Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:09

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 08:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.06.2019
Posty: 8
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
Jeszcze raz ja :|
Odebrałem auto od mechanika po gruntownej naprawie mechanicznej. Dopiero teraz mogę zabrać się za zabawę z wymianą radia. Więc obrazuje problem. Kupiłem kabelek tak jak poradził mi kolega Burman. Problem polega na tym że czegoś nie rozumiem. Mam radio polift + komputer polift. Powinien to spinać kabelek 10 pinowy od strony wyświetlacza i 16 pin od radia. Zakupiłem takowy kabelek od pana z FB Marketplace. I... klapa. Kabelek pasuje od strony wyświetlacza za to nie wchodzi do radia. Tak samo nie bardzo czaję gdzie podpiąć np. AUX. Możecie mnie oświecić? Szukałem po forach M6 i bardzo ogólnikowe to było. Dodaje zdjęcia jeszcze.
Jak widać kostka jest większa niż to złącze. W starym radiu w tym miejscu było podłączenie do komputer pokładowego.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 13:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Do auxa jest jedna wolna kostka w radiu. Jeśli dobrze pamiętam z prawej strony radia patrząc od panelu radia. Kabelek masz oryginalny bez przeróbek ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 gru 2019, 10:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.06.2019
Posty: 8
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
20 grudnia 2019, o 13:38 Burman napisał(a):
Do auxa jest jedna wolna kostka w radiu. Jeśli dobrze pamiętam z prawej strony radia patrząc od panelu radia. Kabelek masz oryginalny bez przeróbek ?


Wow, moment bo czegoś nie rozumiem.
To gdzie w takim razie się wpina ten kabel od wyświetlacza? W moim radiu jest w sumie z tego co widziałem 4 złącza. Na dole są takie dwa, potem jest jedno długie prostokątne i to właśnie na zdjęciu. Czyli to na zdjęciu to jest wejście do AUX'a, super że teraz wiem :D
A wyświetlacz? Chyba że gdzieś jest pod jakąś metalową ramką ukryte.

P.S: Zedytuje temat i wstawię zdjęcia radia samego jak wrócę z pracy. Może ja coś po prostu źle rozumiem :D

-- Dodano: 27 grudnia 2019, o 10:22 --

.......................................

Tak, tu są zdjęcia z tego radia i wyświetlacza, mojego obecnego.
Poliftowe radio M6:
Obrazek

Jak widzimy mamy 4 wejścia. Prostokątne to zasilanie, to po prawej to AUX, na dole mamy 2, obstawiam że do nawiewu. A gdzie wpiąć ten mój kabelek? No bo ta 10 pinowa strona idzie do wyświetlacza a ta 16 pinowa gruba idzie do?

W starym radiu spięcie dwóch tych rzeczy odbywało się poprzez 5 wejście zamontowane pod kątem, dokładnie o to:
Obrazek

Tak przedstawia się układ kabli które idą do radia w moim aucie:
Obrazek

Jak widać mamy prostokąt czyli się zgadza. Potem te dwie dolne wtyczki, które też się zgadzają. Do radia wchodzi AUX który kolega wyżej mi objaśnił bo tak wchodziło w starym radiu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 27 gru 2019, 14:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Ten kabel który trzymasz w ręce oraz ten obok jest do panelu klimatyzacji. Tak to się zgadza jak i reszta, że do góry po prawej aux a po lewej zasilanie. Z radia wychodzi kabelek który masz do wyświetlacza i z wyświetlacza też wychodzi kabelek. Z tego co pamiętam kostka z wyświetlacza się rozdwaja na tą do komputera (W końcu pokazuje nam też spalanie i inne parametry) i na tą do radia by wyświetlać informację z radia. Tego elementu instalacji nie widzę u Ciebie w ogóle na zdjęciach


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 gru 2019, 14:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.06.2019
Posty: 8
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
Technicznie było by dobrze gdyby ktoś kto już robił takiego swapa wrzucił zdjęcia dla potomnych i by się dużo rozwiązało chociaż wątpię ze znajdę biorąc pod uwagę ze cały internet przeszukałem. No dla mnie to tez dziwne ze są 4 wejścia które są zajęte a nie ma dla podłączenia wyświetlacza do radia. W starym radiu jak widać 5 wejście tylko pod wyświetlacz jest a tutaj tak jakby jakiś hub albo rozdzielacz wchodził który by łączył w jedno dwa wejścia, przynajmniej tak to rozumiem


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 27 gru 2019, 14:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Bo wyświetlacz w przedlifcie był podpięty właśnie tą 5 kostką a w polifcie jest wpięty bezpośrednio do instalacji. Nie robiłem tego więc staram się tylko pomóc jakoś. Z tego co ja widzę to kable z wyświetlacza musisz połączyć z wtyczką od zasilania radia.


Znalazłem Ci taki schemacik https://zapodaj.net/7a6c54e6bdb42.jpg.html Powinien rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości. Kostka z wyświetlacza do odcięcia i kabelki do wpięcia w kostkę od zasilania radia. Opisane w miarę wszystko. Daj znać co i jak :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 gru 2019, 22:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.06.2019
Posty: 8
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
Niech Ci los wynagrodzi w niezniszczalnej uszczelce pod głowicą, dzięki wielkie, o to mi chodziło! <spoko>


Ostatnio edytowano Pt, 27 gru 2019, 22:43 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 27 gru 2019, 22:44 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Lancetti Nie ma problemu :) czekamy na relacje jak efekty <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 lis 2020, 17:45 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 18.12.2018
Posty: 8
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: lubelski
Witam, obecnie posiadam radio z systemem Bose, brzydkie srebrne przedliftowe. Zamówiłem komplet, Radio plus cały tunel środkowy od Bose. Ekranik od radia zamówiłem oddzielnie, razem z " winda " do nawigacji.

I teraz pytanie, mój ekranik posiada wtyczkę 10 pinową ( czyli wersja poliftowa jeśli się nie mylę? / Wersja przedlift ma 14 pinów ) Czy taki ekran bez problemu będzie działać z radiem Bose? Bo że musi być ekran polift do radia polift to pewne i oczywiste chociażby ze względu na inną wtyczkę.

Zdjęcie poglądowe gniazd ekranów, góra polift, dół przedliftówka (poprawcie mnie jeśli się mylę)
Obrazek


Ostatnio edytowano Wt, 3 lis 2020, 17:45 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lip 2021, 14:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Posiadam Mazdę 6 2004 rok, czyli model przed liftowy. Moje pytanie jest następujące, chcę wymienić radio z modelu zamontowanego fabrycznie, na taki jak na zdjęciu. I teraz, gdzie mam podłączyć wyświetlacz? Bo niestety w tym modelu widzę, że nie ma gniazda do podłączenia rzeczonego wyświetlacza...
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lip 2021, 18:37 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wystarczy odrobina zaangażowania i 4 posty wyżej masz odpowiedź.
Wyświetlacz po lifcie jest podłączony bezpośrednio do instalacji auta, nie do radia tak jak przed liftem.
Trzeba przerabiać instalację.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lip 2021, 20:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
No fajnie i miło. To może ktoś jest w stanie krok po kroku wyjaśnić co i jak dokładnie należy przerobić w tej instalacji?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 sty 2022, 20:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.01.2022
Posty: 1
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: pomorski
Burman napisał(a):
Bo wyświetlacz w przedlifcie był podpięty właśnie tą 5 kostką a w polifcie jest wpięty bezpośrednio do instalacji. Nie robiłem tego więc staram się tylko pomóc jakoś. Z tego co ja widzę to kable z wyświetlacza musisz połączyć z wtyczką od zasilania radia.


Znalazłem Ci taki schemacik https://zapodaj.net/7a6c54e6bdb42.jpg.html Powinien rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości. Kostka z wyświetlacza do odcięcia i kabelki do wpięcia w kostkę od zasilania radia. Opisane w miarę wszystko. Daj znać co i jak :)


Witam, czy mógłbyś podesłać tu zdjęcia bo po wejściu w link nic się nie wyświetla, z góry dziękuje! Mam aktualnie ten problem w swojej maździe


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 mar 2024, 13:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2024
Posty: 1
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Burman Witam czy mógłbyś wrzucić aktualne zdjęcie tego schematu?bo stary chyba wygasł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.