Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:55

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 6 sie 2017, 11:42 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 24.05.2017
Posty: 6
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Witam serdecznie,

Ostatnio zabralem sie za wymiane glosnikow w aucie M6 2005. Wyrzucilem stare fabryczne glosniki, wygluszylem drzwi i zamontowalem nowe glosniki.
Szczerze to myslalem ze efekt bedzie przynajmniej lepszy niz granie standarwowych glosnikow, ale tak nie jest.
Drzwi wygluszylem od strony wewnetrznej blachy i pozniej blache do okola tej dziury technologicznej bez plastikowego boczku?
Nastepnie malymi kawalkami wygluszalem ten plastikowy boczek, starajac sie zaslepic kazda dziurke itp.
W sumie to wszystko jezeli chodzi o wygluszanie. Dodam, ze glosniki sa zamontowanie na dystansach z MDFu.
Efekt tego wszystkiego jest taki, ze glosniki graja, ale mam wrazenie ze jezeli chodzi o niskie tony to jest gorzej niz przed wymiana, a mianowicie jakby bassu w ogole nie bylo. Moze cos jest, ale za to bardzo slabo slyszalny.
Glosniki standardowe mialy 25W, a aktualne maja 60W RMS, nie posiadam wzmaczniacza, bo jeszcze nie przerobilem radia na wyjscie RCA.
Pytanie tylko dlaczego mam takie wrazenie ze po calym tym zabiegu jest gorzej niz bylo wczesniej i to bez jakiegokolwiek wygluszenia...

Zapewne jest tu kilka osob co wygluszalo swoje mazdy, mam nadzieje ze ktos natrafi na ten temat i podzieli sie swoimi doswiadczeniami.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sie 2017, 23:42 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Może zamieniłeś w jednym z głośników + z - i grają w przeciwfazie.
Efekt dźwiękowy jak by się siedziało w studni.

Mocniejsze głośniki nieraz potrzebują więcej mocy niż daje fabryczne radio aby dobrze zagrać.

Kiedyś spotkałem klienta, który tak się rozpędził z wygłuszaniem drzwi, że zalepił też dziurę zaraz za głośnikiem. Zakładam że Ty tak nie zrobiłeś.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sie 2017, 19:33 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 24.05.2017
Posty: 6
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Hmm...z czystej ciekawosci zaraz pojde sprawdzic czy moze rzeczywiscie nie dalem niczego odwrotnie.

Nie sa to jakies wygorowane glosniki jezeli chodzi o moc, ale poki co jak pisalem to jeszcze nie moge miec wzmacniacza gdyz nie mam wyjscia RCA.

Nie no nie przesadzajmy :D Nawet sobie tego nie wyobrazam zeby zalepic dziure zaraz za glosnikiem, do glosnika przykleil maty?:D

Jak tylko sie upewnie ze glosniki sa poprawnie podpiete, lub tez zle, dam znac.

Dzieki za odpowiedz :)

Edit: A wiec tak, okazalo sie ze z jednej strony, mianowicie prawe drzwi, mialem odwrotnie podpiete + z - zasilanie do zwrotnicy. Sa tam 2 kabelki niebieski i zolty, nie wiedzialem ktory to + a ktory -.
Zamienilem je i dzwiek sie poprawil, w koncu musze przyznac ze teraz to ladnie gra :)

Dziekuje za pomoc Airbob!


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.