Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 08:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 15 kwi 2017, 16:12 
Amator
Offline
Od: 20.04.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: świętokrzyski
Witam
Od paru dni podczas słuchania radia przestaje ono grać,cisza w głośnikach od czasu do czasu słychać takie uderzenie z głośników.Żeby radio zaczęło grać to muszę wcisnąć na panelu któryś z guzków 1-5.
I jeszcze jedno pytanie,czy jak nie słucham muzyki z płyt to lepiej wyjąć ze zmieniarki czy niech sobie tam będą,to samo z płytą nawigacji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 kwi 2017, 11:41 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Krystian91 napisał(a):
radia przestaje ono grać

Krystian91 napisał(a):
Żeby radio zaczęło grać to muszę wcisnąć na panelu któryś z guzków 1-5


Zakładam że jak naciśniesz 6 to też zacznie grać. Nie wiem czy czasem nie włączyłeś jakiś funkcji związanych z RDS typu przeszukiwanie tematyczne. Należy też (dla sprawdzenia) wyłączyć funkcje: REG, TA i co tam jeszcze jest.
Zastanawia mnie to uderzenie w głośnikach, tego nie powinno być.
Czy takie problemy też się zdarzają podczas słuchania płyt CD ?

Krystian91 napisał(a):
czy jak nie słucham muzyki z płyt to lepiej wyjąć ze zmieniarki czy niech sobie tam będą,to samo z płytą nawigacji.


Ze zmieniarką jest tak że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.
Masz płyty w środku to część brudu osiada na wierzchu płyt zamiast na laserze i częściach mechanicznych, wydłuży to okres pomiędzy czyszczeniami lasera. To jest ten plus. Minusem jest to, że jest większe ryzyko zablokowania/uszkodzenia mechanizmu podczas ewentualnej stłuczki ponieważ część mechanizmu w momencie gdy płyty są załadowane jest zwolniona z blokad mechanicznych i jest miękko i delikatnie zawieszona na silikonowych amortyzatorach.
Co do czytnika DVD lepiej mieć tam jakąś płytę wtedy laser czytnika jest bardziej osłonięty od brudu, owszem część mechanizmu też jest zwolniona z blokad ale mechanizmy 1CD są znacznie mniej podatne na brutalne uderzenia niż mechanizmy 6CD.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 kwi 2017, 16:48 
Amator
Offline
Od: 20.04.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: świętokrzyski
Ok dzięki za odpowiedz.
Aktualnie słucham częściej muzyki z telefonu poprzez transmiter fm (Xiaomi roidmi 2s) i nie przerywa nic,tylko podczas słuchania normalnego radia.Popatrzę z tymi opcjami,ale nie ruszałem nic w ustawieniach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 kwi 2017, 00:09 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Właśnie naprawiałem takie radio w którym uszkodziła się głowica radiowa. Pierwszy raz mi się taki przypadek zdarzył a tych radiów przeszło mi przez ręce naprawdę dużo.
Może w twoim przypadku problem też jest związany z głowicą. Chociaż w moim przypadku radio zupełnie nie łapało żadnych stacji.
Ciekawe że przy użyciu transmitera twierdzisz że nie ma takich problemów.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.