Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 25 lip 2020, 12:11 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 28.04.2019
Posty: 53
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: zachodniopomorski
Auto: Mazda 6 MPS 2005
Kupiłem do niej ksenony D2S OSRAM Cool Blue Intense, temperatura ~6000, niebieskie.

Problem jest w mlecznej soczewce, wewnątrz lampy jest niebiesko, ale zza soczewki wychodzi białe światło (delikatnie przebija niebieski, ale nie nazwałbym tego zadowalającym).
Dzwoniłem do jednego serwisu, to tylko się dowiedziałem, że soczewka taka jest i jak jest oryginalna to niech zostanie, nie ruszaj pan tego :|

Zgodnie z typowym polskim podejściem, jak mówią, żeby nie ruszać to trzeba ruszyć :lol:
Moje pytanie: Co można podziałać, żeby to poprawić? Czy tą mleczną warstwę można jakoś usunąć? Jeśli przypadkiem rozwalę soczewkę - trudno, wymienię.
Bo jak szukałem, to nie widziałem wersji nie-mlecznych. W ogóle takie są? Albo czy jakiś serwis mógłby podjąć się ich poprawienia?

Jak nic nie da się zrobić - przeżyję, koszt żarnika i tak identyczny do zwykłych ksenonów, a jedną musiałem wymienić.

_________________
Moja Mazdziorka MPS6 :D


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 25 lip 2020, 20:55 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Barwa 6000 to kolor biały lecz zaraz przy żarówce może dawać niebieski pobłysk ale i tak będzie białe światło.
Niebieski to ok 10 000.
Więc jeśli masz 6000 to nic Ci nie da ingerencja w lampie ;) chcąc niebieskie światło musiałbyś celować w 10 000 co już może grozić odbiorem dowodu rejestracyjnego.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 lip 2020, 15:52 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 28.04.2019
Posty: 53
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: zachodniopomorski
Chyba na chwilę wsadzę stary ksenon z ciepłym światłem i porównam w nocy, na różnych odległościach, bo możliwe też, że efekt/różnica jest tylko mój mózg tego nie zarejestrował, a miałem porównać po prostu stawiajac dwie mazdy jedną obok drugiej.
Druga niestety dostała strzała i stoi u mechanika, więc projektowe trzeba było szybko do kupy złożyć, żeby mieć czym jeździć :lol:

Czyli ergo, mleczna soczewka nie będzie tu miała wpływu na ten temat? Trochę kijowo, a ryzykować z 10k+, że zabiorą dowód to mi się nie dziwi.
Dobrze, że cena lamp jest taka sama w różnym zakrecie barw, to przynajmniej takiego bólu d... nie ma :lol:

-- Dodano: 27 lipca 2020, o 16:52 --

Sprawdziłem nocą, wsadziłem jedną ciepłą, jedną zimną.
Wizualnie w takiej sytuacji jest drastyczna różnica.

Ten niebieski pobłysk jest trochę wyraźniejszy powyżej 100 metrów, ale bez szału.
W dzień efekt jest zerowy, w nocy jest lepiej, ale jak ktoś się nastawia na "Cool Blue Intense" jak to OSRAM opisuje to się trochę zawiedzie :P

_________________
Moja Mazdziorka MPS6 :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.