Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 08:11

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 29 maja 2014, 01:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.02.2014
Posty: 14
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Witam,

Czy ktos mial moze stycznosc z ponizsza zmieniarka i jej instalacja?
Wiecie moze czy tez wymaga lutowania zworki?

http://www.xsonic.pl/emulator-zmieniarki-cyfrowej-nvox-do-mazda-zlaczem-12pin-aux-usb-sd-bluetooth-instalacja-plugplay-p-15141.html

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 sie 2014, 21:19 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 01.08.2014
Posty: 101
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
sam się właśnie nad nią zastanawiam, nie bardzo uśmiecha mi się grzebać mechanicznie w radiu i wolałbym nic tam nie lutować. jeżeli wiesz już coś na ten temat, podeślij info jeśli możesz :) pozdro!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2015, 06:29 
Świeżak
Offline
Od: 25.01.2015
Posty: 30
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Czy ktoś wie coś więcej w tym temacie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2015, 06:36 
Amator
Offline
Od: 02.09.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Jeżeli dobrze kojarzę to przed liftem (2005/2006) zawsze trzeba lutować zworkę


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2015, 09:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.03.2015
Posty: 542
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: pomorski
Dokładnie tak jak yoki pisze, jest na forum dokładnie opisane jak to zrobić.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

_________________
mazda, mazda co za jazda <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 paź 2015, 20:43 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.12.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: śląski
Jeszcze odnośnie NVOX'a... to macie przeklejkę mojego postu z drugiego forum
(wywaliłem linki wewnętrzne bo i tak cenzura działa ;) )

===============================
Nie chcę już bruździć tematu odnośnie MP3 w fabrycznym radiu (masakra tam czegokolwiek się doszukać przy ponad 100 stronach, więc przy okazji wiedzę zbiorę tutaj)

3 mar 23:45: Nie wiem który moderator dołączył mój post (zapoczątkowujący osobny temat) do tego 100 stronnicowego tematu - moim zdaniem kompletny samobój i więcej ludzi strzeli sobie w głowę, niż dotrze do tej strony.

Ostatnia aktualizacja: 2015-03-03 23:45

Chcesz zmieniarkę? Podsumowanie:
- Radia przed FL wymagają drobnej modyfikacji i demontażu z auta + użycie lutownicy. Samochody po FL nie wymagają demontażu z konsoli.
- Zmieniarka współpracuje z BOSE/Non-Bose. Nie tracimy możliwości fizycznej zmieniarki w aucie. Po prostu kupione urządzenie wpinamy w tył radia (gdzie mamy wolne gniazdko)
- Podłączenie kabla XCarLinka wymaga najwyżej wymontowania schowka pasażera, sprawnych palców i cierpliwości
- xCL, DMC, Yacośtam czy NVOX to różni producenci emulatora zmieniarek. xCarLink jest podobno najlepszy (link), niżej porównanie.
Czerwone napisy w podlinkowanym wyżej temacie wyczerpują temat podsumowania.

Kupiłem to:
Obrazek
Obrazek


NVOX NV-1080A (dość podobna do DMC, (link2)), trochę z ryzykiem wybrałem, bo opinii praktycznie żadnych w internecie. Przekonałem się niską ceną (214zł na allezgrozo) + microswitchami na tyle obudowy (więc dało do myślenia - może coś da radę "więcej" wicisnąć :] / niestety nigdzie nie było informacji do czego służą więc poniższe zdjęcie wszystko wyjaśnia:)

Obrazek

Moja Mazda = 6 GY1 2007 rok (więc po FL) z BOSE i zmieniarką 6CD

Montaż:
- Wyciągnąłem schowek pasażera (otwieramy schowek, "wyciągamy teleskop od strony drzwi pasażera", potem plastikowe ząbki po obu stronach schowka naginamy i wychodzi na ziemię
- Już mamy dostęp do okablowania i tyłu radia. Teraz polecam ręką zanurkować i wymagać odpowiednie gniazdo, tj.:
Obrazek
czyli bliżej strony kierowcy niż pasażera. Po drodze (na tej samej wysokości) jest gwint ze śruby, można nim się zasugerować i szukać dalej na tej samej wysokości)

- Kciuk stanowi problem, tutaj kolega Myjk zasugerował jak łapać kabel i kciuk mieć. Najpierw proponuję rękę na tyle zmasakrować, aby móc koniec gniazda wymacać, a potem kombinować z kablem (który lubi uciekać). W dodatku są dwie opcje (przynajmniej u mnie tak było): że pomiędzy kciuk a palce ląduje jakaś wiązka kabli (źle!) i wtedy wymagamy najwyżej gniazdo do połowy, albo kciuk idzie "swobodnie" dalej z resztą ręki i wtedy zdołamy osiągnąć całe gniazdo.

- Jeśli będziesz się ranić w zaznaczonym miejscu o coś metalowego, tzn dobrze kombinujesz
Obrazek

Na niepocieszenie dodam, że mam chude ręce programisty (nadgarstek obw. 15cm (link)) i podłączenie kabla kosztowało mnie z 30min i kilkanaście rzuconych ku*w i demotywacji, że nie dam rady.

W końcu się udało, ale i tak cholerstwo mi nie działało (bo źle przygotowałem kartę SD i pena)

FAKTY:
- Nie działa z NTFS. Będzie wyświetlać jakieś różne numery tracku i cisza w głośnikach
- Działa z FAT/FAT32
- Działa z Pendrive 8GB (byle dobry FS jak wyżej wspomniałem)
- Nazewnictwo folderów nie jest istotne. Raczej "katalogi" (vel. wirtualne CD) są numerowane jak opis audio MP3 w samej istrukcji mazdy (niżej screen z przykładem)
- W oryginalnym ustawieniu Switchy obsługuje 6CD ale nie przejmuj się! czytaj dalej
- Jeśli chcemy podłączyć urządzenie po MINIJACKU to wpinamy go w AUX a nie MIC. Poziom głośności jest jakieś 5 stopni-radia niższy niestety
- Podłączone i GRAJĄCE urządzenie po AUX wstrzymuje odtwarzanie SD/Pendrive. Ma priorytet nad tamtymi wejściami
- Działa przewijanie utworów
- Działa wznawianie utworów przy kolejnym starcie radia (nie jestem pewien czy przy długich utworach też)
- Przycisk MEDIA jest tak samo bezużyteczny co wcześniej :-)
- Nie ma tagów MP3 IDv1/2

Nie wiem / Zamierzam sprawdzić:
- Plotki głosiły, że nie działają karty SDHC (xCL). Ja mam tylko SD 512MB przy sobie i działa, aukcja też sugeruje że SDHC do 32GB nie powinny sprawiać problemu. Jakby zadbać o FAT na SDHC to myślę że powinno działać.
- Nie wiem czy ładuje telefon / czy musi być w trybie CD radio.
- Nie wiem czy obsłuży mi (raczej nie) ZTE V987 jako pendrive z Androidem (normalnie telefon pluje się instalacje sterowników więc raczej mass storage nie wymuszę)
- Nie wiem do czego jest wejście MIC. Spodziewałem się, że to tam mogę wpiąć telefon.. no ale jest na odwrót :O
- Czy coś się stanie, jak podłączę BT po USB :> ?
- Czy zmienianie źródła działa - link1, link2

Nie działa / działa do bani:
- Random w ogóle nie działa. Ni to przy wciskaniu, ni to przy samodzielnym skończeniu tracku :-(
- Urządzenie zamula... tzn. za szybko nie przeskoczysz trackami - gubi się czasami na płytach / w połowie tracka (typowy objaw opisywany przy xCL)
- Nie można poruszać się po trackach "od d. strony", tzn. jak będę chciał z 01 skoczyć powiedzmy na ostatni track 96 (nie mam pewności czy z oryginalnym CD też tak nie jest, nie sprawdzałem) to mi się przywiesza i startuje i tak od 01
- Urządzenie lubi się przywieszać i czasami bez reakcji jest na radiu. Przycisk "reset" czasami wydaje się nie działać (ryzyko: może mam kabel trochę felerny). Możliwe że to przez moje wstępne kombinowanie, że czasami na dobrych zworkach urządzenie udawało, ze nie działa. Od jutra będzie już używane "typowo" bo dziś nakombinowałem się. Akt: Urządzenie używane "typowo" działa bez zastrzeżeń.


Hacki zworkami:
Z tego co czytałem to jakieś stare xcarlinki obsługiwały do 99 CD x 99 tracków w każdej. Potem aktualizacja wyszła i skończyło się w naszych mazdach na max 6 CD. Tak też jest w przypadku tej zmieniarki, jeśli zastosuje się ustawienie dla Mazdy (6 CD) - tak też miałem jak wypakowałem z paczki.

Wypróbowałem wszystkie ustawienia... no bo przecież kusiło ! <lol>

Test szedł na zasadzie: Stacyjka w OFF. Kręcę na ON. Odpala się radio. Sprawdzam czy NVOX świeci. Wpinam Pendrive'a. Wciskam CD na radiu (oryginalna zmieniarka pusta). Działa lub nie działa. Cofam na FM1, stacyjka na OFF. Wypinam pena, zmieniam zworki.

0 - OFF
1 - ON
Pb - Pendrive blinkuje (miga dioda na nim)
PowerOff - nie świeci się dioda NVOXa
NoDisc - komunikat na radiu po wciśnięciu CD
PowerOn - świeci się dioda NVOXa

Kod:
0000  \
0100   |
0010   |
0001   |
0011   |
0101    > Pb PowerOff NoDisc
0110   |
1000   |
1001   |
1011   |
1010  /

0111 Pb + Power miga wraz z pendrive'em, NoDisc

1100 Power ciągle świeci Pb, NoDisc

1111 \
1110   > Pb, Emuluje 6CD PowerOn

1101 Pb Emuluje 12CD (może i więcej), PowerOn

Czyli tabelka nie ściemnia, faktycznie działa tylko w wariantach "Mazda".

Przy emulacji ponad 9 płyt na wyświetlaczu radia "obraca" nam się liczba, czyli powiedzmy w przypadku 10 CD wyświetla się 0,... jedenastej 1 itd.

Oczywiście łapie 90+ tracków. Prawdopodobnie w trybie 10CD obsługuje max 12 płyt (link). Tak się zachowywały "wirtualne płyty" z takimi katalogami:
Obrazek

Pendrive 8GB zwykły Kingston DataTraveler 100 G2 podzielony na CD01 - CD12 z 1063 tracków działa bardzo sprawnie.

POWODZENIA!
Mam nadzieje, że pomogłem :)

_________________

│ :: dexterxx.pl ─ Kontakt ─ O mnie ─ Blog

───
Obrazek
───
dostałem warna za to, że linkowałem "dexterxx.pl", mimo, że nie zarabiam na reklamach ani seo.
Znowu linkowanie do motostat oblepionego reklamami jest całkowicie w porządku.... (-.-')


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lut 2017, 17:47 
Świeżak
Offline
Od: 19.06.2015
Posty: 16
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: dolnośląski
ZBANOWANY!
Do organizacji plików i folderów na karcie przeznaczonej do emulatora polecam program Car MP3 Organizer. Możemy wykasować duplikaty, pliki nieobsługiwane, zmienić nazwy i kolejności wybranych plików. Program jest bardzo prosty w obsłudze.
https://sourceforge.net/projects/carmp3 ... ecommended


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 maja 2017, 09:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.05.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: łódzki
Wczoraj montowałem xcarlinka w mojej m6 polift. Jest tak, jak opisali moi poprzednicy czyli jest to wykonalne, żeby w pół godziny wcisnąć tą wtyczkę od tyłu radia, wkładając łapę od strony schowka;) Pierwsze 20 minut poszło na macanie radia i szukanie, gdzie właściwie znajduje się te gniazdko. Mi palce sięgały mniej więcej do połowy tego gniazdka ale jakoś się udało. Wielkie podziękowania i szacun dla tych, którzy dokonali tego przede mną, bo gdyby nie opisali tego na forum to bym nie uwierzył że jest to wykonalne.Zamieszczam jeszcze fotkę z układem palcy (wtyczkę trzymałem pomiędzy palcem środkowym a serdecznym). Dodatkowo na fotce widać, w których miejscach zabezpieczyć rękę przed obtarciami:
https://drive.google.com/file/d/0B1uC-7Vq6Y8ndVpweDhUaFN1Rkk/view?usp=sharing


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.