Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 06:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 14 kwi 2015, 18:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.04.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Witam. Zakupiłem Mazdę 6 2007r z gazem w kombi. W miejscu koła dojazdowego znajduje się butla. Samochód ma nagłośnienie BOSE ale subwoofera nie widzę. W kole dojazdowym też go nie ma. W związku z tym mam kilka pytań. 1. Którędy idą przewody do tego subwoofera i jak są zakończone? 2. Którędy idą przewody od wzmacniacza? 3. Jaką moc ma wzmacniacz i subwoofer? 4. Czy opłaca się kupować oryginalny głośnik czy lepiej coś mocniejszego?jak ten głośnik gra? 5. Czy można wykorzystać te przewody do podłączenia skrzyni basowej?pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 kwi 2015, 23:31 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 660
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Odpowiem na kilka pytań
ad1 i 2
Nie wiem dokładnie którędy idą przewody ale idą przez kostkę konfigurującą w okolicy stóp pasażera a następnie część sygnałowa pod fotel pasażera do głównego wzmacniacza. W bagażniku powinna być wtyczka którą się wpina do suba. Z której strony ona przychodzi nie wiem może ktoś kto ma takie auto odpowie.

ad3
Oryginalny sub nie jest demonem mocy, raczej to przeciętniak i trzęsienia ziemi nie ma co się spodziewać, jak w każdym fabrycznym rozwiązaniu.
jest subem aktywnym czyli ma w sobie oprócz głośnika swój wzmacniacz.
Szacowana moc wzmacniacza w subie to ok 100-120W

ad4
To zależy od oczekiwań. Do normalnego słuchania starcza, jak oczekujemy wrażeń to niestety nie ma co na nie liczyć.

ad5
Tak jak napisałem sub jest rozwiązaniem aktywnym. Można go zastąpić innym subem aktywnym (wbudowany wzmacniacz) albo oprócz pasywnego suba dołożyć zewnętrzny wzmacniacz. W obu przypadkach należy położyć nowe kable zasilające, oryginalne w kostce są zbyt cienkie aby zasilić mocniejszy wzmacniacz niż fabryczny i bez tej operacji nie ma sensu dawać cokolwiek mocniejszego.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 kwi 2015, 18:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.04.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Tak myślałem, że dupy nie urywa. A wie ktoś może gdzie ta wtyczka w kombi powinna się znajdować?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 wrz 2015, 10:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.09.2015
Posty: 41
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: podlaski
Odkopuje trochę temat, ponieważ niedawno kupiłem madzię i nie mam suba. Mam nagłośnienie bose wszystko gra ładnie, ale mam butle w kole i wystającą wtyczkę.

Obrazek

Znalałem na alledrogo suba ori od mazdy ale oznaczonej jako rocznik 2008-12 i ma ono taką wtyczkę.
Obrazek

problem polega na tym że na oko widac że moja wtyczka ma 6 pinów, a ta którą chce kupić ma 4.

całość wygląda tak:
Obrazek

Czy to będzie działało w ogóle? czy to nie ten sub?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 wrz 2015, 21:50 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 660
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Niestaty te suby nie są zamienne.
Sub z roczników od 2008 jest już rozwiązaniem pasywnym i jest napędzany z głównego wzmacniacza.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2015, 16:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.11.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: warmińsko-mazurski
Witam serdecznie, jestem uzytkownikiem toyoty avensis t25 i chcialbym wzbogacic ja o subwoofer z mazdy bose gj5a 66960 ktory jak doczytalem jest aktywny wiec ma wzmacniacz. Do suba wchodza 4 przewody. W mojej toyocie jest radio fabryczne toyota w58831 ktore z tego co wiem nie ma wyjscia na suba. A teraz moj plan, chcialbym kupic suba, podlaczyc plus z aku mase z nadwozia a jako sygnal sterujacy zmostkowalbym plusy i minusy z glosnikow z tylnych drzwi. Prosze mi tylko napisac czy bedzie to dzialac i czy jest to prawidlowy sposob podlaczenia. Wiem ze istnieja adapter ktore z kabli glosnikowych dadza wyjscie obnizone na sub w koncowkach chinch ale co mi z tego jak przy subie mam gole kable. Jesli istnieje podobny temat to prosze p link. Jestem swiadomy ze nie bedzie to odsluch estradowy, zalezy mi tylko na delikatnym podbiciu basu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2015, 23:14 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 660
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Mostkowanie kanałów jakichkolwiek głośników nie wchodzi absolutnie w grę. Uszkodzisz końcówkę mocy w radiu.

Masz dwa wyjscia

1. Zastosować adapter hi-lo i z niego sygnał podać na wejście suba. Warto było by poszukać taki adapter aby od razu zrobił sumę kanałów L i P ponieważ sub ma pojedyncze wejście na zsumowany sygnał. Ewentualnie można zmostkować ten sygnał na wyjściach rca. Sumowanie ma na celu uniezależnienie poziomu basu od regulacji L i P. I tak to nie będzie idealne rozwiązanie bo fabrycznie dla suba sumowane są wszystkie cztery kanały.

2. Wyprowadzić wyjścia rca z radia i mieć bazę do wszelakich eksperymentów z zewnętrznym wzmacniaczem.

To że końcówki rca nie pasują do wtyczki oryginalnego suba to zawsze tak będzie i musisz sobie z tym poradzić, nie widzę w tym większego problemu.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 lis 2015, 15:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.11.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: warmińsko-mazurski
Dziekuje bardzo za odpowiedz. A wyjscie na glosnik nie jest hi-lo? Moglbys mi wkleic jakiegos linka z takim adapterem i w skrocie opisac jak go podpiac? Gdyby ktos na miejscu wyciagnal mi sygnal rca to wogole bym sie nie bawil w tego suba aktywnego. Chcialem poprostu zrobic to najmniej inwazyjnie.

A gdybym podpial suba zamiast jednego tylnego glosnika?

-- Dodano: Pt, 13 lis 2015, 15:16 --

Jezeli chodzi o mostkowanie to chcialem sygnal plus z lewych drzwi zmostkowac z plusem z prawych drzwi i tak samo zrobic z sygnalem minus, przez taki zabieg mozna uszkodzic radio?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 lis 2015, 18:57 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 660
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
zupens napisał(a):
A wyjscie na glosnik nie jest hi-lo

Wybacz ale twoja wiedza na te tematy jest znikoma. W dodatku nie kombinujesz ze zrozumieniem. Adapter hi-lo zmienia poziom sygnału z wysokiego na niski, skoro podłącza się go pod wyjście głośnikowe siłą rzeczy na wyjściu głośnikowym należy się spodziewać sygnału o wysokim poziomie "hi".

zupens napisał(a):
Moglbys mi wkleic jakiegos linka z takim adapterem

Wybacz jest google itd. Jedyne z czym możesz mieć problem to ze znalezieniem adaptera sumującego bo sam nie wiem czy są takie dostępne.

zupens napisał(a):
Gdyby ktos na miejscu wyciagnal mi sygnal rca

A skąd można wiedzieć gdzie to twoje miejsce na świecie jest skoro nawet nie uzupełniłeś profilu. Jeśli u Ciebie nie ma żadnego kumatego elektronika to jakby co to wymyślono coś takiego jak poczta, kurierzy.

zupens napisał(a):
A gdybym podpial suba zamiast jednego tylnego glosnika


A możesz podpinać akurat nic nie spalisz jedyne to na sub będzie szedł sygnał o pełnym paśmie akustycznym zamiast sam bas. W dodatku sygnał będzie tylko z jednego z kanałów, w przypadku jak bas będzie z drugiego to głośnik go nie wyemituje. Straszne druciarstwo.

zupens napisał(a):
to chcialem sygnal plus z lewych drzwi zmostkowac z plusem z prawych drzwi


Dokładnie zrozumiałem co chcesz zrobić nie jesteś pierwszym laikiem który wpadł na ten genialny sposób. TAK WłAŚNIE USZKODZISZ RADIO.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 lis 2015, 14:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.11.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: warmińsko-mazurski
Sluchaj jakbym mial wystarczajaca wiedze zeby ten problem rozwiazac to nie zawracalbym glowy nikomu, ale chyba po to sa wszelkie fora by zadawac pytania i czerpac wiedze z odpowiedzi. Mimo wszystko dziekuje za odpowiedz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.