Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:30

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 24 wrz 2014, 19:28 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 177
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
Witam. Jestem zmuszony prosic o pomoc. Prawie ze wszystkim staram sobie radzic sam, ale teraz wysiadlem :mad:
Zakupilem mini kamerke samochodową. Napiecie 12-16V. Kamerka wł. i wył. automatycznie zgodnie z z silnikiem. No i niestety mam problem z podlaczeniem. Kamerka posiada 3 przewody ktore nalezy gdzies podlaczyc...
CZARNY (GND) - w instrucji napisane jest ze nalezy go podpiac pod minus
BIAŁY (B+(12V)), w instukcji jest ze nalezy podpiac pod plus
CZERWONY z bezpiecznikiem (ACC) w instukcji jest napisane ze nalezy podpiąc pod ACC w aucie.

Na te pierwsze dwa przewody zakladam wtyczke zapalniczki, ale nie wiem gdzie podlaczyc ten z ACC. Kiedy ten ACC podlacze pod plus (np. połacze go razem z tym bialym), albo pod inny plus, to kamerka dziala, wlacza sie, wylacza, ale w chwili kiedy przekrecam kluczyk z zaplonu na odpalenie silnika, na chwile zanika napiecie i kamerka nie chce sie juz wlaczyc drugi raz. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale czy ACC to jest podtrzymanie tego napiecia?
Rozebralem obudowe kolumny zeby dojsc do stacyjki, wyciagnalem caly panel radia, nigdzie nie znalazlem przewodu oznaczonego ACC, wiec wzialem miernik i zaczalem szukac gdzie jest napiecie kiedy kluczyk jest w pozycji ACC. I nie znalalem takiego. Znalazlem takie ktore mają w tej pozycji napiecie, ale tez mają je kiedy np. wyciagne kluczyk. Wiec to chyba nie to. Rowniez podlaczalem kamerke pod takie przewody czy to przy radiu czy przy stacyjce i kamerka dalej tak samo sie zachowuje.
W jaki sposob to podlaczyc, zeby ta kamerka nie gubila napiecia kiedy zapalam auto?

Taką kamerke kupilem. Tam są zdjecia tych kabelkow itp.

http://allegro.pl/nowy-rejestrator-jazd ... 39296.html

Bede wdzieczny o pomoc, jakiekolwiek sugestie itp. Z gory dziekuje.

_________________
Pomoc kupna auta w Holandii. Dokładne sprawdzanie auta (grubość lakieru, przebieg zgodny z DSR, pomoc urzędowa).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 wrz 2014, 19:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Przewód ACC musisz podłączyć do stałego plusa np. w skrzynce bezpieczników.

Tapnięte z GT-I9300

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 wrz 2014, 19:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 177
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
Ehhh, to juz wyzsza szkola. Ale dziekuje za odpowiedz <spoko> .
Czyli nie potrzebnie wszystko rozbieralem? Wydalalo mi sie ze gdzies ten plus ACC jest wyprowadzony i tylko sie do niego podepne.
Skrzynka z bezpiecznikami to ta w aucie przy pedalach czy pod maską?

_________________
Pomoc kupna auta w Holandii. Dokładne sprawdzanie auta (grubość lakieru, przebieg zgodny z DSR, pomoc urzędowa).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 wrz 2014, 21:22 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Hmm, a mi się zawsze wydawało, że ACC to jest właśnie +12V po stacyjce. :)
lukasrap napisał(a):
Na te pierwsze dwa przewody zakladam wtyczke zapalniczki, ale nie wiem gdzie podlaczyc ten z ACC.

Nie wiem czy w zapalniczce masz napięcie cały czas (po wyjęciu kluczyka oraz w czasie działania rozrusznika).
Musisz znaleźć stały +, najlepiej korzystając z rady Tomasza, i podłączyć tam biały przewód (+12V BAT).
Następnie musisz znaleźć sygnał +12V po stacyjce i tam podłączyć się z czerwonym kablem.
Czarny to oczywiście masa.
Wszystkie te napięcia powinny być dostępne w wiązce radia oraz w zapalniczkach (z tego co kojarzę, to jedna ma stały +, a druga po stacyjce).

Obrazek
Obrazek

Innym problemem może być to, że mimo prawidłowego podłączenia, kamerka "pada" gdy napięcie spadnie za nisko, zamiast się tylko wyłączyć na chwilę. Czyli przy odpalaniu silnika, gdy napięcie obniża się znacząco, kamerka się wyłącza i już nie wstaje. Jest to wada kamerki, bo spadek napięcia przy rozruchu silnika to norma.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 wrz 2014, 21:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
TOMASZ napisał(a):
ACC to stały plus bezpośrednio z akumulatora z pominięciem stacyjki.

arecki napisał(a):
Hmm, a mi się zawsze wydawało, że ACC to jest właśnie +12V po stacyjce.

No tak. Ale głupotę napisałem na szybkiego. Arecki wszystko ładnie wytłumaczył.

Najmocniej przepraszam za wprowadzenie w błąd. Idę się <suicide>

P.s. Proszę moderatora, aby wykasował moje posty wprowadzające w błąd.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 wrz 2014, 13:00 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 177
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
Dzieki Arecki za dokladne wytlumaczenie. Dzisiaj podepne wszystko i sprawdze co i jak. W razie czego bede reklamowal kamerke..
Ale odwrociles to co napisal Tomasz i nie bardzo rozumiem. Na zapalniczce nie mam stalego napiecia. Wyłącza sie kiedy wyciagam kluczyk. Myslalem ze plus i minus moge podlaczyc pod zapalniczke, a ACC czyli czerwony z bezpiecznikiem pod staly plus czyli np. akumulator. Tak przynajmniej Tomasz wytlumaczyl i tak tez zrozumialem z instrukcji podlaczenia. Ale jednak z tego co napisales to nie.
Czyli mam pod staly plus podlaczyc biały przewod (plus), a np. pod zapalniczke przewod czarny (minus) i czerwony (ACC)?
Tak?

_________________
Pomoc kupna auta w Holandii. Dokładne sprawdzanie auta (grubość lakieru, przebieg zgodny z DSR, pomoc urzędowa).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 wrz 2014, 13:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Lukasrap wprowadziłem Cię w błąd, za co jeszcze raz najmocniej przepraszam. Arecki wszystko sprostował, za co mu dziękuję.
Czarny GND pod masę.
Biały (B+(12V)) pod stały plus, czyli niezależnie od pozycji stacyjki.
Czerwony ACC pod plus, który pojawia się po przekręceniu stacyjki.
Czyli tak jak napisałeś czarny i czerwony pod zapalniczkę, a biały pod stały plus.

Tapnięte z GT-I9300

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 wrz 2014, 14:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Tak, takie podłączenie jak napisał Tomasz powinno być prawidłowe.

Teraz dopiero zauważyłem, że problem dotyczy wersji GG/GY, a ja z rozpędu wrzuciłem schematy od GH. Sorki, może to wprowadzać w błąd. Szczególnie info o sygnałach w gniazdach zapalniczki. <suicide>

Ech Tomasz, mi tez coś na oczy padło. Chyba organizm dopomina się urlopu. :idea:

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 wrz 2014, 15:12 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 177
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
No i działa. Podłączylem biały (plus) pod akumulator, a na czarnego (minus) i czerwonego (ACC) zalozylem wtyczke zapalniczki. I odpalilem auto. Ladnie sie wlącza, po zgaszeniu silnika wylącza sie po kilku sekundach. Wiec powinno byc ok.
Ale niestety z nagrywaniem cos nie tak, bo nagralem okolo 10 filmow, 30-120 sekundowych i wszystkie są uszkodzone. Film dziala, otwiera sie a po kilku sekundach wyskakuje ze blad pliku. W kilku programach tak samo. Nie wiem w czym problem, bo wczoraj nagrywalem i bylo ok. Moze jakis przewod luzny byl, albo cos innego. Musze to jeszcze poobserwowac.
Dziekuje za udzial w rozmowie i w rozwiazaniu problemu Panowie.

_________________
Pomoc kupna auta w Holandii. Dokładne sprawdzanie auta (grubość lakieru, przebieg zgodny z DSR, pomoc urzędowa).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 wrz 2014, 07:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.08.2014
Posty: 8
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Zobacz na innej karcie SD ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 wrz 2014, 20:25 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 177
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
No poki co drugiej nie mam :) Ale sprawdze to... Teraz kamerka smiga jak potrzeba... Ale korzystając z okazji, ze są tu niezli magicy, to mam jeszcze jedno pytanie.
Kamerka posiada wtyczke cinch, by moc podlaczyc pod zewnetrzny odbiornik, aby np. pogrzebac w ustawieniach. Niestety gniazdo cinch mam tylko w telewizorze. No ale nie bede z 42'' plazmą zapierdzielał do auta zeby ustawic zegarek w kamerce albo pogrzebac w innych ustawieniach. Wiec w jaki latwy sposob moge podlaczyc taką kamerke np. do laptopa, albo tabletu. Czy jakas przejsciowka cinch/jack, sprawdzi sie? Musze na cos szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie takiej przejsciowki?
Bede wdzieczny za pomoc :)

_________________
Pomoc kupna auta w Holandii. Dokładne sprawdzanie auta (grubość lakieru, przebieg zgodny z DSR, pomoc urzędowa).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 wrz 2014, 07:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
lukasrap, raczej nie ma opcji, aby podłączyć sygnał zewnętrzny video do laptopa lub tableta. One raczej maja opcje udostępniania swojego obrazu, a nie działanie jako monitor.
Sygnał taki możesz podłączyć do jakiejś stacji multimedialnej lub do innego monitorka, np monitorek do kamery cofania. Czasami np. nawigacje maja wejście video.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 wrz 2014, 15:16 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 177
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
Posiadam wlasnej roboty na stale zamontowaną nawigacje w aucie Goclever 700V PLUS. Nie mam za bardzo teraz mozliwosci sprawdzenia czy ma wyjscie wideo, bo jest wmontowana na stale, ale wydaje mi sie ze nie ma. Miala chyba mini jacka. Ale z tego co wiem, inni posiadają podobnego goclevera i podlaczali kamere cofania. Wiec moze tam by sie udalo cos podlaczyc..

Swoja drogą chyba przeslodzilem z tą kamerką. Dzisiaj po pracy, wchodze do auta, lampka od nagrywania nie miga a swieci sie caly czas. Nie chciala sie włączyc, jakos mi sie udalo ją zrestartowac, nagrywała (przynajmniej tak mi sie wydawalo), wzialem karte do domu, a tam pelno plikow ktorych nie idzie otworzyc. Nic sie tez nie nagralo jak wracalem do domu. Nie wiem co z tą kamerką. <suicide> masakra jakas. Chińskie g... za 200 zł. sformatowalem karte, zobaczymy jutro. Jak nie, to kupie nową karte. Jak to nie pomoze, to wypier.... tą kamere, bo juz nie mam sily. :mad:

_________________
Pomoc kupna auta w Holandii. Dokładne sprawdzanie auta (grubość lakieru, przebieg zgodny z DSR, pomoc urzędowa).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.