Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 15 mar 2020, 21:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.03.2020
Posty: 6
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam
Może komuś się przyda. Jak wiadomo subwoofer Bose w kole zapasowym składa się z głośnika i wzmacniacza zmontowanego w plastikowej obudowie. Po wstępnej diagnozie [brak dudnienia ;)] sprawdziłem napięcia. Powinno być około 12v na jednej parze kabli. Jak to mamy ogarnięte a dalej nie gra może być problem z sygnałem audio. Jak jedno i drugie jest pozostaje wyciągnąć suba na stół. Odkręcamy obudowę. Śruby są coś pomiędzy 6 a 7 mm, idealnie pasuje końcówka do bitów. Taka od zakrętarki. Sprawdzamy głośnik omomierzem. Powinien mieć około 1-2 ohm. Powinien dać się wcisnąć bez szumów oporów. Czytałem jak ludzie wyrzucali głośniki bo ponoć spalone- wtedy jest przerwa. Należy spojżeć od dołu głośnika na kabelki łączące od panelu do cewki. Takie elastyczne linki, które pozwalają się głośnikowi wychylać. Powinny być lśniące, bez nalotu. Hah w Maździe coś bez korozji. Pewnie tak nie jest jak masz przerwę. Można pod głośnik podpiąć na chwilę baterię 1,5 v, membrana powinna się wychylić. To dla kogoś kto nie ma miernika.... Głośnik jest tak zbudowany ze połączenie między cewką a elastycznym kablem jest skuwane. Nie jest zlutowane. Po czasie robi się tam tyle korozji że zwyczajnie nie ma kontaktu. Co robić? Nowy głośnik lub prosta naprawa dla cierpliwych. Czas ok 1h. Odcinamy kopułkę głośnika tapeciakiem. Dlelikatnie pod kątem żeby nie przeciąć membrany. Odkrywamy miejsce połączenia elastycznego przewodu z cewką głośnika. Jest to zatopione w kleju, więc lutownica w rękę i grzejemy lekko poważając. Po tym oczyszczany miejsce z kleju. Trzeba nanieść trochę kalafonii żeby ładnie cyna złapała i zlutować z cieniutkim kablem cewki. Tutaj można się upewnić czy oczyszczone cienkie 2 druty mają obieg zamknięty. Będą miały między sobą jakieś 1-2ohm. Oczywiście jeśli głośnik jest spalony to zobaczycie czarną cewkę w przerwie karkasa. Jak oda się ładnie zlutować to po sprawdzeniu zacisków na głośniku powinno być wspomniane 1-2 ohm. Teraz należy zakleić usuniętą wcześniej kopułkę i przykleić na jakimś elastycznym kleju. Może być REINZ do silników ;) Skladacie do kupy i powinno działać. Jeśli nie to winny jest też wzmacniacz....


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 gru 2022, 18:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.07.2021
Posty: 3
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Witam.
U mnie niestety ale głośnik poleciał. Może się orientujesz jaki to jest typ głośnika, z tym, że nie mam wzmacniacza w obudowie subwoofera (pasywny), ponadto do głośnia przychodzą dwie pary kabli.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 cze 2023, 16:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.06.2023
Posty: 8
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Poradziłeś sobie z dopasowanie głośnika? Mam podobny problem.


Ostatnio edytowano N, 25 cze 2023, 16:46 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: basyl i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.