Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:22

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Katalizator
PostNapisane: N, 18 mar 2018, 21:19 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam serdecznie chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z s miał taki problem jak jak . Mianowicie zapala mi się check błąd P0421 .sprawność kataliztora bądź sonda lambda. Po wymianie kata i 2 sond błąd dalej teraz moje pytanie . Wiedzieliście że madzia ma dwa katalizatory! Ja wymieniłem ten drugi po wizycie na kompie mazdy pokazało katalizator 1 który jest w kolektorze wydechowym . Powiedzcie mi czy jest możliwość wyciągnięcia to bez odkrecania sanek bo w mazdzie mowia że trzeba odkręcić sanki i opuścić silnik żeby to wyjąć. Chyba że ktoś z was miał już taka syt. Auto ma 180 tyś i tylko autostrady 90% .


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 17:34 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
Pocieszę kolegę, że mam identyczny problem przy przebiegu o połowę niższym :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: So, 24 mar 2018, 23:47 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No to żeś mnie pocieszyl hahah . Mi się kończą pomysły. Wymiana 2 sond środkowego katalizatora sprawdzenie całej wiązki od sondy i zero poprawy raz jest raz nie. W pon wymieniam 1 katalizator bo tak pokazuje komputer mazdy więc już załatwiłem cały kolektor wydechowy bo inaczej się nie da tego zrobić jest to jedność. Trochę roboty przy tym będzie i trzeba uważać na uszczelkę bo jest nie dostępna w żadnej hurtowni A mazda chce sprzedać tylko uszczelkę z katalizatorem za leki 5 tysia hahaha. Więc jak to nie pomoże to już nie wiem co może być jeszcze ! . Ręce opadają na te mazdy !


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 26 mar 2018, 12:02 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
Mi powiedzieli 4.4 tys...i jest to niby na 100 procent katalizator (3500 kat + 900 robota). Nie można tego jakoś usunąć, żeby nie wywalalo błedów? czy oszukać tego katalizatora jakoś? Coś słyszałem o jakichś tulejach...może są jacyś spece co wywalą to dziadostwo i przeprogramują jakoś komputer...to może i by mocy przybyło :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 26 mar 2018, 13:17 
Świeżak
Offline
Od: 03.12.2017
Posty: 19
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie da się usunąć kolego bo to jest wspawane w cały kolektor . Mam emulator do naszej GJ jeśli byś chciał mi już nie pomogło ty masz mniej km to możemy się dogadać znajomy założył do cx 5 i jest dobrze na emulatorze może tobie też się uda . Ja już po wymianie kata. Dużo roboty trzeba było sanki opuścić poduszkę od silnika odkręcić i poszło. Jak byś potrzebował kata to mogę coś pomyśleć na pewno nie z Aso bo kogo stać na nowy . Z mojego starego wyleciało dużo metalowych opilkow więc się rozsypał totalnie .


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Śr, 10 paź 2018, 17:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.10.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Witam,
Czy możecie napisać jak skończyła się u was przygoda z wymianą katalizatora?
Koło miesiąca temu kupiłem swoją 6stkę. Rocznik 2015 2.0 pb 40 tys. Odrazu po kupnie, podczas powrotu do domu zapaliła mi się kontrolka Check Engine. Po konsultacji ze sprzedawcą oddałem samochód do ASO w celu zdiagnozowania problemu. Dodam że auto kupiłem w Niemczech , gdzie również na stałe mieszkam. Po dwóch dniach odebrałem auto. Diagnoza błąd 042:00. Przyczyną według serwisu było to że auto długo stało i według nich tankowane było niskiej jakości paliwem. :idea: Ok, odebrałem auto na drugi dzień ikonka zapaliła się na nowo. Po kontakcie telefonicznym powiedziano mi że mam zatankować samochód do pełna. I normalnie jeździć z racji tego że przeprowadzono aktualizację sterownika i samochód potrzebuję trochę czasu na dostrojenie, a błąd wykasuje się samoczynnie. Jako że nie jestem specjalistą tak też zrobiłem. Po kilku dniach oczywiście nic się nie zmieniło i odstawiłem samochód poraz kolejny. Trzecia diagnoza , podobno po konsultacji z centrum serwisowym w Leverkusen: uszkodzony katalizator. I tu moje pytanie, jak wygląda u was sprawa po wymianie kata, i co może być przyczyną wysiadania tak szybko katalizatorów?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: N, 24 mar 2019, 12:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.01.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam serdecznie ,mam problem ze swoim pierwszym katalizatorem,wyświetla się Check od czasu do czasu- błąd PO421,czy wiecie czy można to gdzieś zregenerować bądź naprawić w jakiejś sensownej cenie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 29 lip 2019, 19:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
czesc Daniel. Powiedz zrobiles juz cos ze swoim katem? U mnie zaczyna dziac sie to samo blad PO421 :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: N, 1 gru 2019, 21:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.12.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Czy ktoś poradził sobie z wymianą kata poza zakupem nowego? 127 tyś. km wywaliło checka. Czy w grę wchodzi tylko nowy? Czy ktoś może wymieniał na zamiennik, który zdał egzamin bądź regeneracja dała pozytywny efekt. I jakiś namiar może posiada.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Śr, 29 sty 2020, 19:45 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.04.2018
Posty: 21
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Czytałem, że te błędy u Mazdy pojawiają sie3pomimo bardzo dobrych wyników anakiz spalin. Głupio trochę wymienić cały układ wydechowy, ale podobno najlepszy i jedyny efekt daje wymiana katalizatora nr1 od silnika. Tylko czemu nie ma nic do kupienia w Internecie?

_________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Śr, 29 sty 2020, 21:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A nie da się go wyczyścić analogicznie jak w dieslu DPF (tak, wiem że katalizator to co innego niż DPF, ale zasada budowy podobna)? Google mówi, że są świadczone takie usługi.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Śr, 5 lut 2020, 20:20 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.04.2018
Posty: 21
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Też dziś na to wpadłem :) i zadzwonię do specjalistów. Napiszę jak coś się dowiem.

-- Dodano: 5 lutego 2020, o 20:20 --

Zła wiadomość- brak zamiennika na rynku.
Można wymontowac i wypłukać. Cała operacja z gwarancją na 2 lata kosztuje około 1000zł. U mnie zapalił się check po zatankowaniu pb 98. Czy to przypadek? Ostatnio w oczekiwaniu na termin u mechanika popędziłem auto trochę mocniej i kontrolka check zgasła. Poczekam aż wróci i oddam do ew. płukania.

_________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: N, 9 lut 2020, 21:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.02.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Witam,

mam ten sam problem po 120k przebiegu. Po czyszczeniu przepustnicy, wymianie filtra powietrza i skasowaniu błędów prze z chwilę było ok, potem jednak kontrolka się zapaliła. Po ponownej wizycie w warsztacie powiedzieli że nic nie widzą, a nie wydaje im się, żeby katalizator po 120k był do wymiany, więc tego nie rekomendowali. Powiedzieli tylko żebym może stacje zmienił.

Od tamtej pory kontrolka zapala się na kilka dni po czym gaśnie. Zauważyłem jedną prawidłowość że gaśnie przy wyższych temperaturach (8-10 celc.) a jak jest koło 0-2celc to znowu się zapala.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: So, 6 cze 2020, 23:19 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 07.05.2018
Posty: 30
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
michoteczek napisał(a):
Też dziś na to wpadłem :) i zadzwonię do specjalistów. Napiszę jak coś się dowiem.

-- Dodano: 5 lutego 2020, o 20:20 --

Zła wiadomość- brak zamiennika na rynku.
Można wymontowac i wypłukać. Cała operacja z gwarancją na 2 lata kosztuje około 1000zł. U mnie zapalił się check po zatankowaniu pb 98. Czy to przypadek? Ostatnio w oczekiwaniu na termin u mechanika popędziłem auto trochę mocniej i kontrolka check zgasła. Poczekam aż wróci i oddam do ew. płukania.
Dasz namiar, gdzie mozna coś takiego przeprowadzić?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 22 lut 2021, 13:21 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.04.2018
Posty: 21
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Cześć
Czy macie jakieś nowe wieści o zażegnaniu problemów ze wstępnym katalizatorem w naszych autach?
Czy ktoś poradził sobie z checkiem?

_________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 22 lut 2021, 20:52 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 07.05.2018
Posty: 30
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
michoteczek napisał(a):
Cześć
Czy macie jakieś nowe wieści o zażegnaniu problemów ze wstępnym katalizatorem w naszych autach?
Czy ktoś poradził sobie z checkiem?
Tak, wymiana w ASO

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 1 mar 2021, 18:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
jaky macie styl jazdy, dajece do paliwa jakies dodatki ?

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 1 mar 2021, 19:52 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 07.05.2018
Posty: 30
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
mirecsk38 napisał(a):
jaky macie styl jazdy, dajece do paliwa jakies dodatki ?
Nie, staram się tylko korzystać z zaufanych stacji paliw

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: N, 14 mar 2021, 22:15 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Panowie jedna podstawowa sprawa, posiadam już kolejną 6-stke aktualnie wersja 3 i sam jestem mechanikem z każdą miałem problemy z (katalizatorem) filtrem cząstek stałych nawet po wykonaniu servisu w Mazdzie po krotkim czasie sie zapaliła kontrolka DPF. U mnie po wykonaniu servisu zastał wlany olej ultra dpf 5w30 zalecany przez Mazde, nie jest wystarczająco dobry kontrolka co chwile sie zapała gdy go zmieniłem sam na 0w30 supra dpf problem zniknoł nawet się obawiałem że to chwilowo bo do pracy jeżdzę krótkę trasy ale nie spokój za chwile muszę zrobić znowu wymiane i przez ten cały czas zero problemu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 15 mar 2021, 21:48 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Kolego piszesz o ON a temat dotyczy kanalizatorów w Pb :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 15 mar 2021, 22:36 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Nie ma większego znaczenia chodzi o zasadę, to był tylko przykład, wielu kierowców szuka oszczędnosci i leją tańszy olej a potem się dziwią dlaczego pali im sie kontrolka.

Tak dla edukacji polecam
http://blog.bestdrive.pl/23033-usterka- ... o-naprawic


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 15 mar 2021, 22:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
to ja ostatnie roky zalewam amsoil 0W20, jakis tam dodatek do leju, paliwa a naraze po 7l i kolo 105tkm ok, mam nadzeje, ze nastepnych 7lat bedzie tak samo :)

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 20 lut 2023, 18:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.02.2023
Posty: 8
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: śląski
Ktos sprawdzał ?

https://www.youtube.com/watch?v=K2Bl0_c5kv0


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Wt, 21 lut 2023, 20:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.01.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
Cześć. Kupiłem Mazdę męskość temu i
Ja teraz mam te problemy:

błąd P0421 wydajność katalizatora rozgrzanego poniżej wartości progowej (rząd cylindrów 1)

Na innym urządzeniu diagnostycznym pisze:
Błąd P0421 sprawność katalizatora 1 poniżej wartości progowej (rząd 1)

Gadałem z kilkoma mechanikami i prześledzilłem fora.
Napiszę co się dowiedziałem- a raczej co mówią...
Zanim przeczytacie poniżej to warto zapoznać się z tym artykułem:
http://blog.bestdrive.pl/23033-usterka- ... o-naprawic

Moja Mazda ma przejechane 192tys. Poza kontrolą check engine nic jej nie dolega.

Tydzień wcześniej byłem na wymianie oleju. Dzwonię więc do mechanika...Mechanik przez telefon powiedział tak:
"Panie katalizator fabryczny to powinien wytrzymać i 10 lat. Silnik może żreć olej i sonda alarmuje że mieszanka jest za tłusta. Warto sprawdzić wskazania sondy 1i2. Obserwować czy spada poziom oleju. Gdy jest pewność że sondy są spawane i nie ma spadków mocy i niepokojących oznak że katalizator jest zapchany lub uszkodzony to można założyć emulator na sondę nr 2. Emulator to taka rurka która oddała nieco sondę od katalizatora dzięki czemu pomiary spalin za katalizatorem jest nieco oszukany. Koszt założenia emulatora to około 100zl..."

Mnie 2 razy wykasowano ten błąd. Po pierwszym wykasowaniu zrobiłem raptem 5km po mieście i znów się zapaliła.

Później przyjechał kolega mechanik. Znów wykasowaliśmy błąd. Innych błędów nie było. Pojechaliśmy na testy i mierzyliśmy temperaturę katalizatora. Po pierwszym testowaniu na wysokich obrotach temp doszła do ponad 900 st. C. Później szybko spadła. Następnie dałem mu tryb sport i ostro w palnik... ale temp nieznacznie przekraczała 700 st. C. Później już jeździłem jak dziadek... Ale kontrolka już się nie zapaliła.
Auto odstało kilka dni w garażu i robiłem nim krótkie przejażdżki po 7km.
Kontrolka znów (po raz trzeci) się zapaliła taki samo jak poprzednio...gdy auto mało jeździ a jak jeździ to jeżdżę nim jak pizd@...

Samochód ma fajnego kopa... Dobrze się zbiera... Spaliny nie śmierdzą, nie ma dziwnych dźwięków i mało pali...
Natomiast kontrolka check engine zapaliła się gdy na dworze było wilgotno około 3 st. C. I jeździłem bez wciskania gazu zbyt mocno... Raczej jak dziadek... Oszczędnie.

Czy przy takim wskazaniu kontrolek i numeru błędu można się doszukiwać innych przyczyn pojawienia się borowikowy odczytów z kontroli spalin katalizatora?
Czy np mogą być zużyte pierścienie tłokowe?
Albo coś zupełnie innego?

Jutro przegonię Mazdę na authobanie i zobaczymy czy zgaśnie kontrolka.

Zmienię też stacje benzynową

A co do filmiku z linku co wstawił @akutom to w komentarzu pod filmem pisze że to niewiele dało. Że w tej Alfie w ogóle nie było katalizatora. Ktoś też pisał że ten środek liquid Molly może wyczyścić lekko zabrudzony katalizator ale zapchanego raczej na pewno nie da rady. Ktoś inny pisał że podczas aplikowania wzrosły obroty silnika i później już tak zostały.... Także jest to ryzykowne moim zdaniem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Wt, 21 lut 2023, 21:58 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Kat. do wymiany jak masz 200kkm auto z 2019 roku zapewne tankowane było złej jakości paliwem i siadł katalizator
zmiana stacji ju,ż teraz to nic nie pomoże. A kat. możesz sprawdzić na każdej stacji przy przeglądzie maja już bardzo zaawansowane analizatory spalin wszystko dokładnie widać na tablecie miałem przyjemność w zeszłym tyg. testować.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Cz, 23 lut 2023, 19:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.01.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
Torysi też jest to szeroko opisane:

https://autonevodpl.com/obd2-codes/p0421

A co Wy myślicie?
Jak to się do tej pory działo w mazdach?

-- Dodano: 23 lutego 2023, o 19:03 --

Przegoniłem na autostradzie auto.
Dzisiaj jak odpaliłem samochód to kontrolka już się nie świeciła.
Zobaczymy co będzie dalej


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pt, 9 cze 2023, 11:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.06.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Witam, i u mnie ten sam problem. Świeżo kupione auto 196 tys zatankowałem paliwo pb95 i na odcinkach 200 km błąd wywaliło dwa razy. Ten sam błąd co u reszty p0421. Auto jedzie normalnie spalanie nie rośnie. Gdzie szukać przyczyny ? Raz zapaliło mi się na zimnym silniku i raz na ciepłym. To jest normalne ze tak jak się odpala auto to obroty idą mocno do góry tak ponad 1000 i zaraz wracają do normy ? Pierwsza moja styczność z benzyna. Pacjent Mazda 6 2016 rok


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Pn, 26 cze 2023, 13:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.06.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Cz, 23 lut 2023, 19:03 konstruktor3d napisał(a):
Torysi też jest to szeroko opisane:

https://autonevodpl.com/obd2-codes/p0421

A co Wy myślicie?
Jak to się do tej pory działo w mazdach?

-- Dodano: 23 lutego 2023, o 19:03 --

Przegoniłem na autostradzie auto.
Dzisiaj jak odpaliłem samochód to kontrolka już się nie świeciła.
Zobaczymy co będzie dalej


Nie ma znaczenia, na początku też tak obserwowałem kontrolkę, z czasem jest tylko gorzej tzn. błąd powraca coraz częściej, dziś jadę na diagnostykę do serwisu.

-- Dodano: Pt, 16 cze 2023, 10:10 --

Wt, 21 lut 2023, 21:58 piolsm napisał(a):
Kat. do wymiany jak masz 200kkm auto z 2019 roku zapewne tankowane było złej jakości paliwem i siadł katalizator
zmiana stacji ju,ż teraz to nic nie pomoże. A kat. możesz sprawdzić na każdej stacji przy przeglądzie maja już bardzo zaawansowane analizatory spalin wszystko dokładnie widać na tablecie miałem przyjemność w zeszłym tyg. testować.


U mnie ten sam przebieg, paliwo tankowałem tylko "V" lub 98 i dzieje się to samo.

-- Dodano: Pt, 16 cze 2023, 10:14 --

Wt, 21 lut 2023, 20:14 konstruktor3d napisał(a):
Cześć. Kupiłem Mazdę męskość temu i
Ja teraz mam te problemy:

błąd P0421 wydajność katalizatora rozgrzanego poniżej wartości progowej (rząd cylindrów 1)

Na innym urządzeniu diagnostycznym pisze:
Błąd P0421 sprawność katalizatora 1 poniżej wartości progowej (rząd 1)

Gadałem z kilkoma mechanikami i prześledzilłem fora.
Napiszę co się dowiedziałem- a raczej co mówią...
Zanim przeczytacie poniżej to warto zapoznać się z tym artykułem:
http://blog.bestdrive.pl/23033-usterka- ... o-naprawic

Moja Mazda ma przejechane 192tys. Poza kontrolą check engine nic jej nie dolega.

Tydzień wcześniej byłem na wymianie oleju. Dzwonię więc do mechanika...Mechanik przez telefon powiedział tak:
"Panie katalizator fabryczny to powinien wytrzymać i 10 lat. Silnik może żreć olej i sonda alarmuje że mieszanka jest za tłusta. Warto sprawdzić wskazania sondy 1i2. Obserwować czy spada poziom oleju. Gdy jest pewność że sondy są spawane i nie ma spadków mocy i niepokojących oznak że katalizator jest zapchany lub uszkodzony to można założyć emulator na sondę nr 2. Emulator to taka rurka która oddała nieco sondę od katalizatora dzięki czemu pomiary spalin za katalizatorem jest nieco oszukany. Koszt założenia emulatora to około 100zl..."

Mnie 2 razy wykasowano ten błąd. Po pierwszym wykasowaniu zrobiłem raptem 5km po mieście i znów się zapaliła.

Później przyjechał kolega mechanik. Znów wykasowaliśmy błąd. Innych błędów nie było. Pojechaliśmy na testy i mierzyliśmy temperaturę katalizatora. Po pierwszym testowaniu na wysokich obrotach temp doszła do ponad 900 st. C. Później szybko spadła. Następnie dałem mu tryb sport i ostro w palnik... ale temp nieznacznie przekraczała 700 st. C. Później już jeździłem jak dziadek... Ale kontrolka już się nie zapaliła.
Auto odstało kilka dni w garażu i robiłem nim krótkie przejażdżki po 7km.
Kontrolka znów (po raz trzeci) się zapaliła taki samo jak poprzednio...gdy auto mało jeździ a jak jeździ to jeżdżę nim jak pizd@...

Samochód ma fajnego kopa... Dobrze się zbiera... Spaliny nie śmierdzą, nie ma dziwnych dźwięków i mało pali...
Natomiast kontrolka check engine zapaliła się gdy na dworze było wilgotno około 3 st. C. I jeździłem bez wciskania gazu zbyt mocno... Raczej jak dziadek... Oszczędnie.

Czy przy takim wskazaniu kontrolek i numeru błędu można się doszukiwać innych przyczyn pojawienia się borowikowy odczytów z kontroli spalin katalizatora?
Czy np mogą być zużyte pierścienie tłokowe?
Albo coś zupełnie innego?

Jutro przegonię Mazdę na authobanie i zobaczymy czy zgaśnie kontrolka.

Zmienię też stacje benzynową

A co do filmiku z linku co wstawił @akutom to w komentarzu pod filmem pisze że to niewiele dało. Że w tej Alfie w ogóle nie było katalizatora. Ktoś też pisał że ten środek liquid Molly może wyczyścić lekko zabrudzony katalizator ale zapchanego raczej na pewno nie da rady. Ktoś inny pisał że podczas aplikowania wzrosły obroty silnika i później już tak zostały.... Także jest to ryzykowne moim zdaniem.


Ten sam przebiegi i tak jak Ty zrobiłem to samo. Błąd powróci, on wyskakuje losowo. Prawdopodobnie kończy się katalizator.

-- Dodano: 26 czerwca 2023, o 13:48 --

MKlima1987 napisał(a):
Witam serdecznie chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z s miał taki problem jak jak . Mianowicie zapala mi się check błąd P0421 .sprawność kataliztora bądź sonda lambda. Po wymianie kata i 2 sond błąd dalej teraz moje pytanie . Wiedzieliście że madzia ma dwa katalizatory! Ja wymieniłem ten drugi po wizycie na kompie mazdy pokazało katalizator 1 który jest w kolektorze wydechowym . Powiedzcie mi czy jest możliwość wyciągnięcia to bez odkrecania sanek bo w mazdzie mowia że trzeba odkręcić sanki i opuścić silnik żeby to wyjąć. Chyba że ktoś z was miał już taka syt. Auto ma 180 tyś i tylko autostrady 90% .


Miałem to samo, przy tym samym przebiegu, tak odkręcają sanki + geometria, do wymiany katalizator ale ten z kolektora, u mnie już zrobiony i pomogło, auto lepiej się zbiera.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Wt, 27 cze 2023, 01:15 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 07.05.2018
Posty: 30
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
U mnie to samo, pomaga tylko wymiana katalizatora jak u kolegi wyżej

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Katalizator
PostNapisane: Wt, 27 cze 2023, 07:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
jaki jest koszt takej akci ?

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.