Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 6 lip 2018, 17:55 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam serdecznie jako nowy członek forum,

Jestem posiadaczem Mazdy 6 kombi z 2015 r.
Niestety niedawno padła mi klimatyzacja. Okazało się, iż rzekomo niesprawne jest sprzęgło załączające sprężarkę klimatyzacji. Serwis zaproponował wymianę elementu za 4500 zł. Jak dla mnie to troszkę za dużo...
Prośba o info czy owe sprzęgło wymienia się oddzielnie czy to element sprężarki.
Ponoć numer części to GHT661450A. Czy będzie pasował ten o numerze H12A1AV4HE ze starszej mazdy 6?
Niestety na allegro nie ma nowych kompresorów.
Czy taki kompresor da się zregenerować? Jakiś serwis? Jeśli tak to poproszę o namiary.

Będę wdzięczny za pomoc.
Z góry dzięki!

Damian
603 837 552


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 lip 2018, 16:14 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 23.06.2018
Posty: 30
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam. Czy ktoś opanował problem słabego nawiewu na tylną kanapę w kombi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 lip 2018, 18:41 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie moja okolica ale zawsze można używane ( ryzyko ze takie same jak twoje , cena jak pamiętam powinna być od 400 do 600 zł ) albo po prostu spytaj u kogoś kto nabija klimy często przeprowadzają ( tak jest u mnie) regeneracje lub znaj firmę która to robi o ile się da .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 gru 2018, 14:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.08.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją w mojej 6 GJ z 2014 ( 2.2 diesel )
Wszystko zaczęło się od momentu pierwszej wizyty w serwisie celem dobici klimatyzacji po dwóch sezonach.
Po napełnieniu jeździłem kilka dni aż do momentu kiedy poczułem dziwny zapach jakby przypalone kable oraz szum z nawiewu.
Wróciłem na serwis gdzie stwierdzono rozszczelnienie chłodnicy klimatyzacji , wymieniłem więc chłodnicę i nabiłem klimę od nowa .
Po kilku dniach jednak okazało się że gaz uciekł i dalej słychać szumy . Ostatecznie stwierdzono nieszczelność na parowniku klimatyzacji pod deską rozdzielczą.
Niestety w serwisie wymiana to ok 5 tys więc prośba do was czy jest szansa na załatwienie tematu taniej.Na chwilę obecną jestem na etapie sprawdzania czy w kompletnych nagrzewnicach po demontażach jakie są na allegro mamy wbudowaną nagrzewnicę. ( https://allegro.pl/oferta/mazda-6gj-201 ... d00be2ff62) Myślę że łatwiej wymienić całą puszkę niż demontować sam parownik . Jak myślicie ? Kwestia zakupu parownika to najtaniej znalazłem w stanach - https://www.rareelectrical.com/i-269182 ... 61j10.html ale też kwestia kompatybilności z europejskimi modelami.
Prośba o info jeżeli ktoś z was miał podobny problem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 lis 2019, 10:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.11.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
#Mazda 6 #2014 #2.2 d #nawiew
Witam
Mam taki mały problem z nawiewem od strony pasażera nawiew dmucha gorącym powietrzem a od strony kierowcy zimnym żadne ustawienia nie zmieniają nic żaden dual czy auto temperatura ustawiona po obu stronach tak samo ale lewa ciepłe prawa zimne jakieś pomysły? Temp płynu chłodniczego 85 stopni są jakieś opcje resetu tego czy może jest jakaś inna przyczyna. Dzięki za pomoc


Ostatnio edytowano Cz, 28 lis 2019, 11:49 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.