Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 22:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.01.2018
Posty: 9
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Na lewym nadkolu powyskakiwały mi takie bomble pod lakierem. Chciałbym to usunąć i zapytać ile to kosztuje u lakiernika. Tak mniej więcej wiem że zapewne zależy to od wielkości czy od stopnia rozległości tej zarazy :twisted: . Dlatego zadaje te pytanie ponieważ nigdy nie byłem z takim czymś u lakiernika a nie Chciałbym przepłacić. I drugie pytadnie dotyczące regeneracji progów z oby dwóch stron. Proszę o podanie przedziału oczywisćie tak mniej wiecej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lis 2018, 18:09 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Roboty blacharsko-lakiernicze to temat rzeka. Rozrzut cen jest ogromny. Wszystko zależy od fachowca/"fachowca".
Zazwyczaj im drożej tym lepiej wykonana robota, ale nie jest to regułą bo są tacy, którzy liczą słono a robotę wykonują marnie. Kiedyś widziałem na YT filmy gościa, który zajmował się blacharką. Liczył za element chyba od 1500pln, kolejki do niego były długie, ale był prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Odtwarzał kształty elementów z kawałków blachy, bez użycia najmniejszej ilości szpachli. Kontrast dla tego typu specjalistów to ludzie, którzy za 300-400zł zrobią Ci nadkole z malowaniem, ale ruda zostanie przykryta szpachlą i będzie sobie tam pod spodem dalej robić swoje:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 sty 2019, 22:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.01.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Krisek jo w marcu robiłech progi nadkola blachara i malowanie to wyszło mnie ok.3000 pln.Progi nowe jedno nadkole reperaturka drugie tylko mało wstawka blacharz a malowanie u lakiernika z 2-wu letnią gwarancją. :wink: :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 sty 2019, 00:00 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Rdza w tym miejscu wychodzi od wewnątrz.
Lakierowanie tylko od zewnątrz nic ie pomoże chyba że na dwie zimy.

Trzeba wycinać obie blachy bo tam jest łączenie dwóch blach, i zabezpieczenie od wewnątrz na nowo jest obowiązkowe.

Obie blachy na rantach nadkoli jest fabrycznie tylko zgrzewana. Czas czy ruch blach na spawach punktowych powoduje w późniejszym czasie do rdzewienia obu blach.

Wycinać, wstawić reperarurki, zabezpieczyć od wewnątrz i starczy na długo... Inaczej będzie ponownie wylazic dzieło rudej


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 paź 2019, 23:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.09.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
LPG: Tak
Region: podlaski
Ja w zeszłym roku za dwa tylnie nadkola, gdzie były częściowo wycinane i wstawiane reperaturki zapłaciłem jakieś 1200 zł. W tym roku robiłem z przodu i tam wstawione zostały mi zamienniki. Kosztowało mnie to drugie 1200 zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.