Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 13:12 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
@szuki Pod pojęciem delikatnie hamuję mam na myśli to, że hamuję tak aby minimalizować zużycie elementów eksploatacyjnych układu hamulcowego. Czyli hamuję tak: dojeżdżam do świateł, widzę z daleka czerwone (czasami już 500 m), odpuszczam gaz i stopniowo redukuję biegi (łopatki się przydają, używam każdego dnia). Gdy już wiem, że samymi biegami nie wyhamuję naciskam hamulec zdecydowanie, czasami kilkukrotnie na ok. sekundę za każdym razem, tak aby dohamować go do ok. 20 km/h, a następnie dotaczam się do obranego punktu zatrzymania i hamuję zdecydowanie do końca (na tym etapie słychać skrzypienie).

Dlaczego tak: badania dowiodły, że hamulce ceramiczne wolniej się zużywają gdy dociskasz je długo i słabo. Ale przecież nasze samochody nie mają hamulców ceramicznych tylko zwykłe gumy, które lepiej znoszą mocne ale krótkotrwałe użycie (też potwierdzone badaniami).

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 13:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Kiedyś słyszałem, że nasze automaty nie lubią wymuszonych redukcji biegów... Uzasadnienia nigdy nie znalazłem... Ciekawe jak to z tym jest.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 13:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
@KMBak Cenna uwaga, trzeba się temu przyjrzeć. Ja trochę czytałem o tzw. reversed torque w skrzyniach automatycznych zanim się zdecydowałem na taką i generalnie nie ma żadnych przeciwskazań tak długo jak trzymasz się ograniczeń eksploatacyjnych czyli nie wchodzisz w czerwone pole na obrotomierzu (sterownik tego automatu nie pozwoli na taką redukcję biegu, więc tu nie ma ryzyka). Ja do tego nie przekraczam 3000 rpm na zimnym silniku (poniżej 70 st) i staram się nie przekraczać 2500 na bardzo zimnym (z niebieską kontrolką temperatury). Piszę oczywiście o hamowaniu. Normalnie (poza jakimiś bardziej ekstremalnymi przypadkami) podczas hamowania silnikiem nie przekraczam 4500 rpm.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 15:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie skrzypi pedał od hamulca... generalnie od nowości była to pierwsza rzecz która mnie wkurzała - jakbym wsiadł w Tata bo do Dacii to nie dorasta. Muszę się wybrać do salonu i sprawdzić czy tak samo jest w tych salonowych a jak nie to reklamować.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 sie 2018, 08:45 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 17.07.2015
Posty: 17
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: zagranica
no to chyba wszystkim skrzypi, w mojej M te same objawy na prędkościach manewrowych; ludzie w garażu oglądają się szukając jakiegoś wjeżdżającego trupa, a tu "flagowa" fura firmy M <hahaha>;
ta cała filozofia kodo to chyba w oparciu o pewną nację, więcej oszczędzić się nie dało


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 sie 2018, 09:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
A niech firma na M oszczędza - przynajmniej kasy mi wystarcza na ich produkty. Bo przy bezkompromisowych wypustach firm na R czy P mogę sobie najwyżej na MotoExpo postać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 cze 2019, 19:27 
Amator
Offline
Od: 24.01.2018
Posty: 87
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
jordanj napisał(a):
W prawdzie bicia tarcz hamulcowych jeszcze nie zauważyłem, ale mam inny problem. Od kilku dni słyszę, że hamulce skrzypią przy hamowaniu na małej prędkości np. dojazd do świateł, parkowanie itd. Zawsze taki objaw kojarzył mi się ze znacznym zużyciem okładzin ciernych klocków hamulcowych tylko ja mam przejechane dopiero 6500 km (w prawdzie intensywnie bo w 40 dni).

Czy też Wam to dokucza? Czym to jest spowodowane? Jeżdżę naprawdę delikatnie, w poprzednim aucie po raz pierwszy klocki z przodu zmieniałem przy 120 tys. km, a miały jeszcze trochę do granicy.

Miewam też czasami inny opisany tu problem, a mianowicie przy ruszaniu mam wrażenie, że klocki hamulcowe z tyłu odklejają się od tarczy, czemu towarzyszy dość głośny/łatwo słyszalny dźwięk - mam na myśli ruszanie na płaskim bez hill holdera.

Piszczenie/skrzypienie z hamulców słychać dla odmiany z przodu.

Pobawię się w ironię by @Zagryziak - włączyć radio na 10 przynajmniej i nic nie słychać. A tak poważnie to obie rzeczy mnie drażnią.


Mam dokładnie taki sam objaw, jak sobie poradziłeś z tym problemem?

-- Dodano: 27 czerwca 2019, o 20:27 --

Sprawa załatwiona, wystarczyło wyjąć klocki tył i na nowo włożyć + jakieś tam czyszczenie. Już jest jak być powinno <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.