Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:30

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 3 lis 2017, 19:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Zależy od miasta. Wiadomo że ceny będą inne w małych mieścinach a inne w dużych aglomeracjach. Ja w Łodzi też płaciłem 650 zł z profilami zamkniętymi. Inna kwestia, to czy się ktoś będzie do tego przykładał? Osobiście mam przeświadczenie, że żaden warsztat nie zrobi tego tak dokładnie jak byśmy my sami to robili. Wyobraźcie sobie sytuację że jesteście pracownikami takiego serwisu, zarabiacie 2 tys zł i do tego szef Was naciska żeby jak najwięcej zleceń przerobić. Czy byście się bawili z każdym ogniskiem rdzy lub nalotem? :wink: Przecież nikt tego nie zweryfikuje, nawet jak by nic pod spodem nie oczyścili a jedynie umyli myjką ciśnieniową i nałożyli preparat antykorozyjny lub jakiś baranek. Nikt z Nas nie będzie skrobał zabezpieczenia żeby zobaczyć czy dobrze było wszystko oczyszczone i zakonserwowane. Dla mnie te warsztaty to trochę taka sztuka dla sztuki, a w sumie jak blacha słaba to i tak niewiele to pomoże. Szczegolnie jak rdza już żre blachę od środka. Co z tego że ja blachę konserwowałem, nie było na zewnątrz grama rdzy, jak źle podłożony lewarek mi zrobił dziurę w progu.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lis 2017, 12:39 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.12.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: śląski
Heja, kilku Ślązaków widziałem w temacie - znaleźliście coś godnego polecenia, albo ktoś coś kojarzy w okolicy Rybnika? (ew. dalej ale auto zastępcze obowiązkowo).
Zbieram się u siebie do konserwy już ponad pół roku, a tu lada moment zima, a nadal nie wiem na kogo zaryzykować ;)

_________________

│ :: dexterxx.pl ─ Kontakt ─ O mnie ─ Blog

───
Obrazek
───
dostałem warna za to, że linkowałem "dexterxx.pl", mimo, że nie zarabiam na reklamach ani seo.
Znowu linkowanie do motostat oblepionego reklamami jest całkowicie w porządku.... (-.-')


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lis 2017, 07:46 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.11.2016
Posty: 240
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Hmmm jestem z Knurowa ale... często jeżdżę przez Rybnik i kojaze zakład na ul raciborskiej ok nr. 219 na trasie od Rybnika na Świerklany. Na łuku jest szyld konserwacja. Na przeciwko w lesie stoi przyczepa z ziemniakami na sprzedaz

-- Dodano: 14 listopada 2017, o 07:46 --

Sorki dziś tam jechałem miało być z Rybnika na Rydułtowy ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 cze 2018, 18:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.06.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Witam,
posiadam Mazdę 6 kombi 2007, szukam rzetelnego, godnego polecenia warsztatu w okolicach Poznania wykonującego konserwację podwozia i zabezpieczenie profili zamkniętych. Wcześniej pytanie o Poznań już było ale nie widziałem odpowiedzi, proszę o pomoc
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 cze 2018, 10:58 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.01.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Czy ktoś może polecić solidny zakład w Krakowie, gdzie wykonają konserwację zgodnie ze sztuką, czyli oczyszczą mechanicznie naloty rdzy, a nie tylko zaleją czarną masą? Zależy mi na jakości usługi, bo chciałbym cieszyć się zdrowym nadwoziem jeszcze długi czas.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 cze 2018, 18:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 927
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Solidny zakład? Rzetelna godna polecenia firma?
W przypadku konserwacji podwozia ew. napraw blacharskich w M6 I generacji?
Trudna sprawa. Ja spodkałem się z odmową lub astronomicznymi kosztami.

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 cze 2018, 13:29 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.01.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nikt nie robił z okolic Krakowa konserwacji, ew. poprawy i konserwacji podwozia w Maździe. Będę wdzięczny za wszelkie opinie o warsztatach, które zajmują się ww. usługami. Może ktoś z Was już przetarł szlaki? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 cze 2018, 16:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Tu pewnie chodzi o to, że Mazda jest bardzo podatna na korozję. Praktycznie każda którą widziałem od spodu miała rdzawy nalot lub już elementy żarła korozja. Chcąc to zrobić profesjonalnie, kosztuje wiele trudu i roboty, dlatego pewnie takie ceny w porównaniu z innymi autami. Prowadząc do jakiś grzebków, to umyją Ci podwozie i położą preparat na rdzę, że nawet nie będziesz wiedział a pod spodem dalej będzie korodowało. Pewnie takie warsztaty wolą auta, które są lepiej zabezpieczone i jedynie miejscowo coś tam trzeba oczyścić.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 cze 2018, 06:38 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.11.2016
Posty: 89
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Robiłem konserwację półtora roku temu i okazuje się, że warsztat zrezygnował z tej usługi, bo im się to po prostu nie opłacało. Brali dużo pieniędzy, ale robota jest wykonana solidnie. Niestety dobra konserwacja wymaga dużo zachodu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 cze 2018, 08:21 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.01.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Dopytuję, bo udało mi się zdobyć, moim zdaniem, egzemplarz w bardzo ładnym stanie. Nie ma jeszcze korozji, więc przed polską zimą pasowałoby odpowiednio oczyścić spód i zakonserwować, aby ruda nie wdarła się w podwozie i inne zagrożone elementy blacharki. Poważnie również myślę o zamontowaniu plastikowych wkładów do tylnych nadkoli.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 cze 2018, 15:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
witam.

A w Kołobrzegu lub okolicy ktoś kogoś poleci...???


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.