Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 15:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 12:41 
Offline
Znowu Zimmermann i zero reklamacji. Adam1003 ja cię proszę, niemożliwe że magia tysięcy zadowolonych klientów (z wyłączeniem tego forum) dalej działa.... :hihi:

MKlima1987 jeśli wszystko to zrobiłeś to pozostaje ci wywalenie blach osłonowych, masz wersję przed FL1 i jest tam dość ciasno co mocno komplikuje sprawę wentylacji. Ale nie rozbieraj łożyska, wytnij je po prostu. I tak poza osłoną gum w zawieszeniu od wysokiej temperatury nie ma żadnego zadania..
Jeśli i to nie pomoże to niestety nic nie ma co zastąpi to co masz poza wspomnianym BBKitem. Jak masz zbędną walizkę pieniędzy to polecam.. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 15:42 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
rkarcz w sumie o tym nie pomyślałem masz rację wytne ta blachę może przy nowym zestawie dłużej wytrzyma bo ręce opadają juz . Właśnie jestem po wizycie w ASO Mazdy w warszawie i rozmowa z bardzo miłym mechanikiem i sam mówi ze oni już nie wiedzą co robić ciągle ludzie wracają z problemem przestają juz reklamować zimermany bo i tak zero skuteczności . " zimerman? Może dobry ale nie do tego auta i nie do reklamowania jak widzą ze z mazdy" . Przerobił em zimermany na GH i po 3 toczeniach sprzedałem auto po 1 reklamacji jak odrzucili opuściłem sobie!! . Założę wszystko tylko żeby działało bez bicia!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 15:47 
Offline
O proszę... Reklamują Zimmermany? Serio?
Padają? Serio... Nie wierzę... <nuta>
Miałeś w GH i też padły? To wprost niemożliwe..


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 17:20 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Starają się ale za każdym razem odpowiedz jest negatywna :) czas założyć chinczyka jak znajomy na aliexpres kupił tarcze i klocki do M6 2.0 benzyna zapłacił za komplet 200 zł i ma zrobione 40 tys fakt ze klocek lakieruje mu felgi na czarno ale zero bicia :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 17:57 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Zgadza się BMW też ma często problem oraz np Volvo XC90 było takim poprzednikiem gdzie też co chwilę układ się przegrzewał i tam również w wielu przypadkach problem rozwiązały tarcze Zimmermann Sport. Wiadomo, że to jest takie powiedzmy najmniejsze zło, warto też pamiętać podczas eksploatacji, że jeśli na trasie zdarzy nam się hamowanie z 200+ to potem jechać chwilę delikatniej by przestygły hamulce i nie narażać ich w tym czasie na kolejne ostre hamowanie. Jak zatrzymujesz się na światłach to też nie trzymać nogi na hamulcu bo wtedy tarcze nie stygną równomiernie a to też nie jest dla nich dobre. Nie licząc tego ile już sprzedało się w Polsce tych tarcz to u nas w serwisie jak dobrze widzę w systemie zamontowaliśmy prawie 100 kompletów do GJ i również żaden z klientów nie wrócił z reklamacją. Dla mnie to jest argument wystarczający ;)

No ale tak jak wspomniałeś, jeśli chcesz całkowicie rozwiązać ten problem to wywieś na szybie kartkę "sprzedam" :D A zanim kupisz kolejne auto to odezwij się to Cie poinformuje czy to co masz na oku będzie hamowało czy znów będą problemy :D Ja aktualnie jeżdżę autem które waży +- tyle co GJ a hamulce fabrycznie z tyłu ma o wiele większe i wydajniejsze niż GJ z przodu, nie wspominam o przodzie... Autem mogę sobie w nieskończoność hamować z 250+ i nie muszę się martwić o przegrzewanie. Zboczenie zawodowe i tak przekonało mnie do zamontowania tarcz Zimmermann Sport co dało jeszcze wyższą skuteczność.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 21:49 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Adam1003 powiem ci tak nie hamuje z 200 do 40 ani nic są to cały czas prędkości autostradowe i do naszych warunków polskich . Zamontowaliscie 100 kompletów na ile 10 tys mazd? To są kierowcy którzy robią 20 tys na rok i dlatego i jeżdżą ogólnie po mieście ? . To nie jest żaden argument . Kolego czemu superb III nie ma takichej problemów a też robi z 10 tys Mc czemu audi a 6 nie ma ? I powiem ci ze jeżdżą na zwykłych textarach widac po prostu to nie zboczenie tylko masz jakiś fetysz


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 21:51 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Napisz trochę jaśniej to co chciałeś przekazać bo niewiele rozumiem z Twojej wiadomości ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 22:45 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
4 grudnia 2017, o 15:47 rkarcz napisał(a):
O proszę... Reklamują Zimmermany? Serio?
Padają? Serio... Nie wierzę... <nuta>
Miałeś w GH i też padły? To wprost niemożliwe..

<hahaha> <hahaha> :lol: :lol: :hahahaha: :hahahaha:
Poplułem monitor...
Rkarcz :champion: Ironia poziom master


Ostatnio edytowano Pn, 4 gru 2017, 22:54 przez TheBesTia, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 22:51 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Jeśli dystrybutor nic o tym nie wie ani producent to ciekawe gdzie reklamują ;) Może w biedronce ?

Rkarcz jest jedyną osobą która wspomniała tu, że Zimmermann również egzaminu nie zdał ale mimo próśb na reklamację tarcz nie odesłał, ciekawe dlaczego :lol:

Kolega wyżej pisze, że Zimmermann nie uznaje reklamacji jak słyszy, że Mazda ale słucham w takim razie kto nie uznaje ? Gdzie taka reklamacja została złożona bo na pewno nie u dystrybutora czy u producenta <witam>

A może po prostu gdzieś na podróbki ktoś trafił no to potem logiczne, że jak u chińczyka zareklamuje to nie uzna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 23:02 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kolego nie wiem czy pracujesz w serwisie Mazdy czy tylko klepie w garażu mało istotne . Ja ci pisze co mówią w serwisie zadzwoń do mazda Polska i porozmawiaj równiez proponuje Ci pojechać do Mazdy np Kielce łodzi i jak trafisz na rzetelnego mechanika to ci powie prawdę ze owszem zakładają zimermany bo muszą bo mazda ma podpisane umowy i moze powie ci jakie klocki zakładają teraz - klocki zamienili! I po mimo prób i na forum tez piszą o tym forumowicze z reklamacji nici ! Wiec może ty jesteś pod szczęśliwa gwiazda urodzony i nie masz problemów od tak sobie ten temat się nie pojawił .zadzwoń do człowieka z raszyna znajdziesz w internecie starszy pan od 85 roku robi hamulce i powie ci ile ma klientów z Mazdy !


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 gru 2017, 23:35 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Nie wiem skąd bierzesz te bajki, sam wymyślasz czy łykasz coś co ktoś Ci wciska ? Jaka umowa Mazdy z zimmermannem ? Nic takiego nie ma :idea: Pytam ponownie - kto i gdzie składał reklamacje ? Skoro dystrybutor ani producent nic o tym nie wie to chyba sam widzisz, że coś tu jest nie halo... Ja nigdzie nie napisałem, że temat nie istnieje, wiem doskonale, że nie istnieje i wcale mnie to nie dziwi skoro do auta o masie 1,5t stosuje się hamulce wielkości takiej jak do punto...


Ostatnio edytowano Wt, 5 gru 2017, 00:14 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 00:02 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kolego mnie nie interesuje kto gdzie reklamuje kupujac w Aso i jak jest źle wiec zabierać bubel zwany zimerman sport i reklamujcie mnie nie interesuje gdzie kto z kim się smyra mam to w D czy między ASO a mną jest 15 pośredników czy jeden . Jak odpowiedz przychodzi negatywna i to nie jest jeden przypadek . Ale skoro wiesz tak dużo to podrzucić konkretny pomysł bo pisać by pisać to głupie . Wiec Pytam się ciebie masz pomysł ma rozwiązanie tematu wiedząc że mega super hiper zimermany nie zdały egzaminu!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 07:03 
Offline
Osoby którym cudo techniki Zimmerman bił po jakimś skończonym czasie:
Zyrafal
Ziemson
Sławek
Matarez
Poxtazo - on miał najdłużej ale też w końcu się poddały
No i ja - ale mnie można przemilczeć wszak 1000 km i bicia to na pewno nie ta obsługa, montaż, docieranie itp.
Czemu nie reklamowałem? To dość proste. Nie chcę szmelcu za 500 złotych znowu wkładać do samochodu skoro wiem że to szmelc. Reklamacja nic mi nie da. Zestawu OEM też nie reklamowałem. Szkoda mojego czasu. Trochę więcej go wyceniam niż wysyłka, ponowna wymiana u mechanika itp.
Mi chodzi tylko o to że bezczelnie naganiasz na coś co tu jest to "coś" przez użytkowników jednoznacznie negatywnie ocenione. Być może gdzieś tam w innych autach się sprawdza. Gdzieś tam pewnie idzie na 1szy montaż (już widzę jak jest ta sama jakość produkcji dla producenta i na części - stara bajka sprzedawców). Ale Zimmerman w Maździe to szmelc. A użytkownicy niech zdecydują czy wierzą tobie czy mi + statystyka wymienionych kolegów - którzy o zgrozo jeżdżą dość spokojnie. Ja za każdym razem będę ci pisał to samo bo uważam że wprowadzasz użytkowników w błąd. Mimo tego ile razy było tu wałkowane że twój towar nie rozwiązuje problemów w Maździe ty nadal piszesz swoje opowieści o setkach, nie czekaj, już teraz tysiącach zadowolonych klientów. Za pół roku pewnie będą dziesiątki tysięcy..


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 08:27 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
5 grudnia 2017, o 00:02 MKlima1987 napisał(a):
Kolego mnie nie interesuje kto gdzie reklamuje kupujac w Aso i jak jest źle wiec zabierać bubel zwany zimerman sport i reklamujcie mnie nie interesuje gdzie kto z kim się smyra mam to w D czy między ASO a mną jest 15 pośredników czy jeden . Jak odpowiedz przychodzi negatywna i to nie jest jeden przypadek . Ale skoro wiesz tak dużo to podrzucić konkretny pomysł bo pisać by pisać to głupie . Wiec Pytam się ciebie masz pomysł ma rozwiązanie tematu wiedząc że mega super hiper zimermany nie zdały egzaminu!


No ale właśnie chodzi o to żebyś podał konkrety no bo jak już Ci wspomniałem reklamacji na takie Zimmermanny nie było, ani od ASO ani od nikogo innego także łyknąłeś bajki, które ktoś Ci wcisnął ;) Poza tym - negatywna opinia od Zimmermann'a jeśli tarcze aż ociekały smarem w miejscu styku z piastą to ok, jeśli nie to nie ma takiej możliwości ;)

5 grudnia 2017, o 07:03 rkarcz napisał(a):
Czemu nie reklamowałem? To dość proste. Nie chcę szmelcu za 500 złotych znowu wkładać do samochodu skoro wiem że to szmelc. Reklamacja nic mi nie da. Zestawu OEM też nie reklamowałem. Szkoda mojego czasu. Trochę więcej go wyceniam niż wysyłka, ponowna wymiana u mechanika itp.


Haha, zabawne ;D Nie reklamuje bo przecież wolę 500 złotych wyrzucić w błoto. Skoro taki pewny jesteś że to wadliwy towar to każdy normalny odesłal by na reklamacje ale nie, bo po co ;) Także nie wiemy co było z Twoimi tarczami bo nikt ich nie zbadał.

5 grudnia 2017, o 07:03 rkarcz napisał(a):
Mi chodzi tylko o to że bezczelnie naganiasz na coś co tu jest to "coś" przez użytkowników jednoznacznie negatywnie ocenione. Być może gdzieś tam w innych autach się sprawdza. Gdzieś tam pewnie idzie na 1szy montaż (już widzę jak jest ta sama jakość produkcji dla producenta i na części - stara bajka sprzedawców). Ale Zimmerman w Maździe to szmelc. A użytkownicy niech zdecydują czy wierzą tobie czy mi + statystyka wymienionych kolegów - którzy o zgrozo jeżdżą dość spokojnie. Ja za każdym razem będę ci pisał to samo bo uważam że wprowadzasz użytkowników w błąd. Mimo tego ile razy było tu wałkowane że twój towar nie rozwiązuje problemów w Maździe ty nadal piszesz swoje opowieści o setkach, nie czekaj, już teraz tysiącach zadowolonych klientów. Za pół roku pewnie będą dziesiątki tysięcy..


Rozumiem Twoje podejście ale dla mnie to nadal bajki niczym nie poparte, wiem ile kompletów zostało sprzedanych w Polsce i wiem, że nie było żadnej jeszcze reklamacji przesłanej więc skąd mam wiedzieć czy faktycznie jest problem czy też nie ? Nie mam interesu w namawianiu na towar marki A czy B bo w ofercie mamy wiele firm, praktycznie wszystko markowe, nie chińszczyznę. No a skoro klienci dzwonią i chwalą, że w danym aucie sprawdza się A czy B to chyba najbardziej miarodajny czynnik, nie opieram swojego zdania na opinii 1 czy 10 osób bo to byłoby bez sensu... Na początku dużo sprzedawało się Textara ale tylko u nas kilkanaście kompletów trafiło na reklamację, teoretycznie mogli nie uznać bo przecież to nie wina producenta tarcz, że auto ma wadliwy układ hamulcowy ale pomimo tego wszystkie uznali i nie odesłali klienta z kwitkiem. Reasumując - sam wiesz najlepiej, że w tym aucie jak ktoś ma ciężką nogę to nie ma złotego środka, pozostaje szukanie najmniejszego zła... Jedynym złotym środkiem jest pozbycie się auta lub jazda emerycka ;((


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 09:07 
Offline
W czym polega problem reklamacji towaru takiego jak tarcze hamulcowe?
Ano, że trzeba je zdjąć i odesłać. 100 +50. Razem 150. Idźmy dalej.
Aby je odesłać należy samochód postawić na kołkach, ale że to kosztuje (2 x 50) i jest niebezpieczne to złożyć do kupy i postawić na kołach.
Absolutnie nie odpalać bo tłoczki wyskoczą z zacisków. Kolejny koszt u mechanika. Aaa i wynająć samochód na czas reklamacji. Ile to dziennie? 100? 150?
Załóżmy, że nie potrzebujemy samochodu, jest lato, mamy rower. Czekamy. Ile ma sklep na odpowiedź? 2 tygodnie? Ok. 2 tygodnie jeździmy rowerem.
Schudliśmy, mamy lepszą kondycję. Coraz bardziej podoba mi się zakup Zimmermana.. :hihi: Ale nie każdy może jeździć w tym czasie rowerem. :wink:
Ok. Mijają 2 tygodnie bez samochodu, mamy świeże, pachnące, nie bijące Zimmermany. Ok. Zakładamy. Koszty - nowe klocki, powiedzmy 200, montaż 100.
Łącznie wydajemy ile? 150+300=450. I co włożyliśmy? No co? Coś co za 1000-10000 km zrobi powtórkę z rozrywki jak robi każdemu kto to włoży do Mazdy 6 GJ.

Wnioski? No cóż, jak ktoś chce wydać nie 500 (700 z klockami) a 1150 aby się o tym przekonać to ja ze swojej strony życzę powodzenia.

Mam nadzieję że ta analiza otworzy ci oczy na temat bzdur jakie piszesz odnośnie wszechmocnej reklamacji.
Użytkownicy reklamują OEM z prostego powodu. Mazda mierzy to co jest i nic nie zdejmuje, a MMPol odrzuca jeden na 5 przypadków z tego co tu czytałem.
I dlatego użytkownicy to reklamują bo poza wkurwianiem się na bicie przez czas do odpowiedzi MMPol mają czym jeździć.
I to różni obie reklamacje i chęć do jej wnioskowania u sprzedawcy/producenta.
I w mojej skromnej ocenie OEM jest 2300% lepszym rozwiązaniem niż Zimmermann. Przejechane 23 kkm do 1 kkm dla OEM w moim przypadku.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 09:24 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Każdym swoim kolejnym postem potwierdzasz, że to co piszesz nie ma żadnego związku z prawdą <spoko>

Skoro już wiedziałeś, że ten badziew uznawany za nr 1 na świecie się nie sprawdza to i tak montowałeś co innego a te już miałeś zdjęte także koszt równał się 0 zł, odsyłasz takiet tarcze więc koszt wzrasta do 20 zł, następnie jeździsz bezproblemowo na swoim BBkit, producent uznał reklamacje bo akurat Twój komplet tarcz został założony bezbłędnie ale przypadkowo zrobiony został z ryżu a nie żeliwa no więc z pocałowaniem w rękę producent zwraca Ci pieniążki za tarcze, za klocki oraz za wysyłkę także nie nadszarpnąłeś swojego zdrowia jazdą na rowerze, nie musiałeś stawiać swojego auta na kołkach, cieszysz się jazdą i super hamowaniem na nowiutkim BBkit wartości blisko połowy auta a dodatkowo jesteś bogatszy o kilka stów, które możesz wydać choćby na nowy czerwony lakier do swoich zacisków <urodziny>

5 grudnia 2017, o 09:04 rkarcz napisał(a):
I co włożyliśmy? No co? Coś co za 1000-10000 km zrobi powtórkę z rozrywki jak robi każdemu kto to włoży do Mazdy 6 GJ.


Nadal nie wiem o ani jednym przypadku na tak wiele sprzedanych oraz zamontowanych. ehhh <niewiem>
Udowodnij mi proszę żeby w końcu mógł przyznać Ci rację, ponadto podaj mi co w takim razie sprawdza się w tym aucie lepiej żebym wiedział co klientowi polecić <disco>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 09:46 
Offline
Nie wierzę w żadne zapewnienia o zwrocie kasy patrząc jak oszukujesz ludzi w tym wątku.
Oszustwem jest to, że ten zestaw sprawdzi się w tym samochodzie. Poparte jest to doświadczeniami sporej grupy użytkowników tego forum.
I do wniosków miałeś wielokrotnie dostęp w ramach dyskusji jakie tu prowadziliśmy. Tym bardziej jednoznaczny jest charakter twoich "porad" na tym forum.
A to, że ja mam zestaw BBK jaki mam (za 5% wartości katalogowej M6 GJ 2.5 dla ścisłości skoro jesteś taki "prawdomówny"), nie znaczy że każdy go ma.
I sytuacja w jakiej zostaje kupując Zimmermanna jest taka jak opisana powyżej. Dla ciebie niezrozumiała bo stoisz po stronie sprzedaży. Proste.
I nie znaczy to, że ma co wstawić na czas reklamacji. I nie znaczy też że ma sens zakup Zimmermana aby go później tylko reklamować generując koszty takie jak opisałem powyżej.
Jeśli i tego nie rozumiesz to cóż ci można napisać? Skoro zysk przysłania minimum logiki to ja wyczerpałem argumenty.
Które przy minimum chłopskiego rozumu są jasne jak słońce.
Czy jest coś lepszego do zastosowania? Poza OEMem nie ma. I dlatego nie naganiaj. papa
Bo powstają po raz kolejny dyskusje które prostują bajki jakie wciskasz użytkownikom tego forum.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 10:04 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
5 grudnia 2017, o 09:46 rkarcz napisał(a):
Nie wierzę w żadne zapewnienia o zwrocie kasy patrząc jak oszukujesz ludzi w tym wątku.


Zważ troszkę na to co piszesz ponieważ bezpodstawne oczernianie może się dla Ciebie źle skończyć, to że jesteś forumowym bajkopisarzem nie upoważnia Cię do określania w ten sposób kogokolwiek.



5 grudnia 2017, o 09:46 rkarcz napisał(a):
I nie znaczy to, że ma co wstawić na czas reklamacji. I nie znaczy też że ma sens zakup Zimmermana aby go później tylko reklamować generując koszty takie jak opisałem powyżej.
Jeśli i tego nie rozumiesz to cóż ci można napisać? Skoro zysk przysłania minimum logiki to ja wyczerpałem argumenty.


Nie zmieniaj tematu i nie odbiegaj do przypadku innych użytkowników, którzy nie stosują BBK bo rozmawiamy o Twoim przypadku a konkretnie przypadku Twoich tarcz, które miałeś zdjęte z auta ale podobno wolałeś je wyrzucić niż otrzymać od producenta zwrot za wadliwy towar. No tak kilka stów to szkoda sobie głowę zawracać :)

Wyczerpałeś argumenty nim zdążyłeś przedstawić jakikolwiek ? No to pogratulować <brawo>

5 grudnia 2017, o 09:46 rkarcz napisał(a):
Czy jest coś lepszego do zastosowania? Poza OEMem nie ma. I dlatego nie naganiaj. papa
Bo powstają po raz kolejny dyskusje które prostują bajki jakie wciskasz użytkownikom tego forum.


Skoro już wiele ASO Mazdy przerzuciło się na Zimmermann'a zamiast OEM to o czymś to musi świadczyć, fakt, że ani jeden komplet z takiego ASO nie trafił na reklamacje również musi o czymś świadczyć prawda ? Jeżeli jest inaczej no to w końcu podaj jakiś konkret, podaj choć jeden poparty czymkolwiek argument bo takie wyssane z palca bajki są bardzo mało wiarygodne. Nigdzie nie napisałem, że Zimmermann w GJ jest czymś super co gwarantuje bezproblemowość, napisałem tylko, że sprzedaje się tego bardzo dużo i nie było jeszcze żadnej reklamacji więc nie mam podstaw by twierdzić, że jednak Zimmermann w tym aucie nie daje rady. Wiemy wszyscy tu zgromadzeni, że auto jest nieudane i system hamulcowy w nim zastosowany powinien być już dawno objęty akcją serwisową i zmieniony ale jako, że tak nie jest to szukamy jakiegoś rozwiązania, ja staram się pomóc bo mam dostęp do danych oraz doświadczenia jakiego tu na forum nikt inny nie ma.

Kiedy pojawił się problem z Mazdą GJ to od razu nadzieje były pokładane w Zimmermann'ie bo wiele razy już były przypadki aut z takimi problemami i tam Zimmermann okazywał się rozwiązywać wiele tych problemów, począwszy od różnych modeli BMW poprzez Mitsubishi Outlandera, Opla Insignię po Volvo XC90, wystarczy otworzyć oczy i poczytać trochę opinii użytkowników. Masz Mazdę i masz ten komfort, że możesz przebierać w różnych tarczach bo zamienników jest całe mnóstwo, gdybyś miał takie auto jak BMW M5, Audi A8 D4, Audi RS6, Porsche 911, Porsche Panamera, Porsche Cayenne Turbo to nie miałbyś wyboru bo tam tarcze produkuje tylko Zimmermann, czy to na pierwszy montaż czy na Aftermarket i jakoś ludzie nie narzekają i problemów z hamulcami nie mają.

No tak ale bardziej wiarygodne będą niczym nie poparte wywody jednego użytkownika forum niż opinie dziesiątek tysięcy ludzi na całym świecie <hahaha>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 10:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
5 grudnia 2017, o 10:04 Adam1003 napisał(a):
No tak ale bardziej wiarygodne będą niczym nie poparte wywody jednego użytkownika forum niż opinie dziesiątek tysięcy ludzi na całym świecie <hahaha>

Raczej opinia jednego sprzedawcy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 10:20 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Wyjęte z kontekstu ? :) Nikt nie pisał o opinii użytkownika kontra opinii sprzedawcy tylko o opinii dziesiątek tysięcy użytkowników kontra opinii jednego użytkownika, który pisze bajki i nie ma czegokolwiek na poparcie ich :)


Ostatnio edytowano Wt, 5 gru 2017, 10:20 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 10:42 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Nie widzę tu wpisów tych tysięcy użytkowników, tylko Twój powołujący się na nie. Dla mnie bardziej wiarygodne są wypowiedzi tych kilku osób z forum, które stwierdziły, że zimmermany też nie są rozwiązaniem problemu w M6, niż Twoje, które ciągle próbują je (tarcze tego producenta) wciskać.

P.S. Są jacyś użytkownicy u nas na forum, u których tarcze zimmermana rozwiązały problem ? Tzn. miały bicie na OEM, a na zimmermanach jest ok ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 10:47 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Niczego nie próbuje wciskać i nigdzie nie napisałem, że są rozwiązaniem problemu ;) Nie popadajmy w skrajność. Wszyscy tu obecni wiedzą, że winne jest auto, nie tarcze. Rozwiązaniem problemu jest sprzedaż auta o czym wielokrotnie użytkownicy tu wspominali, gwarantowali wręcz, że po sprzedaży auta problem się nie powtórzył :lol:

Ja jedynie podałem, że na Textary reklamacje były a na Zimmermann'a jeszcze nie i to tyle, sam miałem okazję przejechać M6 GJ łącznie jakieś 3,5k km w tym jedna trasa prawie 1k km, celowo pałowałem ile fabryka dała no i nie udało mi się doprowadzić do pojawienia się bicia, tarcze zamontowane miały mniej niż 10k nalotu więc to może za szybko, właściciel nim dobił do 20k sprzedał auto więc nie wiem jak było dalej ;) Czyli jeśli ktoś nie chce pchać się w duże wydatki i zakładać BBK bo po prostu uznaje za bezsens inwestowanie pieniędzy w takie auto no to jakie ma rozwiązanie ? Odstawianie raz na kwartał auta na kilka tygodni do ASO ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 11:06 
Offline
Nie strasz, nie strasz bo się zesrasz. :hihi:

5 grudnia 2017, o 10:04 Adam1003 napisał(a):
BMW M5, Audi A8 D4, Audi RS6, Porsche 911, Porsche Panamera, Porsche Cayenne Turbo to nie miałbyś wyboru bo tam tarcze produkuje tylko Zimmermann, czy to na pierwszy montaż czy na Aftermarket i jakoś ludzie nie narzekają i problemów z hamulcami nie mają.


A wiesz czemu nie mają problemów? Oczywiście, że nie wiesz...
Otóż auta które wymieniłeś mają inną konstrukcję => szerokość zawieszenia, oś tarczy, ET felgi. O masie tarczy nie wspomnę.
Powoduje to umiejscowienie tarczy bliżej wewnętrznej strony koła o jakieś 2-3 cm i umożliwia dostarczenie większej ilości powietrza do wymiany.
Z zewnątrz nie wpada w zasadzie nic - felga staje się ścianą dla powietrza. To strona wewnętrzna ma największe znaczenie.
Skoro nie napisałeś co jest źle w Maździe tym bardziej zakładam, że tego nie wiesz. Przecież byś napisał, a tego jakoś nie zrobiłeś.
I masz moją zgodę na przekazanie na jakimś sympozjum dla handlarzy tej wiedzy i zostać odkrywcą roku.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 11:15 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
<brawo> Wstrzymaj się troszkę zanim każesz nazywać się Kolumbem, masa tarczy ? Dla przykładu w M3 jest to różnica kilograma w porównaniu do GJ, średnica tarcz 297 kontra 360, co do reszty też nie do końca masz rację ale pomimo szczerych chęci nie przejdzie mi obniżenie poziomu moich wypowiedzi do takiego jaki reprezentujesz Ty, także dziękuje uprzejmie za dyskusję <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 23:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Podsumowujac, kilka(nascie) osob twierdzi ze zimmermany to kupa, jedna ktora je sprzedaje ze sa konkret a w aso chwalą, cud miod i orzeszki. Kilka osob twierdzi ze reklamowalo, jedna ktora je sprzedaje ze nikt nie reklamowal, a wspaniale aso ktore chwali zimmermany pod niebiosa robi klientom wała nie reklamując tarcz. Miliony much nie może sie mylić, a ja sie zastanawiam jak Pan sprzedawca w natloku tych wszystkich informacji mógłby mnie zachecic do zakupu tych tarcz? W jaki sposob moglby przedstawic te wspaniale statystyki odnosnie braku reklamacji ? Moze Opowiedziec jak to klienci dzwonia do niego i zamawiaja tarcze na zapas, opowiadaja o ich cudownych wlasciwosciach i swietnie zainwestowanych srodkach. Jakim trzeba byc wspanialym handlarzem zeby byl taki swietny feedback? I czym to wszystko mozna poprzec, zgodnie z moim motto, ze nie słowa lecz czyny... ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 gru 2017, 18:05 
Offline
Ponieważ już drugi raz dotknął mnie ten problem, to uważam, że reklamować należy hamulce przednie jako całość. I to pisemnie, poleconym ZPO, zarówno u dilera, jak i w MMPol. Zbierać dowody, na protokołach odbioru po oględzinach wpisywać brak zgody na płatną wymianę i brak uznania "zwykłego" zużycia. A w razie odmowy wymiany reklamacyjnej, złożyć pozew o zapłatę na równowartość kosztów wymiany. Tylko obawiam się, że wielu z nas przytrafia się to tuż po upływie 2 lat...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 23:33 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Panowie sukces !!! Sprawa rozwiązana bynajmniej u mnie zrobione 9 tyś km autostrada 60 % reszta miasto warunki pogodowe różne również mycie zaraz po autostradzie i woda na tarcze . Całe te zimermany można sobie wsadzić w D tak samo jak inne mega super hiper dobre . Kupiłem najtańsze tarcze dostępne na rynku komplet 123 zł. Tarcze z 2 mm większe od oryginału wszystko śmiga aż miło zero bicia z prędkości 180 do 80 kilkukrotnie w tej samej trasie zero bicia ;) .jutro kolejne 3 tyś km zobaczymy co dalej . Więc wszystkim maniaka zimermanow proponuje przemyśleć sprawe:) WESOLYCH SWIAT PANOWIE ;) ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 gru 2017, 14:33 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.06.2015
Posty: 580
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Pochwal się jakie to tarcze?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 gru 2017, 14:04 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kolego nie mają żadnej nazwy nie wiem kto je robi nawet tarcze przywiezione przez znajomego z chin bez pudełka bez niczego w zwykłym szarym papierku na tarczach zero oznaczeń. Najważniejsze że jestem po kolejnych tyś km i jest super .

Po teście z kumplem który ma orginaly hamowanie że 100 km do 0 zatrzymałem się bliżej niż on o dlugosc maski .


Ostatnio edytowano So, 23 gru 2017, 14:04 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 gru 2017, 14:39 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Kolego MKlima1987! Również mój kolega, z którym niestety straciłem kontakt także przywiózł mi albo z Chin albo z Wietnamu lub jeszcze dalej tarcze z klockami i podobnie jak Twoje nie miały one żadnych oznaczeń. Ja za swoje przepłaciłem, gdyż kosztowały mnie za komplet aż 124 zł.
Lecz te moje na szczęście były zapakowane w pudełku, niestety nieoryginalnym i bez żadnych oznaczeń. Piszę na szczęście, gdyż po ich wyjęciu rozpadły się w rękach a dzięki opakowaniu nie zaświniłem sobie podłogi. Teraz nie wiem do kogo mam się zwrócić z ich reklamacją.
Dlatego zwracam się do Ciebie MKlima1987 licząc, że Ty lub Twój znajomy pomożecie mi odnaleźć sprzedawcę. Podejrzewam, że może to być ta sama firma.
:wink: :wink: :wink:

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.