Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 9 gru 2013, 14:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 3
Witam.
W mojej Mazdzie (2006r., 2.0 diesel GY) nie działa regulacja wysokości świateł. Słychać dźwięk pracujących silniczków ale na ścianie nie widać, żeby światła się podnosiły. A wszystko to chyba przez to, że jakiś czas temu miałem stłuczkę i lewy reflektor poszedł do wymiany. Ponieważ bardzo mi się spieszyło z doprowadzeniem autka do stanu używalności, zdecydowałem się na "chwilowe" rozwiązanie i wymianę zamiennika. Oryginalna lampa jest "przydymiona" a zamiennik nie. "Chwila" trwa do dziś i chciałbym już coś zmienić. Tak więc na starcie zauważyłem, problem z regulacją wysokości.
Jaka może być przyczyna?
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 gru 2013, 16:02 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie działa regulacja w obydwu reflektorach, czy tylko w tym wymienionym czyli w zamienniku ?
Posprawdzaj dokładnie silniczki, sprawdź czy króćce w nich pracują, sprawdź czy są dokładnie włożone w gniazdo odbłyśnika, sprawdź gniazda w odbłyśnikach czy nie są wyrobione i nie pourywane.
Tak na szybko co mi do głowy przyszło.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 gru 2013, 20:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 3
Dziękuję kolego za pomoc.
Okazało się, że w tej oryginalnej lampie była żarówka 24V a powinna być raczej 12V. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale po wymianie żarówki na 12V silniczek działa prawdiłowo. W drugiej lampie, którą dokupiłem regulacja nie działa. Nie mam kiedy się temu przyjrzeć bliżej, ale z tego co wiem to silnik regulacji wysokości świateł znajduje się bezpośrednio w lampie? Jeśli tak to być może lampa, którą wymieniłem nie ma takowego silnika (była podejrzanie tania). Jesli silnik znajduje się gdzieś poza lampą to może mechanik mi go poprostu nie podłączył do lampy?
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2013, 08:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.12.2013
Posty: 4
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Witam mam podobny problem tylko, że wymieniłem lampy ponieważ te śruby do regulacji były powyłamywane ale poziomowanie nadal nie działa. Zauważyłem, że również podświetlenie regulatora nie działa, tak jak obok, czyli podświetlenie regulatora od mocy oświetlenia zegarów i deski rozdzielczej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2013, 12:14 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Zacząłbym od sprawdzenia bezpieczników.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 gru 2013, 22:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.12.2013
Posty: 4
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Czy któryś odpowiada tylko i wyłącznie za to czy są z czymś powiązane przeleciałem już kiedyś wszystkie bezpieczniki i nic nie zauważyłem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 lip 2017, 20:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.02.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: małopolski
Witam pojawiła mi się następującą usterka a mianowicie
Niereguluje mi się prawa lampa światła mijania po przekręceniu
Przełącznika lewa się reguluje silniczek pracuje a w prawej cisza
Miał może ktoś taki problem
Są jakieś bezpieczniki od tej regulacji?
Czy lampa do wymiany?
Z góry dziękuję za pomoc


Ostatnio edytowano Cz, 27 lip 2017, 17:13 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 wrz 2017, 08:38 
Świeżak
Offline
Od: 08.09.2014
Posty: 24
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Jak jeździ się po drogach, to mam wrażenie, że co 3 auto, ma źle ustawione światła mijania lub światła drogowe. Tak naprawdę nie ma znaczenia marka samochodu czy rocznik. Problem dotyczy zarówno nowych jak i starych samochodów.
A przecież światła mogą ustawić podczas każdej wizyty na stacji kontroli pojazdów. Można to też zrobić samodzielnie - tutaj opisują jak to ma wyglądać: https://nocar.pl/blog/jak-poprawnie-ust ... mochodzie/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 paź 2017, 19:25 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.11.2016
Posty: 240
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
no to koledzy ja tez podpinam swoje pytanie... bo regulacja raz działa raz ni działa raz działa tylko prawe raz tylko lewe :P czy można dostać sie do silniczków bez wyciągania lampy ? i piszecie coś o bezpiecznikach ? chodzi o bezpieczniki tych silniczków czy jak ?? gdzie znajdę te bezpieczniki ??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 sty 2018, 19:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.01.2018
Posty: 9
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam jestem nowym człowiekiem tego forum ale mam problem z nie regulojaca się automatycznie prawa lampa (patrząc że środka auta) chodzi o światło mijania proszę o pomoc dla


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 sty 2018, 16:20 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.11.2016
Posty: 240
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
do kolejki kolego :P:P ja na odpowiedź w tym temacie czekam od października hahahaha


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 mar 2020, 21:38 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2016
Posty: 33
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Zmieniłem lampy na depo jakiś czas temu i mechanik po wymianie oznajmił ze nie ma w nich silniczkow do regulacji, pomyslalem no trudno, nie ma to nie ma. Aż do pewnego dnia kiedy bawiłem się coś przy lampach i poruszałem wtyczka od reflektora, wtedy jeszcze nie wiedziałem że coś to dało aż do czasu kiedy jechałem w nocy i zauważyłem że jedna z lamp świeci 3 metry przed auto. Regulacja działała ale tylko dla jednej lampy. Kiedy stanąłem przed ściana aby sprawdzić to dokładniej to silniczek pracował sam bez przekręcania pokrętła w środku góra, dół tak jakby nie mógł osiągnąć zadanej pozycji, aż po chwili stanął i zaczął reagować normalnie, a po chwil znów stanął na amen. Rozłączyłem znowu wtyczki, przedmuchałem podłączyłem i nie reaguja lampy na pokrętło. Jak to ugryźć? Czy na stacji diagnostycznej są w stanie mi to ustawić, podłączyć, naprawić?


Ostatnio edytowano N, 22 mar 2020, 10:37 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.