Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 16:43

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 26 mar 2018, 17:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.03.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: dolnośląski
Witam. Chciałem na wzór z 101 napraw z TVN turbo zrobić mały tuning drzwi. Chodzi mi o wciśnięcie światłowodu z kołnierzem w tapicerkę drzwi (pomiędzy plastykiem a częścią materiałową). Zgodnie z programem 101 napraw trzeba to podłączyć do podświetlenia przycisku. I tutaj jest problem gdyż jedyny prąd na kostce jest w każdym położeniu kluczyka ale co dziwne podświetlenie przycisku działa tylko przy włączonym kluczyku (a prą na kostce jest zawsze). Ktoś wie o co w tym chodzi i skąd wziąć prąd który będzie tylko po przekręceniu kluczyka?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 mar 2018, 11:06 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 06.06.2017
Posty: 25
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: mazowiecki
Ja bym poszukał przy radiu na kostce (radio włącza się po przekręceniu kluczyka) podepniesz się pod zasilanie i powinno działać. A przycisk nie podświetla się po przekręceniu kluczyka i włączeniu świateł mijania?

_________________
Sprawdź mój kanał na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=9FeSMuxVFQs


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 mar 2018, 20:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.03.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: dolnośląski
Chodzi o to że właśnie przyciski podświetlają się z chwilą drugiego przekręcenia kluczyka. Jednak na kostkach wewnątrz drzwi przy przyciskach prąd jest cały czas niezależnie od kluczyka. Tak jest w tylnych drzwiach i przednich pasażera. Jedynie w drzwiach kierowcy na kostce prąd pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka. Skąd wziąć prąd w samochodzie to ja wiem, choćby z bezpiecznika zapalniczki (w skrzynce bezpieczników wewnątrz kabiny) ale przeprowadzenie przewodów z tego miejsca do wewnątrz wszystkich drzwi jest nieco problematyczne. Przyciski we wszystkich drzwiach prócz kierowcy mają prą cały czas a podświetleniem ich steruje pewnie ten układ scalony w ich wnętrzu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 kwi 2018, 06:28 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 06.06.2017
Posty: 25
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: mazowiecki
A podłączałeś ten światłowód pod tą lampkę czy sprawdzałeś tylko miernikiem czy jest napięcie? Czasem jest tak że niektóre użądlenia mają zasilanie stałe ale potrzebują drugiego zasilania (wzbudzenia, tak mają naprzyklad niektóre ekrzny). Skoro przycisk podświetla się dopiero po przekręceniu kluczyka to po podłączenie światłowodu pod diodę przycisku nie powinno się nic zmienić.

_________________
Sprawdź mój kanał na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=9FeSMuxVFQs


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 kwi 2018, 18:32 
Świeżak
Offline
Od: 05.08.2017
Posty: 16
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: pomorski
Może być tak, że plus jest na stałe, a po przekreceniu kluczyka pojawia się masa. Na takiej zasadzie działają światła drogowe w naszych mazdach. Też ostatnio o tym myślałem po jeździe nowa insignia, gdzie jest takie rozwiązanie. Jak zrobisz to podziel się zdjęciami :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowano Pn, 2 kwi 2018, 18:32 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.