Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 10 lip 2021, 21:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2021
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Witam,

powoli odkrywam tajemnice mojej rakiety GG z 2002 roku i chyba instalacja z ciekłym tlenem się przegrzewa, bo pojemnik na kubki w konsoli środkowej plus cały podłokietnik (boki, w środku jak w piecu) grzeją się jakby był tam magnetron z mikrofali. Czy też tak macie? Albo wiecie, co tam może być? Jakiś radiator? I teraz:

- najpierw podejrzewałem, że to ciepło pochodzi od (szczelnego) wydechu, tak jak w mojej bardzo dawnej i bardzo dobrze wspominanej GC, ale porzuciłem tę myśl kiedy okazało się, że uchwyt na kubki i podłokietnik są tak samo gorące na trasie, jak i w korku w mieście kiedy nie ma chłodzenia powietrzem opływającym nadwozie,
- podejrzewam, że dostaje się tam powietrze z nawiewu na nogi, które przy automatycznej klimatyzacji z włączonym AC i temperaturą ustawioną na cokolwiek powyżej minimum (15 stopni) jest zawsze ciepłe (bo takie powinno być, kiedy klima miesza zimne z ciepłym),
- powyższe podejrzenie rośnie w siłę gdyż podczas pracy klimatyzacji ustawionej na nawiew przez dysze w kokpicie (na szybę i na nogi nawiew wyłączony) czuję wyraźnie jak leci trochę ciepłego powietrza na stopy kierowcy. Niewiele, ale jednak. Więc może jakaś klapa w rozdzielniku powietrza się nie domyka albo zużyło się ze starości jej uszczelnienie,

...podsumowując :) czy Wasze Mazdy 6 GG też gotują napoje w uchwytach między fotelami i roztapiają cynę lutowniczą w schowku w podłokietniku? Obstawiam nieszczelność kanałów ogrzewania kierujących powietrze pod przednie fotele plus nieszczelność klapy w rozdzielniku klimatyzacji. Czyli mnóstwo roboty :)

PS. Jutro ma być chłodniej, więc przejadę się bez klimy na trasie, z wyłączonym ogrzewaniem i sprawdzę, czy nadal będzie mikrofala w schowku. Jeżeli nie, to winowajcą będzie ciepłe powietrze z nawiewu. A tak - moim zdaniem - nie powinno być, chyba że kanał tego powietrza jest zintegrowany z obudową tunelu. Może ktoś to już rozbierał?

Pozdrawiam i dam znać niebawem.

-- Dodano: 10 lipca 2021, o 21:58 --

Wracam z aktualizacją - przy nieco niższej temperaturze otoczenia podłokietnik prawie się nie grzeje nawet przy włączonej klimatyzacji i ogrzewaniu. Ponieważ poruszyłem klapą nawiewu na nogi, przyciskając przycisk tego nawiewu w klimatyzacji kilka razy z przerwami, to podejrzewam nieszczelność tej właśnie klapy. Poza tym podłokietnik grzeją od przodu żarówki przycisków ogrzewanych foteli :) ale to "ogrzewanie podłokietnika" o którym mówiłem to miało jednak znacznie większą moc. Obecnie objaw jakby ustąpił - i będzie przedmiotem dalszego śledztwa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.