Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 17:14

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 5 kwi 2022, 14:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.04.2022
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Cześć.
Kierownica w czasie jazdy zachowuje się co najmniej zastanawiająco. Wydaje mi się, że wspomagania przy skręcaniu w prawą stronę działa trochę ciężej niż przy skręcaniu w lewą. Na prostej drodze kierownica przy jeździe na wprost nie odbija samoczynnie w lewo lub prawo. Natomiast przy jeździe na nierównościach kierownica ma bardzo dużą tendencję do odbijania w lewo i niewracania do pozycji wyjściowej - utrzymuje się przekrzywiona kilka stopni w lewo. Jeżeli sporadycznie odbije kierownica w prawo to potem wraca do pozycji wyjściowej . Po podłączeniu Mazdy pod komputer pokazuje przy pozycji czujnik kąta skrętu - ustawienie kierownicy na wprost minus 420 stopni, maksymalny obrót w lewo plus 40 stopni, maksymalny obrót w prawo minus 720 stopni. Dodatkowo przy włączonym biegu wstecznym na kamerze cofania wyświetlają się pasy, które pokazuje kąt skrętu. Żeby te pasy przesunęły się w lewo muszę ruszyć kierownicą mocniej niż w prawo. Problem nie zagraża generalnie jeździe, natomiast przy dłuższym użytkowaniu ta kierownica jest irytująca. Jeździłem innymi mazdami III generacji i kierownica zachowuje się normalnie. W kilku ASO oczywiście problemu nie ma, bo się nie chce nikomu szukać. Czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Mam jeszcze gwarancję i wolałbym z tym nie zostawać. Zbieżność jest dobra, natomiast ASO chce zacząć od sprawdzenia zbieżności.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 kwi 2022, 15:57 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A to się stało nagle? Wcześniej było dobrze?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 kwi 2022, 16:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.04.2022
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Trudno mi powiedzieć, bo wcześniej jeździłem z asystentem pasa ruchu, a teraz go wyłączam. Gdzieś tam gwizdnąłem w krawężnik, ale sprawdzałem zbieżność po tym i była ok. Zastanawia mnie przede wszystkim czujnik kąta skrętu. dlaczego obrót w lewo ma więcej stopni niż w prawo i dlaczego pozycja wyjściowa kierownicy nie pokazuje 0 stopni.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 gru 2023, 18:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.07.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Rozwiązałeś ten problem? Mam dokładnie to samo. Kierownica nie odbija tak jak trzeba i nie ma wyczuwalnego "środka" podczas szybszej jazdy. Dodatkowo mam wrażenie że delikatnie myszkuje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.