Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 11:23

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 16 lut 2022, 18:36 
Świeżak
Offline
Od: 14.05.2021
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam,

Przymierzam się do wymiany wahaczy poprzecznych przednich, czasami słychać małe puknięcia i na przeglądzie też było widać już z lewej strony lekko oberwaną tuleję. (na liczniku 230 000)

Nie znalazłem w wyszukiwarce takiego tematu, w którym wymieniacie się doświadczeniami na temat zamienników itp.
Skłaniam się do zakupu oryginałów ale również dostałem ofertę na podobno całkiem niezły zamiennik.

Czy macie jakieś doświadczenia, opinie?
Oferta ze sklepu mazparts.pl, większość rzeczy od nich kupuję i nigdy się nie zawiodłem.

SIDEM - 450PLN/szt, (bdb. jakość))
OE MAZDA, oryginał - 1290PLN/szt,
Yamato +/- 400PLN
SLR ?
Magneti Martelli +/- 300PLN


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 wrz 2022, 13:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.05.2020
Posty: 13
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Witam ja również borykam się z brakiem wiadomosci na temat jakiej firmy wahacze zamówić. Zazwyczaj zamawialem lemforder ale nie moge znaleźć do tego modelu 2014.Ktoś pomoże albo wyrazi opinie jakie marki części zamiennych warto polecic. Pozdro


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 wrz 2022, 15:27 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jest sąsiedni temat viewtopic.php?f=66&t=8213
Poszukaj tam odpowiedzi

U mnie nie trzeba było wymieniać całych wahaczy, szczególnie jak padła tylko tuleja.

Ja wsadziłem tuleje hardrace i nie byłem pierwszy ani ostatni. Nie widziałem negatywnych opinii.

Sworzeń można wsadzić 555, chociaż ich jakość podobno spadła i nie jest to co kiedy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 wrz 2022, 15:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 928
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Rozważ wahacze Triscan lub Sasic. Ja na te zamienniki nie narzekam. Zaleca się wymianę kompletu.

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 wrz 2022, 11:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.03.2017
Posty: 13
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Maniana
tak jak napisano wyżej - jest w tym (m.in.) temacie dużo obszerniejszy wątek, ale nie znajdziesz w nim odpowiedzi na postawione pytanie.
Miałem ten sam dylemat (finalnie tuleje hardrace vs wahacze) i wymieniłem wahacze na opisywane marki SIDEM przy przebiegu 213 tys. km.
W prowadzeniu/stabilności widać różnicę na plus, ale co do trwałości to się okaże, bo zrobiłem 1 tys. km dopiero.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 wrz 2022, 11:45 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
U mnie wymienione cale wahacze przy 203 tys.km.przebiegu.Jazda i prowadzenie na (+) :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 wrz 2022, 13:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja u siebie nie wymieniałem całych wahaczy. Do wymiany poszły tuleje tylne (Moog) i sworznie (Sidem).
Rzeczywiście poprawiła sie sztywność prowadzenia. Wymiana miała miejsce 9 tys km temu, na razie wsio OK.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 paź 2022, 15:11 
Świeżak
Offline
Od: 20.07.2020
Posty: 17
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ostatnio na przeglądzie wyszło, że prawy sworzeń wahacza jest do wymiany. Z racji tego, że auto ma przejechane ok. 165 tyś km wsadziłem nowe wahacze firmy Triscan. Po zamontowaniu słychać dziwne skrzypienie przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające albo np. wyjeżdżaniu z garażu podziemnego. Wszystko zostało sprawdzone drugi raz i wygląda na to, że nie ma nigdzie luzów, a skrzypi gorzej niż przed wymianą. Czy ktoś z Was wie co to może być?
Żeby było ciekawiej auto przeszło ponowny przegląd po wymianie wahaczy. Nawet diagnosta był zdziwiony, że wymieniłem całe wahacze a nie tylko prawy sworzeń.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 paź 2022, 16:25 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 928
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Albo wadliwy montaż, lub wada materiałowa wahaczy. Porozmawiaj z wykonawcą usługi. Reklamacja.

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 paź 2022, 22:48 
Świeżak
Offline
Od: 20.07.2020
Posty: 17
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Sprawdzane było dwa razy. Za drugim razem byłem przy tym i widziałem, że wszystko siedzi sztywno bo nie było słychać przy ruszaniu łomem absolutnie nic. Z mechanikiem dobrze się znamy, więc raczej nie odstawiłby fuszery :wink: Czytałem że triscan to dobra firma więc na to raczej bym nie stawiał, ale w sumie wszystko jest możliwe.
Jeszcze się zastanawiałem, czy po wymianie wahaczy nie jest tak, że coś innego w zawieszeniu się bardziej odezwało np. górne mocowanie amortyzatora :idea: Dziwna sprawa. Sam nie wiem co o tym myśleć. Głupio jechać 3 raz na to patrzeć, ale chyba na tym się skończy <niewiem>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 paź 2022, 13:01 
Świeżak
Offline
Od: 20.04.2022
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Sprawdź gumy stabilizatora.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 paź 2022, 18:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.10.2022
Posty: 1
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: pomorski
Witam. Posiadam mazdę 2010r USA sedan, 170km, 2.5 benzyna. Wymieniłem sanki przednie (wózek). Coś mi nie gra ze stabilizatorem, nie wiem czy poprawnie jest ustawiony. Czy ma ktoś taką mazdę? Potrzebowałbym zdj łącznika jak ma lecieć. Zdjęcie boczne ze zdjętym kołem przednim. Pozdrawiam i czekam na pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 sty 2023, 18:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.01.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
W zeszłym tygodniu mojej Maździe stuknęło 200 tyś km. Od jakiegoś czasu z lewej strony z przodu zawieszenia na skręconych kołach w prawo zwłaszcza przy ruszaniu, ale także przy niedużej prędkości na skręcie w prawo było słychać stuki z lewej strony w zawieszeniu. Pojechałem na stację diagnostyczną. Po wnikliwym sprawdzeniu zawieszenia okazało się że jest zużyta tuleja wahacza.
W warsztacie mój mechanik zaproponował wymianę całego wahacza. Według jego opinii wchodziły w grę dwa zamienniki Lemforder bądź TRW - obydwie niemieckie firmy. TRW podobno jest montowane do VW na montaż fabryczny.
Jestem po wymianie. Wahacz firmy TRW. Efekt znakomity tylko zobaczę na jak długo ? Zapłaciłem za wahacz 680 zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.