Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 25 paź 2016, 19:44 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 08.10.2016
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Panowie,

Mam w swojej 6-tce system audio BOSE (kombi z 2003 roku).

Zauważyłem, że oryginalne głośniki już mi trzeszczą, mocno słychać z tyłu w drzwiach.
Przymierzam się więc do wymiany oryginalnych głośników na inne.
Pytanie na jakie?

Czy zmienialiście? Jak tak to na jakie? Jak wrażenia?
Co polecacie?

_________________
Pozdrawiam,
Kowal


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 cze 2017, 15:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2015
Posty: 13
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Podbijam. Dzis rozebralem tapicerke w mojej Madzi zeby sprawdzic co sie dzieje z glosnikiem. Potrzebna jest wymiana. Ma ktos wymiary glosnikow lub namiar na przyzwoity zestaw glosnikow (przynajmniej podobna jakosc jak Bose)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 cze 2017, 00:27 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
A jaki problem kupić używany głośnik bose i wymienić. To chyba najszybsza i najtańsza opcja.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 16:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.02.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: lubuski
Ja juz jestem po wymianie głośników. problem taki że chyba radio nie daje rady ich uciągnąć.. i pytanie da rade podłaczyć pod oryginalne radio jakiś wzmacniacz??

_________________
<pucu> SSEREK21


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 19:48 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Głośniki bose mają niższą impedancję (2ohm) niż standardowe głośniki (4ohm). Podłączenie ich bezpośrednio do radia powoduje przeciążenie końcówki mocy i może doprowadzić do jej uszkodzenia. Było już o tym pisane na forum.

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest montaż kompletnego systemu bose (radio, głośniki, instalacja) lub dołożenie innego niż bose wzmacniacza.
Ta druga opcja wiąże się z potrzebą dostarczenia sygnału do wzmacniacza.
Tutaj są dwa rozwiązania
1. adapter RCA - najsłabsze jakościowo rozwiązanie
2. wyprowadzenie wyjść RCA bezpośrednio z radia - najlepsze jakościowo rozwiązanie. Moim zdaniem jedyne sensowne.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 20:13 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.02.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: lubuski
te wyprowadzenie wyjścia RCA jest jakieś skomplikowane? dużo to może kosztowac i proplematyczne to? jeśli już takie wyjście będe mieć to mogę wtedy już każdy wzmacniacz podłączać? sam tego nie będe robić bo niemma pojęcia, zlece to firmie tylko jakisz kosztó mogę się spodziewać??

_________________
<pucu> SSEREK21


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 21:53 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Mając wyprowadzone RCA możesz każdy "marketowy" wzmacniacz podłączyć.

Zapomniałem że jest jeszcze jedna opcja. Są wzmacniacze które mają wbudowany adapter RCA. Są to wzmacniacze które oprócz wejść RCA mają wejścia Hi-Lo. Oczywiście działa to tak samo jak zewnętrzny adapter czyli jakość dźwięku jest gorsza niż w przypadku RCA.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 14:13 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.02.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: lubuski
to chyba tylko jedna opcja robić wyjście RCa i dobry wzmacniacz 4 kanałowy tak.

_________________
<pucu> SSEREK21


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 19:21 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Takie jest moje zdanie.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lip 2017, 12:43 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.02.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: lubuski
Już do ciebie kolego radyjko wysłałem, więc decyzja zapadła, wyprowadzenie RCA i wzamcniacz taki:

http://allegro.pl/wzmacniacz-4-kanalowy ... 73562.html

_________________
<pucu> SSEREK21


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 21:12 
Amator
Offline
Od: 09.05.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Cześć.

Czas zacząć myśleć nad jakąś lepszą muzyką, niż fabryczny zestaw.

Czy zmiana samych głośników, na inne 6x9 daje lepsze brzmienie z radia, czy nie? Ktoś przerabiał taki temat?

Jeśli nie to należałoby myśleć o głośnikach + wzmacniaczu? A jak kwestia spasowania tego z oryginalnym radiem?

_________________
Pozdrawiam,
Patryk


Ostatnio edytowano Pn, 12 lut 2018, 21:12 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 lut 2018, 10:54 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.02.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: lubuski
ja to przerabiałem..na seryjnym radiu niema co oczekiwac mega super efektów. Ja, mimo to zmieniłem na b.dobre głośniki..plus wzacniacz sony xplood 1000w i naprawde fajnie to gra.

_________________
<pucu> SSEREK21


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lut 2018, 22:00 
Amator
Offline
Od: 09.05.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Ok, czyli rozumiem, że wymiana samych głośników nie ma sensu.

Mam plan następujący (jak na razie to moja wielka niezgłębiona teoria na podstawie przejrzenia kilku tematów na forum i samego pokombinowania).

1. Z oryginalnego radia wypuszczenie kabli RCA.
2. Instalacja wzmacniacza wraz z okablowaniem.
3. Instalacja głośników.
4. Instalacja xcarlink'a.

Jakie są moje obawy? Otóż następujące:

1. Czy z oryginalnego radia można wypuścić 4 kanały RCA? Pytam dlatego, że w aucie mam 4 głośniki, które obecnie działają i taką architekturę chciałbym zachować.
2. Instalacja wzmacniacza na pozór wydaje się być prosta. Fakt faktem nie będę czynił tego sam, a jedynie z osobą bardziej zaznajomioną ale sam chciałbym nabyć trochę suchej teorii. (na wideoporadniku z youtube'a był jakiś niebieski kabel, który podłączany był bodajże do wzmacniacza i nie wiem, do czego on służy). // Edit - kabel sterowania wzmacniaczem. Ale i tak nie wiem, jak wygląda jego montaż.
3. Przeprowadzenie kabla zasilającego wzmacniacz przez przegrodę.
4. Dobór głośników - dwudrożne, trzydrożne? Nisko/średniotonowe? Twittery w słupki? W Maździe, jak czytałem, są obecnie głośniki 5x4. Stosować takie same, czy montować z dystansami? Dystanse są na zasadzie włożenia, czy trzeba odwalać jakąś rzeźbę?
5. Zniekształcenia lub utrata jakości po zamontowaniu xcarlink'a.
6. Dobór wzmacniacza ale tutaj to myślę, że po prostu metoda prób (przy zachowaniu 4 kanałów - przód i tył).

Tutaj gorącą prośbę mam do airboba' o udział w tym temacie, gdyż jak wezmę się za ten temat to zapewne z jego usług skorzystam jeśli chodzi o wyprowadzenie RCA.

_________________
Pozdrawiam,
Patryk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lut 2018, 23:11 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
1 troche mylisz pojecie. Wyprowadzasz rca ktore ida do wzmacniacza a wielokanalowosc wzmacniacza pozwala rozlozyc sily na ilosc glosnikow
2 Niebieski kabelek jest do wzbudzania wzmacniacza podlaczasz np pod radio aby wzmak nie chodzil caly czas tylko po np przekreceniu kluczyka.
3 latwo nie jest ale da sie to ogarnac
4 polecalbym na przod srednio/ niskotonowe plus tweetery w slupki + trojdrozne na tyl, potrzebne beda dystanse
5 niewiem jaj z jakoscia
6 firmowka
Ja osobiscie nie bylem zadowolony z jakoscia wyprowadzonych RCA jednak robilem to sam, Kolega.Airbob robi to profesjonalnie. Urzylem innego sposobu do podlaczenia audio. Odbiorbik Bluetooth od niego wyprowadzenie na wmaka i na glosniki w telefonie dobra aplikacja np poweramp i zestaw gral bardz fajnie. Jrsli chodzi o komponenty jakie mialem to
Glosniki hertza na przod wraz z tweeterami w slupkach wmzmazniacz 4 kanalowy Magnat i subwofer 30cm hertz

-- Dodano: 23 lutego 2018, o 23:11 --

1 troche mylisz pojecie. Wyprowadzasz rca ktore ida do wzmacniacza a wielokanalowosc wzmacniacza pozwala rozlozyc sily na ilosc glosnikow
2 Niebieski kabelek jest do wzbudzania wzmacniacza podlaczasz np pod radio aby wzmak nie chodzil caly czas tylko po np przekreceniu kluczyka.
3 latwo nie jest ale da sie to ogarnac
4 polecalbym na przod srednio/ niskotonowe plus tweetery w slupki + trojdrozne na tyl, potrzebne beda dystanse
5 niewiem jaj z jakoscia
6 firmowka
Ja osobiscie nie bylem zadowolony z jakoscia wyprowadzonych RCA jednak robilem to sam, Kolega.Airbob robi to profesjonalnie. Urzylem innego sposobu do podlaczenia audio. Odbiorbik Bluetooth od niego wyprowadzenie na wmaka i na glosniki w telefonie dobra aplikacja np poweramp i zestaw gral bardz fajnie. Jrsli chodzi o komponenty jakie mialem to
Glosniki hertza na przod wraz z tweeterami w slupkach wmzmazniacz 4 kanalowy Magnat i subwofer 30cm hertz


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 lut 2018, 01:20 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
23 lutego 2018, o 22:00 CreIser napisał(a):
1. Czy z oryginalnego radia można wypuścić 4 kanały RCA? Pytam dlatego, że w aucie mam 4 głośniki, które obecnie działają i taką architekturę chciałbym zachować.


Tak. Zawsze wyprowadzam komplet 4 RCA. Przeróbka ta w żaden sposób nie wpływa na dotychczasową funkcjonalność radia czyli zawsze można wrócić do fabrycznego zestawu. Trzeba pamiętać że tylne kanały fabrycznie są okrojone z niskich częstotliwości i mają niższy poziom sygnału w związku z tym nie za bardzo nadają się do sterowania subem. Więc raczej będzie się korzystać z przednich RCA. Nie zmienia to faktu, że zawsze wyprowadzam komplet bo może ktoś będzie miał ochotę zastosować 5 lub 6 kanałowy wzmacniacz.
Moim zdaniem najprostszym i najtańszym systemem jest wzmacniacz 4 kanałowy. Dwa kanały napędzają przednie głośniki, dwa kolejne w mostek i napędzają suba. W tej konfiguracji korzystamy tylko z przednich RCA. Jeśli wzmacniacz nie ma opcji przekierowywania sygnału RCA na pozostałe kanały to na wejścia stosujemy tzw. kable Y aby rozklonować sygnał RCA.
Tylne głośniki pozostawić zasilane z końcówki mocy radia lub wzmacniacza bose w zależności od systemu jaki jest na pokładzie.

23 lutego 2018, o 22:00 CreIser napisał(a):
4. Dobór głośników - dwudrożne, trzydrożne? Nisko/średniotonowe? Twittery w słupki? W Maździe, jak czytałem, są obecnie głośniki 5x4. Stosować takie same, czy montować z dystansami? Dystanse są na zasadzie włożenia, czy trzeba odwalać jakąś rzeźbę?


Na przód odseparowany system dwudrożny 16cm + dystanse (w tym rozmiarze masz znacznie większy wybór i można znaleźć dobrze grające głośniki) + wygłuszenie drzwi.
Tył zostaw fabryczny i nie walcz z wygłuszeniem drzwi, nie ma to większego sensu i tak będziesz słuchał przodu a tył robi tylko za jakieś tam tło. Co do montażu i dystansów jest trochę na forum i nie będę tego powielał.

23 lutego 2018, o 22:00 CreIser napisał(a):
5. Zniekształcenia lub utrata jakości po zamontowaniu xcarlink'a.


Zamontowanie XCL nie ma żadnego wpływu na dźwięk dotychczasowego systemu. Co do jakości dźwięku z samego XCL jest tyle opinii co użytkowników. Ja uważam że oryginalna płyta CD brzmi lepiej. Nie rozwodzę się tu na funkcjonalnością XCL bo jest ona większa niż nawet napęd fabrycznej zmieniarki 6CD.

Na resztę pytań odpowiedział kolega szoker

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lut 2018, 19:07 
Amator
Offline
Od: 09.05.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Fajnie to wszystko opisaliście. Zarówno jedna, jak i druga wypowiedź na wzajem uzupełniają się i dla laika robią się te rzeczy coraz bardziej jasne.

Oczywiście, nie ukrywając, przez 3 dni siedzę w internecie i szukam różnych poradników wyjaśniających całe to wprowadzenie do działu car audio, bo w sobotę po przeczytaniu tych postów nie miałem pojęcia o co chodzi z mostkowaniem.

Jak na razie zagadką pozostaje dla mnie niebieski kabel do sterowania. Rozumiem, że idzie on od wzmacniacza ale gdzie go należy wpiąć? Czy należy zrobić jakąś złączkę i przyczepić go do radia, czy zalutować?

Airbob, mógłbyś napisać mi na PW ceny za wyprowadzenie RCA, zrobienie zworki dla xcarlink'a oraz naprawę wyświetlacza? Za to ostatnie kiedyś pisałeś mi cenę ale od tamtej wiadomości minęły bodajże 2 lata, a ja do tej pory tego nie zrobiłem :)

I czy w ogóle dalej podejmujesz się takich zadań..., bo od tego trzeba zacząć?

Ostatnie pytanie: czy mogę liczyć na wsparcie w zakresie doboru głośników, wzmacniacza i subwoofera oraz bezpiecznika przed akumulatorem? Nie chodzi mi o polecane, nie polecane tylko bardziej o dobór mocowy i jakościowy, aby jedno napędzało drugie, a nie ograniczało się.

Bo kable to ponoć potrójnie ekranowane ale powiem szczerze, że nawet w sklepach zajmującymi się sprzedażą gratów do car audio nie znalazłem kabli potrójnie ekranowanych...

_________________
Pozdrawiam,
Patryk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 lut 2018, 01:14 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
26 lutego 2018, o 19:07 CreIser napisał(a):
Jak na razie zagadką pozostaje dla mnie niebieski kabel do sterowania. Rozumiem, że idzie on od wzmacniacza ale gdzie go należy wpiąć? Czy należy zrobić jakąś złączkę i przyczepić go do radia, czy zalutować?


Remote służy do wybudzania wzmacniacza ze stanu uśpienia. W "marketowych" radiach jest osobne wyjście które podaje 12V w momencie kiedy radio jest włączone. W fabrycznych systemach (w Mazdzie też) aktywuje się po włączeniu stacyjki na zapłon niezależnie od tego czy radio jest On czy Off. Ma to na celu aktywowanie systemu audio aby dodatkowe systemy (np. zestaw głośnomówiący) pracowały niezależnie od stanu radia. Idąc dalej, w tym aucie nie znajdziemy sygnału sterującego zachowującego się jak w "marketowym" radiu, co nie oznacza że nie ma go na głównej kostce fabrycznego radia.
W związku z tym przewód remote wzmacniacza który zamierzasz zainstalować należy podpiąć do tego wyjścia. Wzmacniacz będzie aktywowany po przekręceniu stacyjki na zapłon.
Co do sposobu wpięcia się w instalację ja stosuję tylko i wyłącznie lutowanie i izolację w postaci koszulek termokurczliwych. Aby je nawlec bez przecinania oryginalnego przewodu należy wypiąć odpowiedni pin z kostki, do tego należy mieć odpowiednie narzędzia do tego służące.

Doborem klocków systemu się nie zajmę nie jestem na bieżąco z tym co jest na rynku.

Co do kabli RCA to nie ma co wariować nie budujesz systemu na zawody. Należy kupić markowe przewody i będzie dobrze.
Potrójnie ekranowane mam u siebie w aucie i są to przewody kupowane na metry firmy DLS, dość twarde i ciężko się układają. Zostały mi z czasów jak uczestniczyłem w zawodach sound-off. Mam je od wielu lat i nie wiem czy wciąż są dostępne na rynku. Nie były tanie i trochę zabawy było by uzbroić je w końcówki. Raczej nie polecam dla amatorów, szkoda pieniędzy a efektu na przeciętnym systemie i tak się nie usłyszy.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 gru 2019, 09:18 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 10.11.2019
Posty: 21
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: lubelski
Dobrze rozumiem że wystarczy wymienić głośniki na jakiekolwiek wedle własnego uznania oraz zasobności portfela ale najważniejsze aby ich impedancja wynosiła 2ohm? :geek:

-- Dodano: 10 grudnia 2019, o 06:45 --

https://allegro.pl/oferta/glosniki-samochodowe-6x9-powerbass-l2-692t-2-ohm-8716578877
Miał ktoś styczność z tymi głośnikami? Będzie to plug&play?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 sie 2020, 09:05 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Montowałeś te głośniki ???

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2020, 18:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.09.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zachodniopomorski
Czyli można wymienić głośniki na inne które maja 2ohm?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2020, 19:07 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Tak, bez problemu !!!

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2021, 16:24 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Mam jedno pytanie . Mazda 6 rocznik 2003 , fabryczny zestaw BOSE . Moje pytanie , jeśli zdemontuję ten wzmacniacz który jest pod prawym siedzeniem to włączając radio będzie dzwięk w głośnikach czy nie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2021, 16:37 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Chyba to logiczne, że NIE.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2021, 16:43 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Czyli samo radio nie ma w sobie wzmacniacza i musi być zewnętrzny ?


Ostatnio edytowano Pn, 22 lut 2021, 08:51 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2021, 16:47 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Dokładnie tak

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 lut 2021, 21:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.02.2021
Posty: 3
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: opolski
Witam,
Mam mazdę 2002r z bose.
I teraz moje pytanie czy mogę zamienić oryginalny subwoofer na inny aktywny używając tylko przewodów z oryginalnego ewentualnie co muszę dołożyć więcej. W załączniku dodaje zdjęcie przykładowego subwoofera który chciałbym podłączyć


Ostatnio edytowano So, 27 lut 2021, 07:37 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lut 2021, 11:04 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nie widać zdjęcia tego suba.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 27 lut 2021, 13:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
airbob Kolega nawet nie dodał nic związanego ze zdjęciem w poście więc niestety nawet nic nie poprawię.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lut 2021, 16:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.02.2021
Posty: 3
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: opolski
Witam,
Mam mazdę 2002r z bose.
I teraz moje pytanie czy mogę zamienić oryginalny subwoofer na inny aktywny używając tylko przewodów z oryginalnego ewentualnie co muszę dołożyć więcej. W załączniku dodaje zdjęcie przykładowego subwoofera który chciałbym podłączyć


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lut 2021, 18:15 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Tyle zbędnych rzeczy tutaj zainstalowali np. odtwarzacz mp3 a nie dali wejścia Hi-Input.
Wydaje mi się że to jakaś straszna chińszczyzna. Poszukałbym przynajmniej urządzenia już wejściem Hi-Input na pokładzie.

Jeśli to dokładnie chcesz podłączyć to najprościej będzie zastosować adapter Hi-Lo podpięty pod przednie głośniki. Z tego adaptera są wyjścia RCA, które należy wpiąć wejścia RCA tego suba. Oczywiście można się pokusić o przeróbkę radia i bezpośrednie wyprowadzenie wyjść RCA ale jeśli to ma być do samego suba to raczej nie ma to sensu.
W przypadku suba z wejściem Hi-Lo należy pobrać sygnał z przednich głośników i doprowadzić go bezpośrednio do tego wejścia. Odpada wtedy adapter i zamiast kabli RCA można pociągnąć zwykłe dwużyłowe kable.

Następnie należy poprowadzić nowe porządne (przewody o odpowiednim przekroju) zasilanie bezpośrednio od aku. Należy pamiętać o odpowiednim bezpieczniku jak najbliżej aku. Taka operacja niestety jest potrzebna w każdym przypadku jeśli ma być zainstalowany wzmacniacz o większej mocy niż ten we fabrycznym subie. Oryginalna instalacja zasilająca wzmacniacz w subie jest niewystarczająca do innych zastosowań.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.