Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 14:55

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 09:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.09.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Wczoraj zaczęła mi się zapalać kontrolka akumulatora przy niskich obrotach, np. podczas postoju na światłach, jak tylko ruszę albo po prostu dodam gazu na luzie od razu gaśnie.
Domyślam się, że to coś z alternatorem, macie jakieś wskazówki co bywa najczęstszą przyczyną?
Dodam, że sam akumulator zmieniałem stosunkowo niedawno (4 miesiące temu), więc tu problemu nie podejrzewam.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 16:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Warto by sprawdzić regulator napięcia. Ale tak czy inaczej aletrnator na stół. Ewentualnie możesz profilaktycznie sprawdzić masy ale wątpię by to była masa.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 20:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.09.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Poczytałem trochę w necie i wymiana szczotek czy regulatora to pikuś, ale z samym wyjęciem alternatora może być problem.
Da się to wyciągnąć od góry samemu, czy trzeba zdejmować koło i od dołu grzebać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 22:47 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.06.2020
Posty: 55
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: mazowiecki
też bym stawiał na alternator


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 23:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
jmzgg2004 Jest ciężko ale da się wyjąć go w górę :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 cze 2020, 14:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.06.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: łódzki
Mam coś podobnego jak w temacie tylko że u mnie ostatnio zapaliły się prawie wszystkie kontrolki i zaczęła migać ta od akumulatora a akumulator był wymieniany na nowy jakieś 6 miesięcy temu wiec odpada ale u mnie jeszcze obroty skaczą i światła przygasają na jałowym biegu szwagier ostatnio sprawdził napięcie woltomierzem i okazało się że tzn on tak sadzi ze albo fiksuje alternator jako całość albo szczotko-trzymacz co jest raczej bardziej prawdopodobne bo jednak jakieś ładowanie jest i ogólnie na samym początku to tak naprawdę zapalała się tylko jedna kontrolka od silnika która wiadomo oznacza sprawdź silnik biorąc pod uwagę że obecnie prawie każdy pojazd nowej generacji ma tak zwane ssanie automatyczne gdzie obroty przy odpaleniu są zawsze wyższe a dopiero po rozgrzaniu silnika opadają do wartości jakby normalnej to idzie za tym również wyższe napięcie i jeśli alternator nie domaga to wyskakuje check engine i błąd opisany niejako u mnie "zbyt uboga mieszanka" bo pompa paliwa nie daje rady plus jeszcze przepustnica i ten sensor od powietrza o lambdzie nie wspomnę. Dajcie jakiś koment. do tego co napisałem i czy mogę się mylić???ps.mazda 6, 2 generacji kombi 1.8 benzyna


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.