Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 01:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 1 maja 2020, 17:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: zagranica
Witam,

otóż jakiś czas temu zakupiłem Mazdę 6 2006 2.3 Benzyna Kombi, podczas zakupu pojazdu właściciel powiedział mi, że kilmatyzacja nie działa, a jest to spowodowane jakimś zwisającym kabelku zamieszczonym niżej na zdjęciach.
Próbowałem szukać miejsca gdzie można go podpiąć, muszę powiedzieć, że w tych kwestiach jestem laik. Przeszukiwałem równiez schemat klimatyzacji, niestety bez skutku.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy aby na pewno ów kabelek jest powiązany z klimatyzacją czy najlepiej od razu udać się do mechanika?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 maja 2020, 16:59 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 28.04.2019
Posty: 53
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: zachodniopomorski
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia od czego jest ten kabelek.
Za to mogę ci powiedzieć, skąd wychodzi wtyczka do tego.

Na zdjęciu górna część wtyczki, dolna wychodzi zaraz przy (ok, nie mogę sobie słowa przypomnieć - to kółko na którym jest pasek wielorowkowy), zaznaczyłem na schemacie poniżej.
Z tamtąd wychodzi ta wtyczka. Oczywiście, na zdjęciu przesunąłem kabelki, ale bym ich tak nie zostawiał, bo się porozrywają :P

Ok, sprawdziłem po schematach, ta wtyczka jest podłączona do kompressora AC, także wygląda na to, że faktycznie kwestia klimatyzacji :D
Na schemacie strzałka celuje akurat w kompressor.
Obrazek
Obrazek

Tutaj jeszcze ekstra strona z demontażu kompressora. To by była ta wtyczka oznaczona jako "3"

Obrazek

Oczywiście, mogę się mylić, także nie brałbym tego na 100%, że to akurat jest ta wtyczka i od tego. Na pewno jest podłączona tak jak u mnie na zdjęciu.

_________________
Moja Mazdziorka MPS6 :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 maja 2020, 17:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: zagranica
Dziękuję wielkie za tą wyczerpująca i bardzo pomocną odpowiedź!
Nawet nie masz pojęcia jak bardzo mi pomogłeś.
Okazuje się, że z miejsca z którego idzie czarny przewód z wtyczką jest jeszcze jeden przewód, sprawdziłem to miejsce i okazało się, że obydwa przewody zostały celowo obcięte (Nie wiem w jakim celu). Szczęście w nieszczęściu i tak muszę wyciągnąć pół silnika, żeby zrobić pierścienie, bo Madzia mi chleje oleju dużo, więc przy okazji wymienię kompresor, lub przylutuję te przewody o ile uda mi się to zrobić.

Dzięki jeszcze raz, teraz na 100% wiem co jest przyczyną niefunkcjonalności klimatyzacji.

Temat można zamknąć :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.