinna się zmieścić w czteropaku piwa ;) Nowe styczniki też powinny kosztować kilka, max kilkanaście złotych.

3. U mnie też się nie świeci lampka świateł, więc chyba ok? :]

2. Raczej musisz wymienić całe radio z panelem (tak myślę) Poszukaj na allegro?


pozdrawiam

_________________
"W rzeczywistości przyszłość nie istnieje, jedynie wspomnienie przeszłości. Mrugnijcie oczami, a Świat który zobaczycie, nie istniał, gdy zamykaliście powieki. Moment absolutnej perfekcji jest teraz. Cieszcie się nim"


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 17:05 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2014
Posty: 35
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Pilota ogarnąłem znalazłem stycznia z odzysku, z gościem na Allegro nie mogłem się dogadać cena tych styczniowe za 10 szt to 7,99zł.
Znajomy ma mazda i tez nie ma kontrolki świateł mijania.
Radio musze wydłubać i zobaczyć co on tam ma, bo może jest tylko ktoś coś kombinować i odpadło od reszty chociaż raczej na taki cud nie mam co liczyć.


Ostatnio edytowano Wt, 11 lis 2014, 17:05 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
usunalem zdublowany post


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 21:55 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 03.11.2014
Posty: 41
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Co do podświetlenia radia, to masz przy wyświetlaczu po po dwa przyciski z różnych stron.
Prawa strona:
Górny: Regulacja podświetlenia (tak to sobie nazwałem). Naciskasz i masz słabszy lub mocniejszy nacisk na podświetlenie panelu.

Co do lampki na desce rozdzielczej, to w moim przypadku wygląda to tak:
Nie świeci się lampka mijania. Przekręca się pierwszą część świateł drugi poziom i potem drugi panel obok na pierwszy poziom.
Pierwszy panel jest od świateł postojowych i mijania, ale nie będzie świecił bez drugiego panelu, który służy (przy użyciu drugiego poziomu) do włączenia świateł przeciwmgłowych. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać, ale patrzyłem na wszystkie możliwe sposoby i tylko tak chodzą sprawnie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 09:41 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kontrolki mijania nie ma i nie było.
A co do żarówek przepalonych to ja kiedyś wojowalem i wojowalem, zawsze się palily te zamienniki... aż odpuściłem. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 17:23 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2014
Posty: 35
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Dodatek to tym u mnie wyłączają całkiem wyświetlacz a chodzi mi konkretnie o panel sterowania radiem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 17:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
W panelu sterowania radiem są wykorzystane dwa rodzaje żarówek. Małe i wieksze, małe są również pod pokretlami klimy, żarówki te małe mają wąsy/preciki które zaplata się wokół oprawki którą się wkreca/wykreca o 20st, te większe nie pamiętam czy oplata się wokół oprawki jak te małe.

Albo odwrotnie, w panelu radia są tylko małe zarowki a w panelu klimy są małe i wieksze, sorki ale nie pamiętam bo juz nie posiadam szóstki pierwszej generacji ;) A robiłem te żarówki kilkukrotnie :(

Piszę tak a nie wiem czy wogóle tobie coś się podświetla czy tylko kilka żarówek masz przepalonych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 lis 2014, 18:36 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2014
Posty: 35
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Coś tam świeci, wygląda na to ze żarówki świecą ale nie sposób zobaczyć który klawisz jest od czego. Może to tylko światło promieniuje od klimy i wygląda jak by działały, sam juz niewiele ale musi być ciemno by coś zobaczyć.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 lis 2014, 21:43 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
To u ciebie nocy nie ma czy jak ? na słońcu chyba nie mieszkasz :wink:
Masz już sporo podpowiedzi, ja tobie nie sprawdzę i nie powiem które żarówki masz do wymiany a które świecą <slabo> papa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 lis 2014, 23:34 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2014
Posty: 35
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
No wygląda na to więc ze musze skupić uwagę na zarobkach a nie jak liczyłem na menu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.