Teraz jest So, 27 kwi 2024, 07:38

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 27 wrz 2023, 19:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.09.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
I mnie dopadł problem ściągania w prawo. Jestem po wymianie tulei wahacza z przodu. Byłem już w dwóch zakładach i geometria ustawiona wzorowo, jednak przy jeździe np na autostradzie auto lekko skręca w prawo. Musze trzymać kierownicę lekko w lewo aby auto jechało prosto, gdy puszczam, kierownica się prostuje i auto skręca. Mechanik ustawiający geo podpowiedział aby skalibrować czujnik kąta skrętu kierownicy. Czy ktoś z Was to robił? Z wcześniejszych postów padały jeszcze propozycje opon i ich przełożenia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 gru 2023, 12:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.07.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Panowie czy wasze szóstki mają wyczuwalny "środek" na kierownicy podczas jazdy na wprost przy prędkościach autostradowych? W mieście jest w miarę ok i to nie przeszkadza ale na dłuższej trasie mam ciężko ustawić samochód do jazdy prosto. Oprócz mazdy mam jeszcze focusa i tam wystarczy puścić kierownicę i samochodzik sam się pięknie prostuje a tu lipa. Nie ukrywam że mnie to bardzo irytuje. Samochód tej klasy powinien chyba chcieć jeździć prosto i jeśli jest to jego cechą to ja dziękuję ślicznie i wole starego focusa. Dodam jeszcze, że w zakrętach jest naprawdę dobrze, myślę że nawet lepiej niż w fordzie ale jazda na wprost jest męcząca.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 gru 2023, 21:15 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1527
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mój na autostradzie, jak puszczę kierownicę, jedzie prosto.
Sprawdź zbieżność, zamień opony z przodu na tył.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 gru 2023, 21:45 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Moje obie 6tki jadą na wprost, ale nowsza z systemem line assist czy jak to się zwie , dość nerwowo się potrafi od linii na asfalcie "odbijać" , może to to ? jak nie to zbieżność właśnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 gru 2023, 16:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.09.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja u siebie dalej nie rozwiązałem problemu z brakiem możliwości jazdy auta na wprost po puszczeniu kiery. Czy ktoś jest w stanie wrzucić dane z PIDów EPS z forscana gdy kierownica jest na wprost? Może to mi i koledze Damianowi pomoże.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 gru 2023, 17:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Kiedyś miałem podobny problem. Auto lekko ściągało w którąś stronę, już nie pamiętam w którą. Pojechałem ustawić zbieżność i teoretycznie coś tam poprawili na drążkach, ale jak wyjechałem to kierownica była przekrzywiona. Wróciłem na poprawkę. Było dobrze do momentu zmiany kół na zimowe, bo po ich założeniu znowu kiera była przekrzywiona.
Jeździłem tak chwilę, ale wymieniłem tuleje i sworznie wahaczy przód, pojechałem do innego warsztatu gdzie mieli ustawianie 3D. Facet najpierw kazał mi ustawić kierownicę, tak abym ja potwierdził że jest na wprost, zablokował ją, ustawił zbieżność i od kilkudziesięciu tys kilometrów jest spokój.
Także według mnie, dobry warsztat to podstawa. W moim przypadku odwiedziłem 3 różne warsztaty.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 gru 2023, 22:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.09.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Byłem dziś na kolejnej geometrii tym razem na hunterze. Mam wrazenie ze jest troche lepiej - ustawienie w załączeniu. Jutro mam trasę autostradową, więc sprawdzę ostatecznie. Jesli nadal bedzie sciagac to chyba faktycznie zostanie wymiana całych wahaczy w ASO i geo...

-- Dodano: 16 grudnia 2023, o 22:16 --

Jestem po trasie i stwierdzam, że niestety jest to coś innego jak Geometria . Auto dalej ściąga wyczuwalnie w prawą stronę po puszczeniu kierownicy. Tak więc obstawiam tuleje, które były wsadzone jako zamienniki (SIDEM). ASO zwracało mi uwagę, że prawa tuleja jest jakby bardziej ściśnięta. Czy naprawde to moze mieć powodować problem?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lut 2024, 10:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.07.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Więc jest tak. Oddałem moje koła do renowacji i na czas naprawy dostałem koła zastępcze z mazdy 3 na oponach goodridge 225/50/18. Panowie i panie samochód prowadzi się idealnie. Jestem naprawdę zadowolony. Rację tu mają osoby mówiące o zmianie opon w radzie złego prowadzenia. Ja w każdym razie przechodzę na chińczyki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.