Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 06:09

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 31 paź 2018, 20:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.10.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: małopolski
Witam Panowie i Panie.

Chciałem was prosić o pomoc. Naprawiam mazdę 6 mojej ciotki i poprawiam fyszere po jakimś Januszu motoryzacji z Śląska.
Mianowicie objawy były następujące, w czasie jazdy wszystko co elektryczne w samochodzie wariowało i nagle dup i samochód umierał.
Zero elektryki nic... w nocy na poboczu samochód totalnie nie widoczny. po 10 min udawało się go odpalić i przejechać następne 1-2km i znowu to samo dup brak elektryki. Dotoczyłem samochód do domu i byłem pewny że to aku... ale na aku 12v z dużym groszem a w samochodzie nie da się szyby zamknąć.
https://photos.app.goo.gl/Y46bx2757FTgpcTE8

W skrócie padła masa w skrzynce bezpieczników, zaśniedziała i się urwała... ale to był dopiero wierzchołek góry lodowej.
Po małej rozbiórce okazało się że śruba która przekazuje napięcie z "klemy" i przekazuje na skrzynkę bezpieczników została okręcona już lata wcześniej w skrzynce. Teraz jest tylko dziura i rozerwane poszycie skrzynki.
https://photos.app.goo.gl/CoxBUUopPsUoxcJYA


Mam do Was 2 pytania:
Pierwsze to jak wiele jest grzebania żeby wyjąć całą skrzynkę i wymienić ją na używaną.... z tego co widzę to każda wsuwka w skrzynce jest wkładana osobno tam nie ma kostek jak np w mojej corolli e11 gdzie odpinam wtyczki i wyjmuje całą skrzynkę. Chyba że czegoś nie widzę to proszę mnie poprawić.

Drugie pytanie czy ktoś wie co to jest? Wygląda jak bezpiecznik bimetaliczny ale nie mogę tego znaleźć w internecie POMOCY!
https://photos.app.goo.gl/UYUGaK7wCoDHWdCD9


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 lut 2022, 09:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.11.2021
Posty: 175
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
wczoraj miałem z tym podobny problem
szukałem przyczyny nie działających halogenów ,zacząłem od bezpieczników i dobrze okazało sie ze to tylko przepalony bezpiecznik,ale po otwarciu skrzynki rzuciła mi sie w oczy zaśniedziała i przerdzewiała masa jak u kolegi wyżej,postanowiłem to oczyścić i zaczął sie problem ,miałem juz to tak przeżarte ze praktycznie samo rozpadło sie i pokruszyło w rękach,auto zostało całkowicie pozbawione prądu,rozmontowanie tego jest wg mnie praktycznie niemożliwe,żeby to naprawić wyjąć urwaną zaśniedziała klemę/śrubę musiałem wyciąć kawałek skrzynki i wtedy od spodu odkręcić drugą nakrętkę ,bez tego nie da sie tego wyciągnąć
na szczęcie udało sie to wszystko wreszcie powyjmować oczyścić i zmontować do kupy ,zasmarowane wazeliną powinno teraz wytrzymać dłuższy czas
mały ubytek skrzynki uzupełniłem kawałkiem innego plastiku wklejonym na silikon

aha a żeby mieć tam dobry dostęp trzeba wymontować cały filtr powietrza
warto zajrzeć co jest pod nim :)
u mnie cała podstawa pod filtrem jest zardzewiała ,trzeba to zabezpieczyć antykorozją :)
wymontowanie filtra jest dość proste
1 wypiąć wtyczke od przepływomierza
2 odręcić łącznik harmonijkowy/gumowy od filtra do przepustnicy
3 lekko ale stanowczo wyciągać całą obudowę filtra z podstawy ,jest ona tylko wciskana bez żadnych śrub.
zmontować w odwrotnej kolejności.

_________________
------------------------------------------------
Jak coś jest dobre...to jest dobre
:wink:
------------------------------------------------


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.